תוכן חיובי

לך תתנדב

לפני כמה שנים מישהי פנתה אליי שאני אעשה הרצאה בהתנדבות. חשוב לי לציין שאני כן מעביר הרצאות בהתנדבות, אבל היא ביקשה שאני אעביר הרצאה בהתנדבות בחברת הייטק! (לא חשוב שמות – אבל חברה מאוד גדולה ועשירה) אמרתי לה תודה, אבל לא תודה. אם כבר אני עושה הרצאות בהתנדבות אז רק בארגונים ללא מטרות רווח או למטרות שאני מרגיש שהן חשובות בעיניי.

אם את רוצה שאני אעביר הרצאה ל-הייטקיסטים – בבקשה, תשלמי מחיר מלא.
כשהתחלתי להעביר הרצאות בנושא הומור (הרצאת הדגל “צחוק, צחוק – אבל ברצינות” על החשיבות של הומור בחיינו – איך להשתמש בכלי הנפלא של הומור – לבריאות, אושר ועושר) התחילו לפנות אליי בהמון בקשות להרצאות בהתנדבות. זה מאוד החמיא לי. אני ראיתי את זה בתור אמירה של “יש לך משהו לתת לעולם” ו”אנחנו נשמח שתבוא ותיתן לנו את המתנה הזאת למטרה טובה”. כבר בתחילת הדרך, לפני המון שנים, קיבלתי החלטה מאוד ברורה לאיזה מטרות טובות אני אגיע להרצאה בהתנדבות ולאיזה לא. מבחינתי, ישנן מטרות חשובות וארגונים מדהימים שעושים עבודת קודש ועבורם אני אשמח להגיע ולהעביר את ההרצאה שלי בפניהם בהתנדבות, במיוחד שהם בעצמם ארגון שעושה הכל בהתנדבות למטרה טובה.


למה אני מעביר הרצאות בהתנדבות ולמה אני חושב שגם לכם כדאי להתנדב? שאלה מצויינת…
הסיבה הראשונה והחשובה ביותר עבורי, שזאת הדרך שלי לתת מעצמי ו”להחזיר” לקהילה.
הסיבה השנייה היא שזה נותן לי, באופן אישי, תחושת סיפוק אדירה. אני זוכר שפעם אחת אחרי הרצאה בהתנדבות אשתי שאלה אותי אחרי ההרצאה “איך הייתה ההרצאה”? עניתי לה “זאת הייתה הרצאה חשובה!” היא לא הבינה למה אני מתכוון. ההרצאה הייתה בפני מבוגרים בעלי מוגבלויות הייתה לא רק מהנה עבורי, היא הייתה חשובה לי. הרצאות כאלה שאני מסוגל לתת חזרה לקהילה, לתת לאנשים האלה לצחוק, ולא לחשוב על הקשיים והצרות שיש להם. (אפילו אם זה רק לשעה וקצת) ההרצאה הזאת גם מזכירה לי כמה בר מזל אני וכמה שזכיתי באישה מדהימה וילדים מתוקים, וכמה ששום דבר לא מובן מאליו!

הסיבה השלישית היא, כשאנחנו עושים דברים בהתנדבות אנחנו בעצם פועלים מתוך תודעת שפע. זוהי ההרגשה, המנטליות או הפילוסופיה שיש מספיק שפע בעולם בשביל כולנו. כולנו יכולים להצליח ולהרוויח ואנחנו לא צריכים להיות צרי עין, חמדנים או קמצנים, בטח ובטח כאשר מדובר במטרה טובה ונתינה לאחרים.

והסיבה הרביעית היא, שההתנדבות תורמת לתדמית שלנו. גם אם נסתכל על ההתנדבות ממקום אלטרואיסטי לגמרי, עדיין יש לתרומה הזאת השפעה ישירה על התדמית שלנו בתור בני אדם ואפילו בתור אנשי מקצוע. כלומר, יכול מאוד להיות שאנשים ירצו לעבוד (בתשלום מלא) עם אנשים אחרים שעושים דברים בהתנדבות. זה מעיד הרבה על הבן-אדם גם אם מדובר על מסרים שעוברים בתת-מודע של האחר כמו “הוא בן-אדם טוב, יש לו זמן לתרום – סימן שהוא מצליח, אכפת לו מהקהילה וכו.”

הסיבה החמישית היא, שהרבה פעמים, אם נעביר הרצאה בהתנדבות מישהו/י בקהל עשוי/ה לראות את ההרצאה, להתרשם, ולהזמין את ההרצאה לאירוע אחר, בתשלום מלא. זאת אומרת אפילו אם לא קיבלתי תשלום עבור ההרצאה בהתנדבות, עצם העובדה שעשיתי את זה יכולה לתרום לי באופן ישיר להכנסות העתידיות שלי, אם יזמינו אותי להרצאה אחרת בתשלום מלא.

לדוגמה, לפני כמה שנים הרצתי בהתנדבות (לחולים) בבי”ח סורוקה בבאר שבע. אחת המשתתפות מאוד נהנתה בהרצאה ולאחר מכן היא המליצה עליי שאגיע להעביר את ההרצאה לאחת המחלקות בבי”ח לערב גיבוש (של צוות הרופאים, האחיות והמנהלה של המחלקה) במסעדה בתשלום מלא. עצם העובדה שהעברתי הרצאה אחת בהתנדבות מלאה עזרה לי בהמשך לקבל הרצאה נוספת בתשלום. על זה נאמר .WIN-WIN-WIN

מסכימים איתי?
עכשיו לכו להתנדב!
קראתם עד לכאן? תודה רבה 🙂 אשמח להזמין אתכם להירשם לערוץ היוטיוב שלי, ערוץ שמוקדש כולו להומור והשראה. נתראה שם…

או ליצור קשר ישירות:
שי גלבר 0522-289298 / [email protected]/ www.shaigelber.com

0 0 votes
דירוג הכתבה
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x