הרצאות וסדנאות לארגונים

חברות רבות מפעילות במשך השנה או בימים מרוכזים, פעילויות חברתיות וקהילתיות ע”י מתנדבים פעילים שהם עובדי החברה. בחברות שונות קיימים תפקידים שונים הנוגעים בעשייה חברתית פנים וחוץ ארגונית שמיצרים פעילות ותוכן רב לעובדים שהבאתו לידיעת כלל העובדים והקהל הרחב, תעלה את קרנו של הארגון ותייצר גאוות יחידה וחיזוק ההשתייכות בקרב עובדי החברה.

קיימים ערוצים רבים שבהם ניתן לשתף בפעילות החיובית הענפה הן לטובת חשיפה של עובדי הארגון בארץ ובעולם והן לטובת חשיפה לקהל הרחב כמודל לחיקוי ולהשראה.

בחברות רבות קיים תפקיד מוגדר של ניהול תאגידי/ קהילה האחראי לייצר את הפעילויות ולהניע את העובדים לקחת בהן חלק אך נדרשת השקעה לא מבוטלת בהנעת העובדים לצאת לפעילות – תמריצים מטעם החברה זמן ומשאבים. 

גם אם יש לחברה דובר/ת שאחראי/ת על יחסי ציבור ותקשורת פנים וחוץ ארגונית, / מנהל/ת מדיה שאחראי/ת להעלות תכנים באתר ורשתות החברתיות של החברה, התוכן שעולה בכמעט כל המקרים לא משתף ממקור ראשון את חוויית העובדים המתנדבים והתחושות שלהם בסיום הפעילות.

בעולם רווי ה” פייק” וחוסר האמון ההולך וגובר באינפורמציה יש חשיבות רבה לתוכן אמין ומקורי המגיע ממקור ראשון באופן אוטנטי ולא “פרסומי” כמנוע אפקטיבי להנעה לפעולה ויצירת תהודה חיובית ואמון.  מסיבה זו, לחוויות ממקור ראשון של מתנדבים אודות הפעילות במהלכה ובסיומה יש חשיבות שיווקית רבה.

תוכן חיובי

מחקרים מראים כי חשיבה חיובית מעלה את רמות ההורמון דופאמין ותורמת להרגשת שלווה נינוחות וסיפוק. העלאת דופאמין יכולה לשמש מקומות עבודה המעודדים תחרותיות, להגביר   את המוטיבציה להישגים ולתגמול.

במקרים שבהם התוכן החיובי קשור גם במערכות יחסים וקרבה אנושית, הורמון האוקסיטוצין יעלה גם הוא ויתרום להגברת תחושות האמון, הביטחון, הרווחה אישית. והרצון  להישאר במקום העבודה.

הפרשה של אוקסיטוצין מאזנת השפעות שליליות של הפרשה של קורטיזול (הורמון הסטרס) ותורמת לבריאות גם לאנשים שחיים בתנאי עומס ולחץ.

התמקדות לאורך תקופה ב”תוכן חיובי” (כהרגל) יכולה גם להעלות סרוטונין ולהפחית סימני דיכאון.

אך א.נשים ועובדים בפרט ממעטים להתבטא בכתב או בסרטונים בכל מה שקשור לעבודה שלהם ממספר סיבות:

  • חוסר הבנה מדוע ולמי זה נחוץ
  • תחושה של יכולת ביטוי לא מספיק טובה
  • חוסר בהכוונה  
  • בושה ופחד מכישלון מול יתר העובדים והבוס/ית

אך באמצעות מספר כלים והדרכה פשוטה ניתן לשנות את המציאות הזו ולהפוך אותה לטבע שני וכאמצעי ניהולי אפקטיבי לא רק בקשר לפעילויות התנדבות /חברה אלא גם בכל מה שקשור לתפקוד המקצועי.

אודות רקפת פרא

ב-20 שנות עיסוקי בתפקידים שונים בעולמות השיווק (מיתוג, פרסום, הפקה, יח”צ, ניהול מדיה חברתית, ניהול שיווק, ניהול אתרי סחר, ניהול תוכן) חיפשתי כל הזמן עיסוק שיוכל לחבר את הידע השיווקי שלי עם פעילות חברתית משמעותית.

