אופנה משלבת

לא מובן מאליו בכלל במציאות שבה חברות ומותגי אופנה גדולים נעלמים בזה אחר זה, למצוא רשת אופנה שפועלת למטרות ואידיאולוגיה חברתית. ועוד יותר לא מובן לראות שלא מדובר בגימיק חד פעמי אלא בפעילות מתמשכת שמציינת בדיוק עכשיו שלוש.

בשנה האחרונה כל מה שקשור לבחירות או לפעם שלישית מקבל מיד קונוטציה של מיאוס. ולא סתם. העובדה שאנחנו בפתחה של מערכת בחירות שלישית נוספת לכנסת, בפעם השלישית בתוך שנה בעיקר מביאה מעצורים למשק ולחברה. ולכן, כשמגיעה אלי ידיעה על קמפיין אפנת ילדים שמשלב, זו הפעם השלישית ברצף, ילדים עם ובלי מוגבלויות מתוך אג'נדה ערכית וחברתית מובהקת להעביר מסר חיובי של אחדות זה בפירוש מרומם את מצב הרוח ולרשת גם קוראים SELECT (לבחור באנגלית) מה שבכלל מחזק את החיבור.

רשת האופנה SELECT, שפועלת בישראל משנת 1994 ורכשה לפני מספר חודשים גם את רשת זברה, פריטי אופנה, ביגוד והנעלה לכל המשפחה ולכל הגילאים, החליטו להביא לקדמת הבמה ערכים חברתיים ותרומה לקהילה כחלק מהפעילות החברתית השוטפת של הרשת.

זה קמפיין האופנה השלישי של החברה שמתקיים בשיתוף פעולה עם עמותת "ביחד", שפועלת מאז שנת 2008 כדי לקדם שילוב מלא ומשמעותי של אנשים עם מוגבלויות בקהילה.

רונן בלייכר מנהל השיווק והפרסום של רשת Select

לדברי רונן בלייכר, מנהל השיווק והפרסום ברשת חנויות האופנה סלקט-זברה, "שיתוף הפעולה הראשוני עם העמותה התחיל לפני כשנתיים, כאשר מנהלת יחסי הציבור של העמותה, חן קרופניק יח״צ, חיפשה רשת אופנה שתסכים לשתף פעולה עם עמותת "ביחד" במטרה להגשים את מטרת העמותה בצורה תקשורתית שתהווה דוגמה לרשתות ולגופים נוספים. אנחנו נרתמנו לנושא בשמחה והתחלנו לגלגל את העניין.

הקמפיין המשותף הראשון היה לפני החזרה ללימודים, אז שותפו הילדים בקמפיין חזרה לבית הספר וכולם הולבשו בתלבושת אחידה בצבעים ובדגמים שונים. הקמפיין לא שירת רק את העמותה יש לומר, עניין התרומה לחברה הוא דבר שטמוע עמוק ב"אני מאמין" של רשת סלקט-זברה ואנחנו תמיד שמחים לקחת על עצמנו פרויקטים כאלו ולעזור. התוצאה הייתה נפלאה והיה ברור לנו שזו לא תהיה הפעם האחרונה. הרעיון היה ליצור שיתוף פעולה אמיתי ולא גימיק חד פעמי ואכן עמדנו במילתנו. "

ערכת כרטיסי ברכה כתרומה לעמותת חיים למען ילדים חולי סרטן, 10 שח, להשיג ברשתות SELECT – ZEBRA

פרויקט הקמפיין הנוכחי הוא רק דוגמא אחת מבין שורה של פרויקטים שהרשת עושה למען הקהילה ושמחה לקחת בהם חלק. כך למשל בימים אלו ממש נערך מבצע התרמה בסניפים בשיתוף "עמותת חיים" למען ילדים חולי סרטן. ערכות של כרטיסי ברכה מהודרים עם פלאייר שמסביר על פעילותה החשובה של העמותה מוצעות בסניפים במחיר תרומה סמלי של עשרה שקלים. גם עובדי החברה כולם קיבלו מכתב הסבר מפורט אודות חשיבות הפרויקט ומטרתו לתמוך במחלקות האונקולוגיות לילדים בבתי החולים בכל רחבי הארץ על מנת להשלים את החסר במערכת הבריאות ובקופות החולים עבור מימון פרויקטים מצילי חיים.

הרשת משתדלת לתרום כל הזמן, ממש עכשיו חילקנו במסגרת פרויקט "חורף חם" שקיימנו עם עמותת מעגל נשים בחיפה כ- 270 מעילים לילדים ממשפחות בסיכון."

האם עושים עוד דברים עם העמותה מעבר לקמפיין?/תורמים להם כספים מהמכירות או עושי דברים נוספים?

