דברים שאותי משמחיםתוכן חיובי

בגדים, רבותי, בגדים

כשהייתי קטנה יותר, עניין המחזור היה פחות בכותרות. כולם כמובן ידעו שזה חשוב, והשתדלו להקפיד. אבל בזמנו זכור לי שעיקר העניין היה סביב שימוש חכם במים (מה שעדיין חשוב!!), בטריות, וגם הדיבור של הפיכת ירקות/פרות לקומפוסט זכור לי מאז. אם הפרידו אשפה זה היה באופן פרטי לרוב. יכול להיות, כמובן, שהזיכרון שלי לא מדויק. אבל הריבוי של פחי המחזור השונים לשלל חומרים שונים (בקבוקי פלסטיק, זכוכית, שקיות ניילון, נייר ועוד) היא תופעה מבורכת שצוברת תאוצה בשנים האחרונות.

בין כל פחי המחזור בצבעים השונים ובצורות משתנות, נתקלתי במכל אחד קצת אחר. זו הייתה הפעם הראשונה שראיתי אותו, אבל אני חייבת להודות שאהבתי. והנה המכל לפניכם:

בהתחלה, המילה "מחזור" נשמעה לי לגמרי לא קשורה לבגדים. אבל זה בעצם רק שם נוסף לתופעה שכבר קיימת- בימנו, יש ז'אנר חדש לגמרי ופופולארי מאוד שנקרא וינטג'. ויש שלל ירידי וחנויות יד שניה, בגדים יפהפיים וטובים במחירי רצפה. זה אופנתי, זה כיף, זה שופינג בלי חור בכיס וזה הרבה יותר מגוון מאשר חנויות שמציעות את אותם ה'ליינים' בצבעים וגזרות שקצת משתנים.

אצלנו בבית אנחנו מעבירות לפעמים בין אחיות בגדים שקטנו או אפילו שסתם נמאס- וכבר מצאתי את עצמי אומרת לאחותי "תגמרי עם זה מהר, אני רוצה אותו". בגדים שהקטנה מבנינו כבר לא רוצה עוברים לבנות הדודות שמחליטות מה לאמץ ומה לא, ותכשיטים או צעיפים של דודה שלי מגיעים אלי אחרי כל סידור ארון. כי למה לא? זה כיף להתחדש, לרענן, ואם אני אהבתי והיא כבר לא- הפסד שלה!

ובעצם, זה הזמן הכי טוב. הארונות כבר מתפוצצים, בגדי החורף צריכים איכשהו להיכנס לאותו מקום אליו בגדי הקיץ הדקיקים בקושי נכנסים. ולא תמיד צריך לחכות לפסח בשביל ניעורים וסינונים… ? הוצאתם בגד? אהבתם, אבל כבר קטן? או שאולי הוא לא קטן, אבל אתם עם התקופה של חום-בורדו גמרתם? הבגד שמור? זה בדיוק הזמן לחפש מכל כזה באזור שלכם, או אפילו משפחה שאוספת בדיוק כאלה ומעבירה הלאה, ולמסור. ואז אולי לקפוץ ליריד יד שנייה איכותי להעיף מבט. התחדשנו!

0 0 votes
דירוג הכתבה
תגיות

הדר נעימי

בת 24, סטודנטית לפסיכוביולוגיה. מאמינה שחדשות טובות נחוצות לעולם בדיוק כמו חמצן, או מים, או שוקולד.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close