אין שמחה כמו שמחה של ילד!

השבוע ב10-11/12 (יום ג', וד') התקיימה ההתרמה השנתית של עמותת שמחה לילד– עמותה שהוקמה לפני 15 שנים במטרה לעזור לילדים חולים בשלל מחלות שונות וחיים בישראל, לקבל כלים חברתיים וכלים נפשיים על מנת שיוכלו לממש את הפוטנציאל שלהם, למרות המחלה ולהצליח לגדול ולהתפתח ולהיות חלק תורם בחברה הישראלית.

אחד החניכים – ילד בן 15 המתמודד עם תסמונת נדירה שגרמה לידיו ולרגליו להתקצר הוא נאור פירון מאורנית שפעיל בעמותה מאז שהיה בן 8. השבוע הצליח נאור לשבור שיא חדש בעמותה בשעה שהצליח לגייס במהלך ימי ההתרמה לא רק את היעד האישי שהציב לעצמו שהיה גבוה מראש ועמד על 10,000 שקלים, אלא הגיע לסכום של יותר מכפול!

לדברי תומר פלבניק בן 27 מלשם שבשומרון שמנהל את סניף המרכז של העמותה שבו פעיל נאור- "מדובר בפעילות מרגשת וייחודית במיוחד. כשדיברתי עם נאור בסיום יום ההתרמה הוא אמר לי משפט שמרגש אותי עד עכשיו- הוא אמר לי "אני לא מאמין שהצלחתי אני כל כך גאה בעצמי". זה לא דבר רגיל לילד רגיל ובטח ובטח שזה לא מעשה שמצופה מחניך בעמותה- וההתגייסות שלו, העקשנות, ההתמדה וכמובן הצבת היעד וההגעה אליו היא מעשה מאוד יוצא דופן וחשוב להערכה"

תומר פלבניק מנהל סניף מרכז בעמותת שמלה לילד

עמותת שמחה לילד פועלת במטרה לספק לילדים בגילאי 6-18 החולים במחלות כרוניות או גנטיות/ בעלי קשיי תפקוד והסתגלות על רקע תסמונות נדירות/ מתמודדים עם מנכות פיזית מולדת או כתוצאה מפגיעה בתאונות דרכים ופיגועי טרור ונזקקים להליך שיקומי ארוך, מסגרת חברתית תומכת, ללוות ולהעניק כלים להשתלבות מיטבית בקהילה נורמטיבית. לדברי פלבניק "הילדים הללו שלרוב סובלים בנוסף להתמודדות הפיזית הלא פשוטה גם, מבידוד חברתי, שנובע מהשונות החיצונית או מהצורך המתמשך בטיפולים רפואיים שמתנתקים אותם מן הסביבה החברתית הטבעית. ובאמצעות הפעילות של העמותה הם מקבלים גם כלים אישיים וגם חברה תומכת וליווי שמותאם בדיוק להם"

בעמותה פועלים 3 מרכזים בירושליים, בצפון ובמרכז- הסניף שאני מנהל בשנה האחרונה. בכל סניף יש בין 80-90 ילדים בגילאי 6-18 שמחולקים לשכבות גיל 6-12 / 12-16/ 16-18 וכל שכבה מחולקת לקבוצות של בנים ובנות. בנוסף מפעילה העמותה גם אגף בוגרים שתומך בצעירים בגילאי 18-10 ומסייע להם בצרכים הרלוונטיים להם- גיוס לצבא/שירות לאומי, עבודה, זוגיות, דיור וכד'.

עיקר פעילותה של העמותה מתבצע באמצעות חניכה אישית שמותאמת ומוצמדת לכל ילד בעמותה. יש לנו מאגר מתנדבים של בני נוער בגילאי 17-18 שעוברים הדרכות מיוחדות במשך מספר חודשים ובסיומן מצטוותים כל אחד לחניך אותו הם מלווים לאורך השנה. החונך האישי המלווה את החניך לאורך השנה על בסיס שבועי קבוע בבית, בביקורים שוטפים בבית החולים וכן בליווי הילד במהלך מסיבות, ימי כיף ומחנות של "שמחה לילד".

נאור ודן אמיתי בסיום השנה

"כל חניך וחונך מקיימים פעילות שמתאימה לצרכים ולאופי הילד ומתואמת מול המטה שמלווה בעובדת סוציאלית שמסייעת לפעילות. בנוסף לפעילות החניכה האישית מתקיימות גם פעולות קבוצתיות לכל שכבת גיל ובהן מקיימים החונכים לחניכים פעילות מעצימה ומלמדת- מהרצאות, סדנאות , הפעלות ומסיבות. פעמיים בשנה יוצאים החניכים למחנות חורף/קיץ."

לדברי נאור הפעילות בעמותה מצטרפת לשגרת חיים רצופת פעילויות בראשן לימודי משחק בסטודיו של דן אמיתי שמלווה אותו בדרך להגשים את חלומו להיות שחקן. בנוסף, הוא מספר כי הוא פעיל בתנועת הנוער בני עקיבא שבה הוא בנוסף לפעולות "מתנדב כמה שאפשר ומאוד נהנה מזה".

"אוהב החונך שלי שלח לי הודעה וסיפר בה על הצורך לגייס כסף לעמותה. החלטתי לגייס 10,000 ש"ח נכון זה הרבה כסף גם אוהב שאל אותי אם זה לא גבוה מדי אבל החלטתי שזה מה שנעשה" ומה קרה? התחלתי לצלצל לאנשים – חלק מהאנשים שהם חברים של אבא והצלחתי לגייס 9000 ש"ח. ואז דיברתי עם דנה פרידר – השחקנית, ביקשתי ממנה לסייע לי לשתף את הפעילות לגיוס אצלה בסטורי ואחרי שהיא פירסמה זה עזר ובנוסף אבא ישב איתי יום שלם ועברנו על מספרים וצלצלתי ל27 אנשים וכשהגענו ל15,000 החלטתי להמשיך ולבסוף הגענו ל21,000 ש"ח!"

ואיך הרגשת? "מאוד שמחתי והייתי גאה בסכום, מנכ"ל העמותה צלצל ואמר לי שאף פעם חניך לא הצליח להגיע לכזה סכום אז הצבתי רף מאוד גבוה ושברתי בעצם שיא" ואיך היו התגובות מסביב? הייתה ועדיין יש הרבה התרגשות ופרגון מצד כולם, גם אבא כתב על זה היום בבוקר, וכולם בעיקר שמחים"

ומה התכניות הבאות? תומר מספר ש"לקראת החנוכה אנחנו חוגגים המון מסיבות בבתי חולים של ילדים שבהם אנחנו מגיעים להדליק יחד נרות ולשמוח, 10-15 בתי חולים ברחבי הארץ. וגם יציאות קבוצתיות לבתים של תורמים לעמותה שכל שכבת גיל מגיעה לאחד מהבתים של התורמים- משרד של עורך דין שמזמין את הילדים להגיע לחגוג ולהדליק אצלו נרות, טיול ג'יפים עם תורם אחר הולך להיות חג שמח מאוד."

כמה כסף הצלחתם לגייס? 1211,290 ש"ח!

תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

כתבות קשורות

בדוק גם

Close
Close
WhatsApp chat