תוכן ממומן, שיתופי פעולה, פרסומות, ספונסרים

GRANDORF מותג

בשנת 2022 אנחנו מודעים גם לתזונה בריאה של חיות המחמד שאנחנו כל כך אוהבים. אין ספק שלמזון שאנחנו צורכים במהלך חיינו יש השפעה עצומה על שלל פרמטרים שמלווים אותנו הן בטווח הארוך והן בטווח הקצר. אותו הדבר קורה גם אצל הכלבים או החתולים שאנחנו מגדלים בבית כבני משפחה. אוכל הוא מקור האנרגיה, הוויטמינים, תחושת הנינוחות וכן, הוא שומר אותנו בחיים. אך מזמן כבר הפסקנו לאכול רק בשביל לחיות, עם השנים והמדע המתפתח אנחנו מבינים את ההשלכות והמשמעות הענקית שיש למזון שאנחנו צורכים על כל תחום בחיינו. חברת גרנדורף GRANDORF הבינה זאת מזמן למעשה והם מייצרים עבורנו את המזון האולטימטיבי לחיית מחמד בריאה ומרוצה. אז איך משפיעה תזונה טובה על חיות המחמד שלנו ומה הכי חשוב לבדוק לפני שקונים להם אוכל? כל ההמלצות והמידע החשוב ביותר מחברה שמבינה – בהמשך המאמר.

קונים מזון לכלב או לחתול? כמה דברים שחשוב לדעת

בראש ובראשונה, על מנת לדעת איזה מזון יהיה הכי נכון, רצוי שנבין לעומק מה חיית המחמד שלנו באמת אמורה לאכול. זאת אומרת, קיים הבדל משמעותי ביותר בין כלב לחתול. כלב זו חיה שהתזונה שלה יכולה להיות יותר מגוונת וגמישה ולכן זה בסדר גמור ואף בריא לשתף את הכלב בשאריות של סלט (בלי תיבול) או מידי פעם לפנק באיזה גזר או מלפפון. כלבים זקוקים למרכיבי מזון שונים מלבד בשר. מנגד, החתולים מגיעים ממשפחת טורפים והם נחשבים קרניבורים, זאת אומרת שעיקר התזונה של החתולים מקורה מן החי. לכן, כאשר אנחנו מגדלים גם כלב וגם חתול בבית, חשוב שנבין את ההבדלים המהותיים ביניהם ונאכיל כל חיה במזון המיועד לה בלבד. פעם, כשהמודעות לתזונה לקתה בחסר, רבים היו מאכילים את חיות המחמד שלהם ב"שאריות" משלל ארוחות מגוונות. הכוונה היא תמיד טובה, אך הדבר יצר לא מעט בעיות בריאותיות בקרב חיות המחמד כמו השמנת יתר, אלרגיות ברמות שונות, גירויים, שלשולים, הקאות ובמקרים הקיצוניים יותר, נצפו גם חוסרים משמעותיים של ויטמינים, מינרלים ועוד מרכיבים תזונתיים הנחוצים ביותר לחיה.

אז איך בוחרים אוכל לכלב או לחתול?

ראשית, כל אחד מכיר את חיית המחמד שלו הכי טוב ויודע על פי הכרות וכן המלצות הווטרינר על פרמטרים מסוימים במזון שיהיו חשובים לחיית המחמד שלו. אך עם זאת, ישנם כמה פרמטרים כלליים וחשובים שכדאי להקפיד עליהם בקניית מזון.

הפרמטר הראשון יהיה התאמת המזון לגיל, גזע וגודל הכלב או החתול. מזון לגורים יכיל נתונים תזונתיים אחרים ממזון לבוגרים.

הפרמטר השני יהיה עדיפות לאוכל המבוסס על חלבון מן החי ופחות לאוכל המבוסס על חלבון מן הצומח, מהסיבה הפשוטה שמזון שמבוסס על חלבון מן החי יכיל הרכב מאוזן יותר של חומצות אמינו.

בהמשך כמובן שנעדיף ללכת על מזון רפואי שיכיל כמה שפחות אלרגנים בעלי פוטנציאל ליצירת בעיות. כמובן שישנם הרבה מאוד פרמטרים לבחירה אך הכי חשוב לשים את האיזון התזונתי והבריאות לפני הכל.

0 0 votes
דירוג הכתבה
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x