יוזמות חיוביותכלכלהסביבהצרכנות חברתית

את השרשרת שמגשימה משאלות כבר רכשתם?

אם גם אתם כבר הספקתם לראות אנשים מוכרים יותר ופחות עונדים שרשרת עם המילים Strength, Joy, Hope אז אם כבר מודעים לקיומה של השרשרת המיוחדת שמגשימה משאלות.

הגשמת משאלות היא עסק מורכב ללא ספק, ובטח ובטח כשאת המשאלות מגשימים עבור ילדים החולים בסרטן. אחד מהדברים החשובים ביותר להתמודדות עם המחלה היא תקווה ואמונה שההחלמה היא אפשרית. בעמותת Make-A-Wish ישראל, זה בדיוק מה שעושים כבר לא מעט שנים הרבה מאוד אנשים טובים שנרתמים כל אחד בדרכו לסייע לילדים שונים מכל רחבי הארץ להגשים משאלות.

“יש משאלות שפשוט יחסית להגשים אותן” מספר לי דביר בנדק יו”ר העמותה העסוק מאוד מאוד באין סוף פעילויות וצילומים לעמותה בנוסף לתחזוקת קריירת המשחק המצליחה שלו. “ילדים שרוצים להיפגש עם שחקן כדורגל או זמר/ת ישראליים או לקבל אופניים הן משאלות יחסית פשוטות, אך יש גם משאלות מדהימות של ילדים שלמשל רוצים לעמוד באתגרים קצת יותר מורכבים או מעבר לים. אין לנו הגבלה על המשאלות של הילדים ואנחנו מחויבים להגשים כל משאלה ומשאלה” וכדי להצליח במשימה המאתגרת כמו בכל דבר אחר בחיים גם כאן דרוש כסף ולא מעט. “הארגון כולו פועל באמצעות תרומות מאנשים טובים ומקרנות שמאפשרות את כל הא ופרציה המופלאה הזו” הוא מסביר.

מימין מימי לוזון, דניס בר אהרון ויעל גולדמן

אבל לאחרונה החלטנו לעשות דבר אחר כדי לגייס עבור הפעילות שלנו כסף. המנכל”ית שלנו ומייסדת העמותה שהיא גם אמנית, דניס בר אהרון העלתה לפני כמה חודשים רעיון לייצר שרשראות ולמכור אותן ברווח לעמותה והשאר היסטוריה. על עיגול כסוף מוטבעות שלוש מילים
Strength, Joy, Hope המציינות שלושה מהערכים שאנחנו בעמותה פועלים לפיהם פועלת העמותה לדבריה “אנחנו מגשימים משאלות לילדים בגילאי 3-18 החולים במחלה מסכנת חיים. מגיעים אליהם בתקופה הקשה בחייהם (ובחיי המשפחה כולה) ומעניקים להם חוויה שיכולה להיות משנת חיים! הופכים עבורם את הבלתי אפשרי – לאפשרי ומעניקים להם תקווה, כח ושמחה”.

שרשרת המשאלות

נמרוד הראל מניע לפעולה

“שרשרת המשאלות” עשויה מתכת אל חלד בגימור כסף. ועלותה ב-19.90 ₪ בלבד. השרשרת תימכר ברשת ללין שנרתמה לטובת הפעילות וכל הרווחים ממנה יופנו להגשמת המשאלות. ניתן לרכוש את השרשרת גם באמצעות אתר האינטרנט בלינק

בנוסף ליצור כמה אלפי שרשראות הופק גם קמפיין “בחדר ההמתנה” הממחיש את המשאלות שמגשימה העמותה לילדים החולים במחלות מסכנות חיים באמצעות משרד הפרסום ראובני פרידן והבמאית קרן חוכמה בהתנדבות מלאה.

כוכבי הסרטון “בחדר ההמתנה” בזמן הצילומים בבי”ח שניידר

בסרטון מככבים השחקן  דביר בנדק, המשמש כיו”ר העמותה בהתנדבות, כוכבת הילדים אגם בוחבוט,  חבר הנהלת העמותה השחקן והאמן ליאור כלפון, נהג המרוצים רוי ניסני, הקונדיטורית זוכת מאסטר שף נוף עתאמנה עסמאיל, היוטיובר שחר סויקיס ועוד. גם הם יש לציין לקחו חלק בקמפיין המרגש בהתנדבות.

הסרטון כולו צולם בחדר ההמתנה של ביה”ח שניידר, ומציג את ה”משאלות” כשהן ממתינות להיבחר, במטרה להמחיש כי העמותה מאפשרת לילד/ת המשאלה לבחור את המשאלה שלהם ולצאת במסע אל ההגשמה שלה, מהלך שהוכח במחקר מדעי כתורם לתהליך ההחלמה, תוך מתן כח, תקווה ושמחה לילדים להמשיך להתמודד.

ליאור כלפון ואלה צילום דפנה מנדל

אולם הכוכבים האמתיים של הקמפיין הם ילדי המשאלה אלה (11) וקורן (13). אלה וקורן זכו להגשים את המשאלות שלהם ושניהם מספרים כיצד החלום על המשאלה ובהמשך הגשמתה נתנו להם את הכח להילחם במחלה ובסופו של דבר להתגבר עליה ולהבריא. (אלה ביקשה לנסוע ללונדון למחזה “עלובי החיים” ולהכיר את השחקנים, וקורן ביקש להפוך להיות מנכ”ל חברת הספנות “צים” ליום אחד).

מצורף הסרטון עם המשאלה המקורית של אלה

קורין גדעון

בנוסף לפעילות סביב השרשרת הצטרפו הרבה מאוד אנשים מוכרים וידוענים לענוד את השרשרת ולשתף בערוצי המדיה החברתית צילום שלהם עונדים את השרשרת ואת המשמעות החשובה שעומדת מאחוריה, בניהם מגישת הטלוויזיה קורין גדעון, המנטליסט נמרוד הראל, אופירה אסייג, הדוגמנית מלכת היופי לשעבר סיגל קליין, השחקנית מגי אזרזר, השחקנית דנה זרמון, לאון רוזנברג, ניב רסקין והרשימה עוד ארוכה.

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x