השראהמסיבות

“דווקא בימים אלו, כאשר מתעצמים הפערים בחברה, זה הזמן להפגין אחידות וערבות הדדית”

יוזמה נפלאה של קבוצת צעירים הפועלת בדרום ובמרכז הארץ מגיעה גם לחיפה! צוות הפרויקט מאמין שלא משנה מהיכן הגעתם או מה מצבכם הכלכלי, גם לכם יש את הזכות להתחתן, לחגוג עם הקרובים שלכם ולמסד את אהבתכם.

הימים האחרונים העוברים על הרבה מאוד ישראלים, עם סיום מערכת בחירות יצרית ומאוד מקטבת, יכלו אולי להשכיח את הסולידריות והערבות ההדדית מהישראלים, אז אולי דווקא עכשיו, לקראת הפסח ולפני שעונת החתונות מתחילה בסיום ספירת העומר, זו הזדמנות להצטרף לצוות הפרויקט של מברוק שמסייע לזוגות מיעוטי יכולת בכל הארץ להתחתן.

“מברוק” הוא פרויקט התנדבותי שהקימו ברק אוסטר (31) ומייקי בן ארי (34),  לפני חמש שנים כשהשתתפו בפרויקט רבין למנהיגות במרכז הבינתחומי בהרצליה ובמסגרתה חיפשו איך להביא צעירים כמותם להתנדב ולשפר את החברה שבה הם חיים. עם קבוצת צעירים נוספים מערים שונות ברחבי הארץ כמו ירושלים, באר שבע ואזור המרכז, שבו הם מארגנים חתונה מא’ ועד ת’ לזוגות מעוטי יכולת שלא יכולים לשאת בהוצאות החתונה הגבוהות. חלק נכבד מצוות המתנדבים שפועלים במברוק הם זוגות צעירים ובני משפחותיהם, שבזכות מברוק הצליחו להתחתן בעצמם ועל ידי ההתנדבות מעבירים את הנתינה הלאה.

טל רויך, אחראית שת”פ בירושלים וראש הדוברות של מברוק

תו תקן של מברוק

לדברי טל רויך, אחראית שת”פ בירושלים וראש הדוברות של מברוק, “מטרת מברוק היא לעודד התנדבות, להראות איך ניתן להשפיע על החברה ולא להסתכל רק על השוני וההבדלים שמפרידים בנינו. החתונה זה לא העיקר, ומקווים להרחיב את המעגלים, לעודד התנדבות בחברה, לקרב לבבות ולצור חברה סולדרית ומאוחדת יותר”

תו תקן של “מברוק”

עד היום התקיימו הודות למברוק 28 חתונות בהם לקחו חלק מעל לאלפיים מתנדבים ומאות ספקים. “לכל ספק שעובד איתנו אנחנו נותנים תו מברוק. התו מסמל הערכה אישית על העזרה והנתינה ואנחנו מקווים שזה יגרום לזוגות, העומדים להתחתן, לבחור בספק עם תו מברוק”.

סניף מברוק חדש יפתח בקרוב בחיפה

תהליך בחירת הזוגות לפרויקט, מתחיל משיתוף פעולה עם ארגונים חברתיים שונים כמו פעמונים, אימפקט, עיריית ירושלים, הג’וינט וכד.’ שמתווכים וממליצים להם על זוגות שנמצאים במצוקה כלכלית, שלא מאפשרת להם לערוך חתונה ראויה ומכובדת. “בהמשך, אנחנו יושבים עם הזוגות לראיונות ותיאום ציפיות ואחרי תהליך ארוך ומסודר אנחנו בוחרים זוג שבאמת צריך את העזרה שלנו”.

בימים אלה נפתחים סניפים חדשים בארץ כשהראשון בניהם יהיה בחיפה וצפוי להיפתח בסוף החודש “אנחנו מקווים להמשיך ולגדול בארץ ומקווים להרחיב את המעגלים, לעודד התנדבות בחברה, לקרב לבבות וליצור חברה סולדרית ומאוחדת יותר. ומחפשים עוד מתנדבים בכל חלקי הארץ בכל התחומים המקצועיים שקשורים לעולם האירועים, הסעדה, מוסיקה, הלבשה/איפור ועוד’ וגם צעירים שמעוניינים לתרום ולעשות טוב ויכולים להתנדב לעשות שמח” כמו שאומרים במברוק.


0 0 votes
דירוג הכתבה

ספיר יצחקוב

בת 26, אוהבת לטייל בארץ ובעולם. חייכנית, אופטימית, מצלמת וכותבת למגירה בעיקר.. טבעונית ומאמינה באנרגיות טובות וקארמה.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x