תוכן ממומן, שיתופי פעולה, פרסומות, ספונסרים

4 דברים שמנהלים מחפשים כשהם קוראים קורות חיים

אם אתם החלטתם לשלוח קורות חיים לאיזו משרה נחשקת בעיניכם, תהיו בטוחים שאתם לא לבד בתמונה, ויחד אתכם יש עוד כמה בודדים, עשרות או מאות אנשים ששולחים קורות חיים לאותה משרה. לפעמים תשומת הלב שמנהלים נותנים לכל כך הרבה קורות חיים שנשלחים אליהם, היא כמה שניות בלבד, שבהם נקבע כביכול עתיד גורלו של מי ששלח את קורות החיים.

ששאלנו כמה מנהלים שמקבלים לידם מדי יום כמה עשרות קורות חיים שונים, על מה הם מסתכלים כשקורות חיים מגיעים לידיהם. אלו התשובות שקיבלנו:

רציפות היסטורית עבודה:

הדבר הראשון שמנהלים מחפשים זה רציפות במקומות העבודה השונים, מתוך הבנה שאם עובד עושה מסע תעסוקתי כלשהו, קרוב לוודאי שהוא ימשיך עם אותו מסע גם בתחנה הבאה שלו – המקום אליו הוא מתבקש להתקבל.

המלצות חמות

שנית, מנהלים מחפשים פרטים על פרסי הוקרה או איזו הכרה אחרת שהמתקבלים לעבודה זכו מהאנשים שאיתם הם עבדו בעבר (המלצות), שכן אלה יכולים להצביע על הישגים מיוחדים או הכרה ממעסיקים בעבר. קורות חיים שיש בהם פרטי ידע כאלו הינם איכותיים ומיוחדים יותר.

ניסיון טכני חובה

השלב הבא הוא חיפוש אחר ניסיון טכני, לבדוק שאכן יש למעומד את הידע והמיומנות הנדרשות כדי לבצע את התפקיד אליו הוא מבקש להתקבל. כל מנהל שמבין תמיד לוקח בחשבון שהוא צריך עובד בעל מיומנויות תוכנה כמו ידע באקסל או כלים מיוחדים אחרים – ניסיון טכני כזה יכול להיות בעל ערך רב בהתאם לצרכי המחלקה שאליו הוא צריך להשתבץ.

תרומה משמעותית לעסק

לבסוף, מנהלים מחפשים למצוא בקורות חיים את התיאורים המלווים את עבודותיהם של שולחי קו"ח בעברם; ביטויים כמו "שיתוף פעולה בצוות מתפתח" או "יכולת שירות לקוחות מעולים" הם אינדיקטורים מרכזיים לכך שמישהו תרם תרומה משמעותית למעסיקיו בעבר.

כל אחד מארבעת האלמנטים הללו נותן לי מידע חיוני למנהל כדי לדעת אם מועמד מתאים לתפקיד. אם אתם כותבים קורות חיים – שימו לב שנקודות אלו מופיעות בצורה הטובה והבולטת ביותר בקורות החיים שלכם.

2 טעויות שכיחות בכתיבת קורות חיים

מנהלים רבים אומרים שיש כמה טעויות שכיחות שחוזרות על עצמם, וגורמות למי שבודק את קורות החיים שלא להתייחס אליהם בצורה מיוחדת. אז נכון שכתיבת קורות חיים יכולה להיות משימה מרתיעה, וקל לעשות טעויות. מכל מקום, כדי להבטיח שקורות החיים שלכם יבלטו משאר המתמודדים על אותה משרה, כדאי לשים לב שלא לעשות את הטעויות השכיחות הבאות:

כתיבה ללא הגהה מוקפדת

אחת הטעויות הנפוצות ביותר שניתן לראות בעת סקירת קורות חיים היא חוסר הקפדה על הגהה. מומלץ בחום לעשות מאמץ ולבדוק הגהה בסיום הכתיבה כדי להבטיח שכל המידע בקורות החיים שלים מדויק וללא שגיאות כתיב או דקדוק. זו יכולה להיות אחת הסיבות העיקריות לכך שמחפשי עבודה לא מצליחים להגיע ולהתקדם לראיון עבודה, שכן טעויות קטנות שניתן היה להימנע בקלות הופכות למודגשות ונותנות למגייסים רושם שלילי לגבי תשומת הלב שלך לפרטים; משהו הכרחי כמעט לכל עבודה.

לא להתאים את קורות החיים לתיאור התפקיד הספציפי.

כאשר מועמדים רבים מתמודדים על אותו תפקיד, חיוני ביותר שתעשו רושם בולט וייחודי בקורות החיים שלכם. אחת הטעויות הנפוצות אך העיקריות ביותר למציאת עבודה על ידי כתיבת קורות חיים היא שאנשים עושים בעת כתיבת קורות החיים שלהם היא שימוש בגישה כללית מדי. לעתים קרובות מדי מכתב נלווה לא רלוונטי או מידע שלא במקום יכול להטות את הסיכוי שלהם להצליח בעבודה. אז קחו את הזמן כדי להתאים את קורות החיים שלכם למשרה המבוקשת, ולהראות כיצד אתם עומדים בדרישות הספציפיות לתפקיד אליו אתם מגישים מועמדות

0 0 votes
דירוג הכתבה
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x