השראה

מגדלור של תקווה:

בעיצומו של יום השואה, אתמול, בזמן שאבל וכאב מציפים את ארצנו בזיכרון הנספים ואפילו בשעת הצפירה בה כולנו עוצרנו בדומיה לזכר הנספים, יש מקום בו החיים לא עוצרים לרגע. בחדר הלידה בכי ראשון של תינוק, מתנגן לתוך צליל הצפירה הזועקת. ביום הזה המיילדות בישראל ממשיכות לתמוך בנשים בלווי הריון ומשכב לידה, מחלקות האשפוז וחדרי הלידה.

אך יחד עם זאת, בליבן נושאות איתן את מיליוני הנשים ההרות והיולדות בתקופת השואה הנוראה. ביום הזיכרון לשואה, ארגון המיילדות בישראל, הגיש זוויות שונות מעולמן של המיילדות, במהלך אחת התקופות האפלות בהיסטוריה של האנושות:

  • בגטאות, במחנות ריכוז ובמקומות מסתור, המיילדות סייעו לנשים ההרות. מקצועיותן והידע שלהן היו חיוניים לעזרה בהישרדותם של האם והתינוק.
  • בתנאי רעב קיצוני וללא תנאים סניטריים בסיסיים, ציוד המיילדת היה ליבה עיניה וידיה, לעזרה בהיריון בלידה וגם בהפלות ובאובדן הקשה.
  • לאחר הלידה, המיילדות העניקו טיפול שכלל תמיכה בהנקה ומעקב אחר החלמת היולדת.
  • נגישות לרופא לא הייתה והמיילדת שימשה כאשת המקצוע לתמיכה בתקופת משכב הלידה.
  • המיילדות שימשו מגדלור של תקווה וחום אנושי בתקופה של חושך, תוך סיכון חייהן מעצם יהדותן ועזרתן לנשים הרות.

ארגון המיילדות חרט על דגלו להנציח את זכרון השואה, במסעות של מיילדות בכל רחבי הארץ לפולין. לאחרונה יצא המסע הרביעי, משלחת של ארגון המיילדות בישראל. מסע מיילדות לחיים. לזכור ולעולם לא לשכוח.

ארגון המילדות מסע לפולין

ארגון המיילדות בישראל, הוא האיגוד המקצועי המייצג של 1,400 המיילדות בבתי החולים הציבוריים, מיילדות הבית והקהילה. מדובר בנשות מקצוע, בעלות רישיון של מיילדת מוסמכת, אשר ניתן להן על ידי משרד הבריאות בחלוף חמש וחצי שנות לימוד והכשרה מעשית. הארגון מזמין נשים בהריון אל קהילת הפייסבוק הסגורה הנקראת מילה של מיילדת, המנוהלת בהתנדבות על ידי מיילדות מקצועיות המספקות תמיכה ומענה מקצועי מבוסס ראיות. בקבוצה יכולה כל אישה להעלות שאלה, גם באופן אנונימי. הכניסה לקבוצה בקישור הבא:
 https://www.facebook.com/groups/7393069369451550 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x