תוכן חיובי

התחלות חדשות

מאת: מירב בן דוד כהן מקהילת המאמנים בקבוצת גומא גבים.

אז הלכתי השבוע לשיעור פילאטיס מכשירים בפעם הראשונה.
פילאטיס מכשירים.. (צריך טור נפרד רק בשביל הנושא הזה. אולי כשאתאושש.)


שמתי לב למשהו מעניין שקרה לי. לפני השיעור המוטיבציה שלי התמקדה ברצון העז שלי לגמישות. דמיינתי ביני לבין עצמי את אשת הגומי שאהיה אחרי (כמובן לא אחרי שיעור אחד אבל בדמיוני כבר הייתי פילאטיסתית אולימפית).
והנה, כמה שעות בלבד אחרי אותו שיעור, והלך הרוח שלי השתנה לגמרי. מהישראלית הראשונה שתביא את הזהב בפילאטיס, התחלתי לתהות אם גמישות זה לא אובר רייטד.
זה לא.
לא כשזה קשור לגוף שלנו ולא כשזה קשור להתנהלות שלנו. וזה תקף כמעט בכל אספקט של חיינו.

החיים מזמנים לנו המון התחלות חדשות. אם זה לא חוג פילאטיס חדש אז זו עבודה חדשה, אהבה חדשה, מגפה עולמית חדשה, שנה חדשה… 😊.

כל התחלה חדשה כזו היא שינוי, יציאה שלנו מאזור הנוחות והתמודדות עם הקשיים או אתגרים שהיא מזמנת (תלוי איך נבחר להתייחס אליהם). היכולת שלנו להגיב לשינוי תשפיע על גבולות היכולת של חיינו, על מה נצליח לעשות ולהיות. ועכשיו אסביר:

אם נתייחס לחיים שלנו ואיך אנו חיים אותם כמו אל עסק ואיך שהוא מנוהל, אזי שכמו שהיכולת של עסק להגיב לעולם המשתנה תשפיע על הישרדותו והצלחתו – כך גם ככל שאנחנו נתמודד טוב יותר עם שינויים ונפיק מהם את המירב, חיינו יהיו עשירים, מוצלחים ומהנים יותר. ומי מאתנו רוצה להגביל את היכולת העסקית שלה? מה גם שה"עסק" הוא החיים שלה עצמה.

גמישות מחשבתית היא זו שתאפשר לנו להסתכל על המציאות המשתנה מבלי להיבהל. היא זו שתעזור ל"עסק" שלנו לשרוד בתקופות של שינויים וחוסר וודאות (קורונה מישהו..?).

ואולי לא רק לשרוד. מי מאתנו שגמישה מספיק, תזהה בשינוי הזדמנות ובשלב מתקדם יותר אף תיצפה את השינוי שבדרך.  בכל הקשור לגמישות, השמיים הם הגבול.
חשוב לזכור, שגם כשמדובר בגמישות שאינה פיזית, עדיין מדובר בשריר. וכמו שרירי הגוף, כך גם שרירי ההוויה והנפש ניתנים לחיזוק.

פילאטיס לנפש אם תרצו.

תמונה להמחשה מאתר freepic


אז לקראת השנה החדשה הבאה עלינו לטובה (אמן ואמן), אני מזמינה אתכן לגרסה המקומית של ה- new year's resolution האמריקאית.

למי מכן שלא בקיאה ברזי הפורמט אסביר, שלקראת השנה הלועזית החדשה נהוג להסתכל על השנה שחלפה ולערוך מעין חשבון נפש ועם המבט קדימה לקבל על עצמי החלטה או החלטות לשנה החדשה (הכותבת מסתמכת על מיטב הקומדיות הרומנטיות מפס הייצור של הקולנוע האמריקאי).  

אז בואו, גם אנחנו לקראת השנה החדשה, נסתכל באומץ פנימה ונבחן עד כמה השריר הזה מפותח וגמיש אצלנו.

תזכרו שגם כשאנחנו מהססות וחוששות, אנחנו עדיין עושות באומץ. הסכמנו להסיט את המבט פנימה ולבחון, זה צעד משמעותי גם אם נדמה לכן שאתן עדיין באותו מקום.

מזמינה אתכן לבחון אילו הזדמנויות יצרתן עבור עצמכן בשנה שחלפה? מה עשיתן לטובת הגוף שלכן, לטובת הנפש, לטובת הגשמת חלומות/ שאיפות שלכן.

ולא פחות חשוב – אילו הזדמנויות אתן רוצות לייצר עבור עצמכן לשנה הקרובה?  

תכתבו אותן.

אל תתנו ליום לעבור מבלי שהסתכלתן בהן לפחות פעם אחת.

ותיזכרו, שכמו בפילאטיס, גם ביצירת והגשמת החלומות שלנו – זה הכל עניין של אימון ואמונה.

שנה של התחלות חדשות וטובות לכולנו.

מירב בן דוד כהן, מאמנת אישית בתהליכי שינוי

חברה בקהילת המאמנים של קבוצת גומא גבים

0528-360916

למייל בלינק

לפייסבוק בלינק

3 4 votes
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close