תובנת בוקרתוכן חיובי

שנה חדשה… עכשיו… משהו באוויר אומר… יש לך סיכוי… להתחדש/ ישראל בר-און

היום יוצא לאוויר שיר חדש של ישראל בר-און – שכמו כל השירים והביצועים שלו מהרגע שנשמע הקול המיוחד שלו כבר יש לי הרגשה טובה. בשיר הזה בכלל יש משהו אופטימי במיוחד שכמובן מאוד התחברתי אליו. אבל יש בשיר הזה עוד משהו- יש בו קריאה להתעוררות.

השיר הזה פוגש אותי ובטח עוד אנשים בתקופה לא פשוטה, במציאות שמחייבת אותי להמשיך להתכופף ולא לחזור ולפרוץ את תקרת המגבלות שהמציאות הנוכחית מציבה בפני. והשגרה שלי היא שגרה שאני נלחמת עליה כל יום- שגרה של חדשות טובות ותוכן חיובי ומעודד, היא היחידה ששומרת עלי שלא לשקוע.

גם אני, כמו בשיר, זוכרת להסתכל על המציאות כמו שהיא, ולמצוא בה את הדברים שאיתם אני יכולה להמשיך להתקדם- ויש תמיד כאלה. ובעיקר אני זוכרת להסתכל על עצמי ולשמוח על מה שאני רואה. לדעת שאני עושה את הכי טוב שאני יכולה ושאני אחלה ושאפשר להסתכל למעלה.

התמונה שבחרתי היא יצירה קסומה של אוולין אנקה – Evelyn Anca  בגודל גודל 65X95X20  ס"מ שקיבלה את השם  Butt Nemo. "באט"(בדל באנגלית) נמו הוא שושנון כתום מזוייף העשוי כולו מפסולת – מבנה העטוף בשאריות בד ופסולת פלסטיק מבפנים ומבחוץ שנאספה בחופים ובאתרי בנייה כגון חלקי צינורות, דליים ומיכלים שבורים מפלסטיק ומ-2,541 בדלי סיגריות מעושנות שנאספו בניקיונות החופים של עמותת "ארץ ללא בדל" ונתפרו אחד אחד בחוט ומחט לבדים בגישת האפס פסולת, ללא שימוש בדבק.

השושנון הכתום המזויף מוכר לרובינו כ"נמו", מהסרט "מוצאים את נמו". הדגים הקטנים האלו, בדומה לשאר הדגים מושפעים מזיהום הפלסטיק. הם לרוב נראים ליד שושנות ים איתן הם חיים בקשר סימביוטי לצורכי הישרדות הדדיים. בעלי חיים ימיים טועים לחשוב שמיקרו פלסטיק הוא מזון ואפילו שושנות הים אוכלות אותו בטעות, מה שתורם גם לפגיעה בשוניות האלמוגים.   

היצירה הזו ועוד רבות, יוצגו בתערוכת Wild Plastic – תערוכת אמנות יחידה מסוגה בישראל, להעלאת המודעות לנזקי הפלסטיק בשיתוף עמותת הגל שלי, Billabong ישראל ו- Sea for yourself מבית האמן טל וידרמן. התערוכה תוצג במרכז עמותת "הגל שלי", חוף הריביירה בת ים  (הגל שלי ב- Waze) ותיפתח ב- 1-9-2020 באירוע פתיחה בשעה 19:00 ותמשיך ב-2-8.09 מ 16:00 עד 23:00 (כולל שבת ) בשישי 4.9 מהשעה 11:00 עד 15:00

זו הפעם השלישית שהתערוכה מוצגת והשנה היא תתמקד השנה בנושא חדש ישן – "ArtCycle", ותעסוק בבעיית זיהום הסביבה וקריאה לצרכנות נבונה, בדגש על מתן חיים חדשים למוצרים ישנים (Upcycle = שימוש חוזר יצירתי). אמנים נבחרים יתאגדו להשמיע את קולם, וישלבו ביצירותיהם משטחים וחפצים המיועדים להיזרק.

חלק מהיצירות יוצעו למכירה ו- 25% מכל מכירה יתרמו על ידי האמן לעמותת "הגל שלי", המעניקה הזדמנות אמיתית לנערות ולנערים במצבי סיכון לעלות על הגל ולהצליח, דרך התמודדות מעצבת עם איתני הים, באמצעות גלישת גלים.

0 0 votes
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
בדוק גם
Close
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close