אג׳נדה

המטרה – אנו שואפים ליצור מערכת של מידע הכוללת חדשות אקטואליות, כתבות תוכן, סרטונים ועוד, כאשר הבסיס המשותף לכולם הוא השאיפה להציף ולהעלות תוכן חיובי, משמח ומעורר תקווה למדיה ולתודעה הציבורית.

הצורך – השאיפה להציג תוכן חיובי, עולה במיוחד בעקבות המצב כיום בו שלל כלי התקשורת מציגים בעיקר תוכן עשיר באלמנטים שליליים – פחד, פילוג ויאוש. החשיפה העקבית והכמעט בלעדית לתוכן מסוג זה גורמת לכולנו לתפישה מעוותת – כאילו המציאות סביבנו רעה, אלימה ומושחתת באופן כמעט מוחלט, ואנו נוטים להחמיץ את כל הטוב שכן מתרחש – יום-יום, שעה שעה ובכל מקום.
אנחנו ב-The Positiv שואפים לאזן מעט את המצב, להסיט את הזרקור התקשורתי שמאיר היום בעיקר על הצד שלילי, ולתת מקום ובמה למגוון הדברים החיוביים המתרחשים סביבנו.

מהו תוכן חיובי? – אנו מודעים לכך ש”חיובי” ו-“טוב” הם אינם מושגים אבסולוטיים. לכל אחד מאיתנו תפישה מעט שונה של מושגים אלה ולא כל מה שייתפש כחיובי בעיני האחד ייתפש כך בהכרח בעיני האחר. נשאף אם כן להציג תוכן המדגיש מאפיינים אשר נתפשים בעינינו כבסיסיים ומשותפים לרובנו כחיוביים – קירוב ואיחוד, חמלה, רגישות, אהבה ותקווה. כמו כן, נקפיד ונשתדל להציג את תמונת המציאות באופן רחב ככל האפשר, תוך סבלנות וסובלנות, וניסיון להקשבה והבנה של הזוויות השונות דרכן ניתן לראות מציאות זו.
בכל אופן, מערכת the positive לא רואה עצמה משויכת להשקפה או עמדה מסוימת. אנו מאמינים כי לתוכן חיובי אין מגזר, מגדר או שיוך פוליטי, ומעוניינים לתת ביטוי ומקום לתוכן חיובי ממגוון רחב ככל האפשר של האוכלוסייה.

איך? נשאף להציג באתר תוכן חיובי עשיר ומגוון הכולל בין היתר:

– אקטואליה חיובית – סיקור יומיומי של חדשות חיוביות וזוויות חיוביות של אירועים המתרחשים בחיינו במגוון תחומים – מדיני, חברתי, תרבות, מדע, ספורט ועוד.

– כתבות תוכן מעמיקות על פרויקטים, מקומות או אנשים אשר פועלם חיובי ומעורר השראה.

– פלטפורמה להעלאת תכנים חיוביים מקהילת הגולשים – מקום מרוכז בו יוכלו הגולשים להעלות דברים חיוביים שהם פוגשים במהלך היומיום בדרכים שונות – כתבות, סרטונים, תמונות וכו׳.

– פינות תוכן קבועות – סרטוני וידאו, ראיונות, טורי דעה ועוד מגוון פינות שונות ומעניינות המבטאות את הרוח החיובית של האתר.

 

בבקשה עזרו לנו בשיתוף הפוסט במידה ואהבתם.