בסוף שנת 2017,  נתקלתי במודעת דרושים שחיפשה כתבת למדור חדש באתר MAKO בנושא “חדשות טובות”. עניתי להצעה והפכתי להיות הכותבת הראשונה במדור בו כתבתי למעלה משנה.

כתיבת החדשות הטובות הבהירה לי את הכיוון אליו אני רוצה לפנות בחיי והתחלתי לחפש ערוץ שלם שיעסוק כולו בתוכן חיובי וחדשות טובות.

ב- 1-1-2019  התחלתי לערוך בהתנדבות את האתר www.thepositiv.com ומאז אני מעלה כל יום כתבה ומנהלת כתבים מתנדבים נוספים מתרגמים ופינות קבועות שעוסקות בתוכן חיובי.

הכתיבה החיובית שונה מכל כתיבה אחרת בראש ובראשונה בכך שהיא שמה בראש את חוויית הקוראים ולא את הרצון של הכותב למצוא בכתיבה פורקן או ביטוי. הכתיבה החיובית מונעת מרצון ליצור רגשות חיוביים אצל הקוראים וככזו היא מאלצת את הכותב למצוא תכנים מעודדים/מרגשים /משמחים שעצם החשיפה להם והכתיבה עליהם מצרת אנרגיה ותחושה טובה אצל הכותב/ת. וכמובן בסיום בעת הפרסום גם בקרב הקוראים.

בעולם רווי מידע שלישי וצהוב חשוב מאוד לאפשר ערוץ שיאזן את האינפורמציה המועברת במדיה לעומת הקיום שלה בפועל במציאות שהוא לעין ערוך יותר גדול מזה המועבר באופן קבוע.

כתיבה חיובית יכולה לכלול שיר/סיפור/חוויה/ תיאור התרחשות ו/או ראיון.

הנושאים יכולים להיות רחבים מאוד ולגעת בכל תחומי החיים למעט רכילות, פוליטיקה וביקורת שלילית.

היכולת לכתוב תוכן חיובי מתאפשרת באמצעות שינוי צורת המחשבה ושימת דגש על מה חיובי. מציאת נקודות מבט נוספות למציאות קיימת שיכולות להאיר באור חיובי מציאות בהווה או בעבר וגם חשיפה של רעיונות והצעות לפתרונות לבעיות.

  • סדנת כתיבה חיובית למתנדבים פעילים

הפעילות כוללת:

הרצאה בנושא תוכן חיובי

45 דק’

הסבר אודות היתרונות של הכתיבה החיובית והחשיפה לתוכן חיובי /חדשות חיוביות. (הרצאה כוללת התייחסות למושגים ולהבנת ההבדלים בין חיובי /חדשותי).

לימוד כלים לכתיבה חיובית

30 דק

מתן הסבר על החלק השני של הפעילות שבו גם תתבצע התנסות אישית של כתיבת תוכן חיובי.

לפני הכתיבה, תוך כדי הכתיבה, בסיום הכתיבה. דגשים ותמרורים לאורך הכתיבה. וגם הבדל בין כתיבה לפייסבוק/ לאתר /משוב.

התנסות עצמית+ משוב

45 דק’

חלוקת דפי משוב שכוללים שאלות מנחות אודות הפעילות ההתנדבותית ושאלות שיסייעו לפעילים למקד את תשומת הלב שלהם במטרות ובתוצאות החיוביות.

תרגיל מעשי- כל משתתף/ת יענה על דף המשוב ובהמשך ינסח פוסט לשיתוף בפייסבוק אודות הפעילות שבוצעה.

הצגת דוגמאות ומשוב.

+ אפשרות לפרסם תוכן חיובי באתר thepositiv.com

פעילות חיובית בסיום ההתנסות תועבר אלי וממנה נוכל להחליט על נושאים לכתבות

עלות:

1600 ₪ לא כולל מע”מ

הפעילות כוללת מצגת ומצריכה מסך /מקרן