ללא קטגוריהתוכן חיובי

הדברים שמפרידים בינינו לבין ההצלחה וההגשמה שאנו רוצים  בחיים ובעסקים שלנו.

אחד מהדברים שכולנו עסוקים בהם אבל למעשה דווקא מפריעים לנו הוא המרדף אחרי תוצאות! רובנו רודפים אחרי תוצאות כך גידלו אותנו וקרוב לוודאי שאנחנו מגדלים את ילדנו באותה הדרך.

כשהיינו ילדים מי שמקבל ציון טוב נחשב יותר, כמה קיבלת במבחן/ כמה קיבלת בתעודה?  ומהי השאלה הראשונה ששואלים כשהילד חוזר  ממשחק? כן נכון, האם ניצחתם? וכד’

לימדו אותנו לרדוף אחרי התוצאות ויודעים מה? זה יצר אצלנו לפעמים תוצאות. אבל, הפכנו למכורים להן.  ויותר גרוע, אנו תולים את הערך שלנו, את מצב הרוח ורמת האושר שלנו, על בסיס התוצאות בלבד: “יש לי כסף אני מרגיש טוב, אין לי  אני מרגיש לא טוב. / “השמנתי אני מרגיש פחות טוב וכדומה.

ההתמקדות בתוצאות מייצרת פחדים שרבים מאתנו סובלים מהם: פחד מכישלון  המייצר חרדת ביצוע, מתח ולחץ. ופחד מהצלחה ומאי היכולת לשחזר ולהחזיק אותה שוב.  

למשל בעל עסק שהצליח באופן יוצא מן הכלל בחודש מסוים,  ועכשיו הציפייה לשחזר תוצאה יוצרת אצלו לחץ,

או בעל עסק שמרוויח יפה  שעדיין חי בתפישה הישרדותית, שרק מרחיקה אותו מההצלחה האמיתית אליה הוא יכול להגיע  בשקט, ביטחון וכדומה.

מיקוד בתוצאה מייצר מרדף בלתי פוסק ולבסוף גם ללא הצלחה ולאורך זמן ירחיק אותנו  מההגשמה ומימוש הפוטנציאל האמתי שלנו ויהיה בעל השפעה על רמת האושר שלנו.

אחד מהכללים הידועים בהתנהגות האנושית הוא שכל מה שאנחנו רודפים אחריו בורח מאתנו. וכך קורה גם עם הרדיפה אחרי התוצאות.

אז תוצאות לא חשובות? צריך לוותר עליהן?  לא, להפך  חשוב להציב לעצמנו מטרות ולהגדיר את התוצאות אליהן אנו שואפים, אבל במקום לרדוף אחריהן למשוך אותן אלינו.

במודל צופן ההצלחה  שפיתחתי,  אני מציע לאנשים לראות את המסע למטרה כמסלול גדילה והתפתחות המאפשר יחד עם הגדרת התוצאה הרצויה גם ללמוד ולהתפתח, להשקיע בהעצמה שלנו  בערך העצמי, ובעשייה עוצמתית, להתמקד במי שאנחנו בהווה ולהבין שעל מנת לקדם מטרה מסוימת  עליי לעבור תהליך לשינוי, למידה וגדילה ובכל רגע להיות קצת יותר  מוכן לקבל את התוצאות שאני רוצה בחיי לחזק את תחושת הערך העצמי  אשר בנויה מ :

1. מתחושת המסוגלות

2. תחושת השווי שלנו!

אנשים פוגשים את מי שאנחנו בחיים, בפגישות, ברשת  ולזה הם מגיבים  לכן, במקום לרדוף  עלינו למשוך את ההצלחה אלינו  להיות ולפעול בהתאם לתוצאות שאנחנו  רוצים ומצפים.

כשאנחנו מבינים את זה, רמת החופש והעצמאות האישית עולה אבל להבין זה לא מספיק. אחרי שנים ארוכות של מרדף פתאום לעצור? אנחנו בעצם לא יודעים איך.

אז איך אפשר לעצור את המרדף?

חשוב לומר שבעצם ההבנה וההסכמה כבר תתרחש האטה. המרדף הוא תחושה פנימית של דחף ואנרגיה שמייצרת עוד אנרגיה וההבנה שהיא לא נכונה או מתאימה לנו יותר מחלישה את הדחף. אבל זה לא מספיק.

נדרש תרגול ואימון באופן שוטף כדי להטמיע גישה חדשה ושונה ולזה הרבה פעמים נדרשים ליווי והדרכה.

המשימה הראשונה בתהליך הוא לעצור ולנשום.

חג עצמאות שמח!

4.4 7 votes
דירוג הכתבה

עידן יעקובס

מאמן אישי לחיים ולעסקים/מנטור‏ ב-‏עצמאי/ת‏‏ מנכ"ל צופן ההצלחה‏‏ ו‏‏אימון ייעוץ הרצאות וסדנאות. "המשימה שלי להוביל אנשים, עסקים ארגונים ומרצים לפעול מעוצמתם וגדולתם בכדי ליצור את ההגשמה והחיים שהם שואפים לעצמם"🎯
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x