המלצותתוכן חיובי

“זה שמתגבר על הפחד יהיה חופשי באמת.” ~ אריסטו

בקיץ הזה אין ספק שאחד המושגים המדוברים ביותר אצלנו בבית הוא “חופש” ובמיוחד בסוף השבוע האחרון כשהבן האמצעי סיים את בית הספר של הקיץ ויצא “רשמית לחופש הגדול”. נכון שחופש הוא מושג יחסי אבל יש דברים שאנחנו לומדים יותר ויותר במיוחד בחצי השנה האחרונה על ההגדרות של המושג חופש שמחדד מאוד את החשיבות של השימוש הנכון במילים ובהבנת המשמעויות שלהם.

כן, גם האמצעי שלי שסיים את כיתה א’ מבין שזה שקוראים למשהו קייטנה לא הופך את זה לחופש. ואיך הוא אמר לי? “אמא אני מאוד נהנה בקייטנה של בית הספר של החופש הגדול אבל בא לי להיות באמת בחופש ולא ללכת בבוקר לבית הספר כמה זמן”.

ולמה אני מספרת את כל זה? כי כשהיינו בשבת האחרונה בספארק המים ימית 2000- בפעם הראשונה אחרי הקורונה, הוא אמר לי “אמא עכשיו אני מרגיש שאני בחופש” .

הגענו ב-10 יחד עם משפחה של חבר מהכיתה של גור (האמצעי) אמא שלו אח בכיתה ה’ וחבר שלו, ואנחנו בן הגדול אוטוטו בר מצווה, האמצעי בן 6.5, הפיצית בת 1.5 ושני ההורים. לשמחתנו מצאנו מיד מקום על הדשא הסינטטי, עם ציליות והילדים התפזרו להם אחרי התזת קרם הגנה למגלשות, לא לפני שהם מדברים על המגלשה הגדולה המפחידה שהם רוצים לעלות עליה ראשונה.

סיפרתי להם שיש בפארק לא פחות מ- 26 מגלשות בניהן מגלשות, אקסטרים מגלשות מים בצורות שונות, מגלשות מרוץ, מגלשות גבוהות – היי ספיד, מגלשה עם מסלול אבובים ומגלשת סופר קמיקזה- שעליה הם דיברו.

גור- גיבור הסיפור ששמע אותם נתקף בפחד ונלחץ ואמר לי שהוא לא מסכים ללכת למגלשות ורוצה ללכת רק לבריכה. הופתעתי כי גור בדרך כלל מאוד אוהב לנסות את המתקנים וכועס כשלא מרשים לו להיכנס למתקן כי הוא עוד קטן. אבל כיבדתי את בקשתו והלכנו עם החבר ואמו והפיצית לבריכה.

ימית 2000 יולי 2023 אמא זה החופש האמיתי

כשגור ראה כמה הקטנטונת נהנית והוא עצמו הרגיש את המים הקרירים והמוזיקה המקפיצה הוא אמר שזה פארק ענק ושאל “איך לא היינו פה אף פעם? ” הסברתי לו שדווקא היינו לא מעט אבל הוא היה בגיל של הקטנטונת בפעם האחרונה כשהיינו אז הוא לא זוכר. והוא שאל אם גם הוא נהנה כמוה? והנהנתי בצחוק – “ברור” אבל לאימו של החבר שזרם עם גור בינתיים בבריכה לפני המגלשות המרגשות זו הפעם הראשונה במקום והיא אמרה לי שהיא מופתעת לטובה.

“לפני שבאנו שמעתי מכמה חברים דעות מנוגדות אבל המקום מאוד גדול יש מקום ומספיק פרטיות למרות שיש המון אנשים” הבן הגדול שלי הצטרף אלינו וסיפר שהוא נהנה מהמגלשה ועודד את גור ללכת למגלשות הצבעוניות לנסות. גור שאל אותי אם אני אוכל להתגלש איתו וכמובן שהסכמתי. החזרנו את הקטנטונת לאבא וצעדנו אחר כבוד למגלשות הצבעוניות.

גם החבר ואמא שלו עלו למגלשות אז הלכנו יחד לבריכות של ה”קטנים” ליד הקפיטריה. ודווקא שם מכל הפארק כל הילדים הגדולים היו הכי הרבה זמן. מקום מיוחד עם זרמים חזקים בצורת סיבוב משך אותם במיוחד, כולל בריכת גלים סוערת, פטריית מים, דליים מתהפכים בהפעלה עצמית, בריכת ערבול, תותחי מים, תעלת סחף, שעשועי מים וגור וכל האחרים ממש זרחו ופרחו.

אבל אחרי כמעט שעה שם הרעב כבר התעורר והלכנו לקפיטרייה להזמין אוכל. גור בחר ארוחת קומבו עם המבורגר כפול ציפס ושתייה ובן בחר שניצלונים וציפס.

בשלב הזה כמובן שגם יתר הילדים הצטרפו וכולנו ישבנו לאכול – הילדים זללו את האוכל וגם האמא של החבר אמרה שגם פה היא מופתעת לטובה- “בדרך כלל אין לי ציפיות מהאוכל במקומות הומי אדם רק שיהיה סביר- ופה הוא הרבה יותר מזה (חוץ מהפיצה שלא אהבתי)” הילדים זללו הכל והמתבגר שלי אפילו לא יכל לסיים את מנת השניצלונים מה שאפשר לי לטעום מהם יחד עם הפיצפונית הקטנה והיה לנו טעים ממש. הצ’יפס היה מעולה ופריך והשירות בקפטריה היה ממש מהיר ויעיל.

האמא גם אמרה לי אחרי שהילדים התפזרו להם שוב למגלשות השונות שהיא ממש מופתעת מרמת הניקיון ורואים שיש השקעה גדולה בזה. אמרתי לה אחרי שלקחתי את גור בדרך לקרטיב לפיפי והתרשמתי שגם השירותים ממש נקיים וזה הדהים אותי”.

לקראת השעה 15 החלטנו לסיים את הביקור המהנה שלנו בעוד החברים נשארו קצת אחרנו. אז לא הספקנו אני והאמא של החבר ללכת לנסות את מתחם הספא עם בריכות ג’קוזי, חמאם תורכי, סאונות יבשות ורטובות, מרפסת שיזוף ומנוחה. וצחקנו כמו פולניות טובות שאנחנו כבר ננוח בקבר (:

לסיכום גם ביום שאחרי האמא של החבר כתבה לי שהיה ממש ממש שווה וכולם מאוד מאוד נהנו ואנחנו הרגשנו בדיוק אותו הדבר. מחכים לחזור שוב!! גור מצידו סיפר לי בדרך חזרה שהוא שמח שהוא התגבר על הפחד שלו ושהחופש התחיל ואני אמרתי לו את המשפט הזה של אריסטו מהכותרת – שהחופש האמיתי הוא כשמתגברים על הפחד- וכשזה קורה בפארק מים זה גם ממש כיף!

איפה ומתי: יולי – אוגוסט 2023 , רחוב מפרץ שלמה 66, חולון – פארק פרס

גילאים: המתחם מציע פעילות לגל הגילאים – פעוטות ,נוער ומבוגרים


4.5 2 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x