ארועיםמודעות עצמית

אקסטטיק דאנס – תנועה שמקיימת ריקודים בכל העולם ומאפשרת מרחב פתוח לריקוד וביטוי חופשי

אקסטטיק דאנס היא מרחב פתוח לריקוד וביטוי חופשי. מקום לטרנפורמציה אישית וקבוצתית המקבל אותך ללא שפיטה ועם מלא אהבה. זה מתאפשר גם בזכות המבנה הייחודי של הסדנה – תחילתה בהנחייה, המשך בבחירה במוסיקה מדוייקת לרגע הנכון ומעברים שיוצרים תחושת מסע עולה ויורד וסיום בנחיתה לתוך מדיטציה.

תנועת אקסטטיק דאנס ( Ecstatic Dance ) מקיימת אירוע בכל יום רביעי בסטודיו תנע בעין שמר.
מוזמנים להציץ בלינק הבא: אקסטטיק דאנס פרס חנה
זו תנועה בתנופה ששיחררה המון תבניות ממשמעות הריקוד ופתחה לרבים את דלת התזוזה.

באקסטטיק דאנס פרדס חנה כל שבוע כבר מעל לשנה מגיע דיג׳י אחר לנגן בלייב (יש כ 12 שמלווים אותם במהלך השנה),  כל שבוע אנו יוצרים מקדש במרכז ומדליקים אש. הסטודיו מכיל ונוח. בסיום יש גם אוכל טבעוני מיוחד שאחד מחברי הקהילה מכין.
זהו בית לאנשים להיפגש ולרקוד. יש המגדירים את זה כקורס שנתי שמעביר את כל הנוכחים מסע. רבים נפתחים ומשחררים המון חסמים של העבר דרך התנועה.

אנחנו שמחים לשתף אתכם בכמה מילים בחוויה של אחד מהמשתתפות בתנועה:
״בפעם הראשונה שהגעתי לאקסטטיק חששתי קצת ולא הייתי בטוחה מה יהיה שם והאם אני מתאימה לזה. הגעתי מוקדם וכבר בכניסה קיבלו אותי בזרועות פתוחות וחיוך רחב. היה לנו כמה רגעים לפני תחילת הריקוד שבו שתינו קקאו איכותי מפרו. נכנסנו פנימה והחלה לה ההנחיה. היה שם רוני מקאטו אחד ממביאי האקסטטיק לארץ והוא התחיל בלספר לנו על המוסכמות של המקדש, איך לא מדברים והריקוד הוא המרכז. איך מזהים דפוסים ואותם משחררים. איך רוקדים ביחד ולחוד.

משם נכנסו למדיטציה קצרה ולהנחייה ממש נעימה של חימום ומשחקים ביחד. לאחר זמן קצר המרחב שוחרר ונפתח לאחד ממסעות הריקוד היותר מעניינים בחיי. ממש רקדנו ושיחקנו והנענו רגשות ותחושות. היו רגעים מפחידים, רגעי עצמה, רגעים של חיבור ואקסטזה. ממש למדתי לא לפחד לבוא במגע עם האחר וגם לא לפחד להגיד לא. סיימתי באורות שהתעצמו ברגע שזאזו (זוהר בר שלום) לקחה את הגיטרה וסיימה בשיר שמיימי. המפגש ליווה אותי כל השבוע וממש עזר לי להתמודד עם היום יום״
*רקדנית קבועה שהאקסטטיק הפך לחלק בלתי נפרד מהתרגול השבועי שלה.

0 0 votes
דירוג הכתבה
תגיות

אודי ארליך

בן 29, גר במצפה חרשים. מנהל ושותף The Positiv. מפיק ויזם של אירועים שמחים וצבעוניים בכל הארץ.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
בדוק גם
Close
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close