שיתופים

אברה קדברה: ״האם המילים שלי יצירתיות או מגבילות?״

לא כזה פשוט להיות מודע תמיד לכל דבר שיוצא מהפה, ולפעמים זה גם יכול להרגיש מכביד או תוקע, אבל להיות בתשומת לב למילים שאנחנו בוחרים וללמוד לזרום מתוך מקום שכבר בוחר במילים שקצת יותר מיטיבות איתנו, מייצר מציאות יותר טובה ויותר נעימה בחוויה שלי.
אצלי זו כל פעם התמקדות במילה או מילים אחרות לפי תקופה בחיים. פתאום אני שם לב שאני משתמש במילה מסויימת או בצורת התבטאות שלילית (שסוגרת סיטואציות או עוצרת רגשות חיוביים, אופטימיות וכדו׳) ואז אני רגע יכול לחשוב על זה ולפעמים לתת לזה יותר תשומת לב ולשבת לכתוב את אותה התבטאות, לנסות להבין מה גורם לי להתבטא ככה ומה ההשלכות שיכולות להיות לזה, ואיך אני יכול לבחור במשהו אחר טוב יותר.
לפעמים מישהו יאיר את תשומת ליבי למשהו שאמרתי, לפעמים זה פשוט יקפוץ במחשבה בצורה שלא היה אפשר לצפות לה ולפעמים זאת תהיה העלאה של דברים כאלו במודע.

בכל מקרה, בין אם אצלכם זה מתבטא בצורה דומה או שונה, נשמח לשמוע את תובנותיכם! ובינתיים נשתף פה למעלה הרצאה של אנדרו בנט, קוסם במקצועו שמייעץ כבר 30 שנה לעסקים ומנהלים על איך לייצר סביבת עבודה בריאה וחיובית דרך השפה. הוא מדבר על הכח שיש במילים שאנחנו בוחרים להשתמש בהן ומציע כמה רעיונות יצירתיים כדי להיות בתשומת לב כשאנחנו מרגישים תקועים.

עוד הרצאות בנושא:

 

5 1 vote
דירוג הכתבה

טומס שטיין שניידר

בן 33, גר בגליל. מטפל ברפואה סינית, דיקור וצמחי מרפא
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x