אנחנו בקשר עם חן וגורמים בעמותה לגבי פעילויות עתידיות נוספות ואנחנו בטוחים שפרויקטים נוספים דומים ואחרים יתקיימו איתה גם בעתיד. בנוסף, בשנים האחרונות הרשת עושה פעולות רבות בכדי להנגיש את הסניפים לאנשים עם מוגבלויות, כאשר בחברה פועלת יועצת נגישות. בסניפים עצמם נערכו שינויים בכדי להנגיש אותם ללקוחות דוגמת תאי הלבשה מונגשים, מדבקות ושילוט מתאים. בנוסף, האתר שלנו מותאם ומונגש לגולשים וכן הלאה.

איך נבחרו הילדים לקמפיין?

חן קרופניק מנהלת יח"צ עמותת ביחד

לדברי חן קרופניק, מנהלת יחסי ציבור של עמותת 'ביחד- קידום השילוב בישראל': " פרסמנו פוסט בפייסבוק וגם פנינו להורים של הילדים מהקמפיינים הקודמים שעשינו בעמותה. לבסוף לקחו חלק בצילומים 4 ילדים בגילאי 5-11. חשוב להבין שהעמותה עוסקת בקידום אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה, כאשר הדגש בשנתיים האחרונות הוא על ילדים, כדי לבנות עבורם קהילה מכילה מקבלת ומשלבת. אנו לא בודקים ילדים (או מבוגרים) לפי הצרכים המיוחדים ומקבלים את כולם ולכן הקריאה להשתתף בקמפיין הייתה לילדים עם צרכים מיוחדים באשר הם- מגבלה פיזית, עיכוב התפתחותי וכדומה, ביחד עם ילדים ללא צרכים מיוחדים.

ברור שמגבלה פיזית ניתן לראות אבל דווקא בעידן של אבחונים ותיוגים לא רלוונטי איזו תסמונת יש לילד- יש אוטיזם, עיכוב התפתחותי וכדומה והאבחון המדויק לא רלוונטי- בטח שלא עבור שילוב. כל הילדים רגילים וכולם נורמליים. יש ילדים שצריכים תיווך לסביבה רגשי או פיזי ואלה הילדים שרואים בתמונות ובכל הפעילויות של העמותה.

בסופו של דבר בקמפיין לקחו חלק 7 ילדים מסוכנות הדוגמנים טרנדי קידס, , 4 ילדים מעמותת ביחד ו-2 מבוגרים.

הפקה וצילום: מיטל ושניר ואגס 'ואגס צילום', איפור: חקי שחף, דוגמנים: סוכנות טרנדי קידס בשילוב עמותת 'ביחד'

איך היו הצילומים?

"הצילומים התקיימו בגן סיפור מכיוון שהוא נגיש מבחינת חניה (אחת הבנות מתניידת על כיסא גלגלים ממונע שלא מאפשר אפילו מדרגה אחת קטנה)" מסביר רונן "מבחינת רוחב השבילים, אפשרויות לטייל בגן וכן שירותים נגישים.  הצילומים ארכו כחמש שעות במהלכם כל הילדים היו סבלניים ומקסימים- שיחקו ודיברו ונהנו מהדשא מסביב ומגן השעשועים הצמוד (שאינו נגיש לילדים עם מגבלה פיזית)."

חן מוסיפה "ברגע שמתארגנים מראש מבחינת מודעות ונגישות אין צורך לדאוג לדבר באופן שונה במהלך הצילומים- לילדים זה לא משהו שמפריע חלילה והם לא מסתכלים אחרת ומשחקים ביחד כולם ללא הבדל. ההתייחסות לכולם היא אותה התייחסות בשביל לא לגרום למצב בו הילדים עם הצרכים המיוחדים הם שונים- כי הם לא. זו כל המטרה של השילוב!"

הפקה וצילום: מיטל ושניר ואגס 'ואגס צילום', איפור: חקי שחף, דוגמנים: סוכנות טרנדי קידס בשילוב עמותת 'ביחד'

איזה תגובות קיבל הקמפיין?

הקמפיין קיבל תגובות מדהימות של אנשים מכל רחבי הארץ שלא ידעו שיש קמפיינים כאלה (משולבים) בארץ כלל ושמחו לראות שגם כאן זה קורה. מבחינת ההצלחה של הקמפיין- השימוש בתמונות בפוסטים ללא קשר לצרכים מיוחדים ובכתבות כלליות של המותג מהווים עבורנו את האישור הרשמי לכך שהשילוב מתחיל לתפוס מעבר לקמפיין אחד.

הקהילה של ההורים לצרכים מיוחדים היא מאוד גדולה ומחוברת וכאשר יש חברה שעושה זאת באופן קבוע ובצורה כל כך נכונה כמו סלקט-זברה הפרגון הוא מיידי. בקמפיין חזרה לבית הספר שהצטלם לפני כשנתיים עם סלקט ותיקי טוטו הייתה קריאה בכל הקבוצות לצאת לרכוש בסלקט את הבגדים לבית הספר רק בגלל הקמפיין. וגם הפעם, גם אנשים ללא צרכים מיוחדים מעריכים יותר את הרשת ומפרגנים לקמפיין.

0 0 vote
Article Rating

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close