מבזקים:

איך ללמוד שפה בשלושה חודשים? FI3M יכולה להיות התחלה טובה

יום חמישי, פברואר 18, 2016 | Tomas Stein Chneider

את התוכנית FI3M (דיבור שוטף בשלושה חודשים) המציא בני לואיס, בחור אירי שמטייל בכל העולם ודרך הטיול שלו ובאמצעות השיטה או אולי הגישה שאותה פיתח, למד שפות רבות, מדבר שוטף 7 שפות חדשות מאז 2003 ומרגיש ביטחון רב לנהל שיחות גם בשפות נוספות.

אם נכנסים היום לאתר או רואים את אחת ההרצאות שלו ביוטיוב, ונחשפים לכמות הידע והניסיון שהוא משתף עם קוראיו, קשה להאמין שמדובר בסה״כ בפרויקט שהתחיל בשנים האחרונות והתגבש עד לכדי מימדים כאלו, רק לאחרונה. אך כנראה שעם ההתמדה שלו בתחום והרעב העצום שלו ללמוד עוד שפה ועוד שפה, הוא נהיה למומחה בתחום, וגם אם אינו מחזיק בתואר אקדמאי בתחום, הוא נהפך לשם דבר ומנטור ללימודי שפה ובעיקר השפה המדוברת, בדגש על הזמן הקצר המושקע בכך.

דבר חשוב ביותר שאהבתי מבין הדברים שהוא בחר לפרט עליהם, הוא החשיבות בקבלת השגיאות שאנחנו עושים. ההבנה שאנחנו לא יכולים לדעת את השפה בשלמותה כאשר אנחנו רק ניגשים ללמוד אותה ונחשפים אליה במשך תקופה ראשונית, ללא כל רקע וניסיון. זה מסוג הטיפים שברורים מאליהם אך כל כך קשים ליישום, ובתור אחד שגם ניגש ללמוד שפה, הורדת הבושה הזו וההעזה לדבר, לעשות שגיאות, ללמוד מטעויות וכו׳, הם עניין לא פחות חשוב מלמידת התיאוריה וכללי השפה עצמה.

מעבר לזה, האתר שלו הוא עולם ומלואו ומומלץ ביותר להיכנס גם אם רק להיחשף למעט ממנו. הוא פורס בפנינו בין השאר טכניקות ושיטות שונות, טיפים, אתרים ואפליקציות, כלים ללמידה, ספרים ועוד ועוד.  צפו בהרצאה שלו בTED המצורפת!

tomas-stein-chneider
Tomas Stein Chneider
Co Founder at |

בן 29, גר בתל אביב. מקים-שותף ומנכ״ל The Positiv.
לומד ומתעסק בתחומים שונים ומגוונים שאני אוהב.
מאמין מאוד באהבה והקשבה, ושכל שאר הדברים יהיו בסדר 🙂

המלצות לכתבות קשורות

אם אהבתם את הכתבה ובכלל את מה שאנחנו עושים, תוכלו לעזור על ידי תרומה. עד היום נתרמו $1,332.00 מתוך $100,000.00 הנדרשים. אלו הם 1.33% מהיעד של The Positiv

1.33%

תגובות