הכירו את בית הקפה שמציל חיים!

בימים אלה נפתח ברח' חיים וייצמן 2 בהדר חיפה בית-קפה קטן וביתי, שפשוט חייבים להכיר. במקום מוגש אוכל בייתי וטעים במיוחד וכל הכנסותיו מוקדשות למען חולי לוקמיה!

את בית הקפה מפעילות לגמרי בעצמן יו"ר עמותת "מתגייסים למען חולי לוקמיה" רינה דהן וסגניתה מרינה לויש, כחלק מפעילות גיוס הכספים של העמותה שהקימו יחד לפני שנתיים.

פטרה ויובל מירוביץ אחרי הטיפול בלוקימייה

שתי הנשים חברות ותיקות ועובדות יחד בקבלה במיון בבית החולים כרמל בחיפה. לפני שנתיים, פטרה אשתו של יובל מאירוביץ חבר משותף שלהן, חלתה בלוקימייה והן נרתמו יחד לפעול כדי לגייס מיליון ומאתיים אלף שקלים למימון הטיפולים והתרופות היקרים. הן עברו מדלת לדלת, ורינה מספרת ופנו גם לכנסיות בכל הארץ וברומניה כי פטרה היא נוצרייה. "קיבלנו תרומות מהכנסייה ברומניה ומהכנסייה הקתולית בארץ ומהנציגות של הוותיקן. והיא עברה טיפול השתלת מח עצם שלא הצליח וכעת היא מטופלת בטיפול ביולוגי וממתינה להשתלה נוספת. הצלחנו לגייס עבורה רק חצי מיליון שקל לא גייסנו את הכל" רינה מספרת שהן הבינו שמדובר בצורך גדול של חולים נוספים רבים והחליטו להקים עמותה שתפעל לטובת הנושא באופן קבוע. לעמותה קראו בשם "מתגייסים למען חולי לוקימיה" ובמסגרת העמותה הן פועלות לגייס כסף וגם שירותים שונים נוספים לטובת עזרה לחולי לוקימייה. גיוס הכספים הוא כמובן הדבר החשוב ביותר כי התרופות לטיפול יקרות מאוד וגם השנה הן לא נכללות בסל התרופות. במשך השנתיים האחרונות שבהן השתיים פועלות ללא לאות הן הצליחו לגייס כ800,000 ש"ח בלבד. "הרגשנו שלבקש מאנשים כסף זה לא מספיק והרגשנו שאנחנו צריכות לעשות גם משהו אחר כדי לגייס את הכסף. משהו קבוע שאנשים ירצו לשלם עבורו ואנחנו נוכל לגייס באמצעותו כסף לעמותה- ככה עלה הרעיון לפתוח את החנות"

רינה דהן משמאל ומרינה לויש מימין בחנות הוינטג'- צילום משה מעוז

השתיים פתחו חנות וינטג' שהצליחה מאוד ברחוב נורדאו ובה נמכרים פריטי וינטג' חפצי אומנות , נעליים , בגדים "את כולם קיבלנו בתרומה מאנשים פרטיים, מפעלים, ארגונים שונים, אומנים, סוחרי עתיקות וגם מחברות של נעליים ובגדים. מצאנו את עצמנו עוסקות בדברים יפים שמביאים לאנשים שמחה ומכרנו אותם במחיר נמוך וזה מאוד הצליח."

"עם הזמן נהיו לנו לקוחות קבועים והתחלנו להגיש להם בחנות קפה ועוגות שהכנתי בעצמי ואנשים מאוד התלהבו". העיסוק בעמותה ובחנות כמעט ולא השאיר זמן לנשים לפעילות נוספת ולכן התחילו לנהל מתנדבים שיוכלו להפעיל את החנות ולהתפנות לפתיחת בית הקפה. לפני מספר חודשים פתחו את בית הקפה בצמוד לחנות כפיילוט ובו הגישו קפה ומאפים שונים- עוגות ועוגיות שהכינה רינה לצד קפה לוואצה משובח שלא היה מבייש אף בית קפה ברשת מוכרת. בשבוע שעבר עברו יחד עם החנות ובית הקפה למקום חדש ברחוב וייצמן 2 בהדר חיפה וכעת בית הקפה מארח גם קבוצות ואנשים לארוחות שונות.


את החנות וכעת גם את בית הקפה, מפעילים מתנדבי העמותה במהלך כל השבוע. בין השעות 09:00-19:00 אחה"צ (למעט ימי ג וו' בהם פתוחים החנות ובית הקפה עד לשעה 14:00 בצהריים). לאחר מספר חודשי הרצה שבו הוגשו מספר מצומצם של מאפים וקפה בלבד בתחילת השבוע שעבר הושקו במקום תפריטי חורף מושקעים שכוללים בנוסף מרקים עשירים (שמשתנים כל יום) ב10 שקלים בלבד, סלטים, משקאות חורף מיוחדים קפוצינו עם מקופלת, קפה מרשמלו, תה בריאות, בשילוב מאפה ב10 ש"ח , ארוחות בוקר לפי בקשת קבוצות, פסטות, כל המנות נמכרות בטווח מחירים 10-20 ש"ח.

נזיד אפונה עם קרוטונים ב10 שקלים בלבד

בין פעולות העמותה יוזמות חדשות שצפויות להתרחש בקרוב- "אנחנו עובדים על יוזמה להסיע חולים שאין להם כסף לטיפולים ללא תשלום, על מתן טיפולי פיזיותרפייה נוספים לאלו שבתי החולים מאפשרים שלא מספיקים, אנחנו מארגנות פעילויות בידור לחולים וכל מני דברים קטנים שמביאים חיוך כמו חבילות שי משלוחי מנות בפורים וכד' וכמובן פועלות כל הזמן לגייס כסף כדי להצליח לעזור לחולים לממן את הטיפולים והתרופות".

יש לכן עוד תכניות לחנות ולבית הקפה? "היינו רוצות מאוד שיהיו עוד חנויות ובתי קפה כאלה במקומות נוספים ברחבי הארץ וכמובן לעזור לכמה שיותר חולים להתמודד ולהחלים "

לתרומות לעמותה ניתן להגיע לבית הקפה או החנות . פרטים נוספים באתר "מתגייסים למען חולי לוקמיה"  או בטלפון 052-8540091 ובפייסבוק

0 0 vote
Article Rating

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
1 תגובה
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Asaf Green
Asaf Green
1 year ago

כל הכבוד!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close