תוכן ממומן, שיתופי פעולה, פרסומות, ספונסרים

מה ההבדל בין לימודי כתיבה לקורס כתיבה?

יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי לימודי כתיבה וקורס כתיבה הם זהים. אך בפועל יש הבדל מהותי בין כל אחת מהאפשרויות הללו, ומוטב לכם להכיר את ההבדלים. מי שמוצא את עצמו במצב שבו הוא רוצה ללמוד לכתוב חייב לעשות את הבחירה הנכונה. הרי יש כאלה שיעדיפו ללמוד כתיבה באופן רציני ואחרים יעדיפו לעבור קורס מהיר ואפקטיבי. על ידי בדיקת כל האפשרויות, תוכלו לעשות את הבחירה שהכי נכונה לכם. מה שנכון עבור האחרים זה לא בהכרח יהיה מה שנכון גם עבורכם.

ההבדל בין תואר לבין קורס

ההבדל העיקרי בין לימודי כתיבה לבין קורס כתיבה יהיה בתעודה שאותה מקבלים בסוף. כל מי שלומד כתיבה בצורה מקצועית במוסד לימוד מוכר יקבל תואר בכתיבה. כמו שיש תארים במקצועות שונים, כך ישנו תואר גם בכתיבה. מצד שני בעת סיום קורס לא תקבלו תואר, תוכלו לקבל תעודה המסמיכה אתכם לעסוק בתחום. יש כאלה שאם הם לומדים הם רוצים לעשות תואר ראשון ולא להסתפק בתעודת הכשרה. כל אחד עושה את הבחירות שנכונות עבורו, ולא בהכרח מה שנכון עבור האחרים.

משך זמן הלימודים

עוד הבדל משמעותי בין לימודי כתיבה כתואר לבין קורס כתיבה הוא במשך זמן הלימודים. כל מי שבוחר באפשרות של קורס כתיבה יודע כי מדובר על לימודים קצרי מועד. כאלה שאמורים להימשך מספר חודשים בלבד, ולכן התמורה תהיה בהתאם. ללמוד כתיבה זה כבר סיפור אחר, כאן מדובר על לימודים שנמשכים מספר שנים. כמו כל תואר אחר, גם התואר הזה מביא אתכם למצב שבו תהיו סטודנטים רגילים מן המניין.

החומר שנלמד בלימודים

לא סתם לימודי כתיבה הפכו להיות מאוד פופולאריים בשנים האחרונות. במסגרת הלימודים נלמדים ז'אנרים שונים וכל מיני טכניקות מורכבות מאוד. אך בקורס כתיבה שהוא קצר מועד לא ניתן לכלול את כל הדברים הללו. לכן בקורס בוחרים בפינצטה את החומר שנלמד, והוא לא תמיד יהיה מספק. יש כאלה שנרשמים למספר קורסים שונים על מנת לקבל את המעטפת הנדרשת בסופו של יום. לא תמיד קורס אחד יביא אתכם למצב שבו תדעו את כל מה שאתם באמת רוצים לדעת. יש לכם אפשרות להעשיר את הידע על ידי בחירת לימודים אינטנסיביים יותר.

העבודה בסוף הלימודים

מה תעשו ביום שאחרי הלימודים? זוהי שאלה שבוודאי מעסיקה אתכם לא מעט. הרי כולם מתחילים ללמוד תחום כזה או אחר על מנת שהם יוכלו לעבוד בתחום. לימודי כתיבה יכשירו אתכם לעבוד במגוון רחב של מקומות עבודה, אפילו במקומות עבודה יוקרתיים. קורס כתיבה גם יכול לפתוח בפניכם דלתות חדשות, אך כמובן פחות מאשר לימודי תואר בתחום. אך יש כאלה שמספיק להם שיפתחו בפניהם מספר מועט של דלתות שמהן הם יוכלו לעשות את הבחירה.

0 0 votes
דירוג הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Close
Close