המלצות: סרטיםתובנת בוקרתוכן חיובי

ניחמתי את עצמי שאני אחד ממעט האמיצים השוחים נגד הזרם.” ~ אמיל חביבי

אין ספק שאחד הדברים הקשים ביותר לביצוע הוא לשחות נגד הזרם. אם חושבים על זה לעומק, השחייה עצמה מצריכה כוח פיזי וטכניקה והיא מאמצת את הגוף כך שכעבור זמן הוא מתעייף, וזה כשאין זרמים או גלים- כך סתם בבריכה. שחייה בים עם הזרם יכולה להיות יותר קלה בהרבה, ניתן להיסחף עם הגל ולעבור איתו כברת דרך ולהתעייף הרבה פחות. אבל לשחות בכיוון ההפוך? זה כבר ממש קשה מתיש ומסוכן. ובמיוחד עכשיו בעונה החמה, חשוב מאוד להישמע להוראות המציל וממש אבל ממש לא להתנסות בהרפתקאות…

ה”זרם” הזה יכול להיות לא רק ברמה המילולית בים, אלא גם לחשוב משהו שונה, להתלבש שונה, לאהוב סוג שונה של מוזיקה, – השונות הרבה פעמים מתקשרת עם הנושא של השתייכות לזרם ובעיקר מתבגרים שבודקים את הגבולות שלהם זקוקים לתחושת השייכות הזו יכולים למצוא את עצמם לא פעם בסיטואציות מאתגרות שימשכו אותם עם הזרם דווקא, לעבר פעולות שמנוגדות לרצונות, לרגשות ולערכים שלהם.

הרחק הרחק ממי שהם באמת. וזו בדיוק הסיבה שיש להעיר את האומץ ללכת בו נגד הזרם – כשבעצם המשמעות היא ללכת עם הזרימה האמיתית האישית ולא הזרימה החיצונית הנגדית.

תובנת(from left) Ruby Gillman (Lana Condor) and Connor (Jaboukie Young-White) in DreamWorks Animation’s Ruby Gillman Teenage Kraken, directed by Kirk DiMicco.

בדיוק במסר הזה מנסה לעסוק סרט חדש ומושקע מאוד של אולפני דרימוורקס אנימיישן (שרק) Ruby Gillman Teenage Kraken ובשם העברי- רובי נגד הזרם.- שם שמי שבחר אותו ממש הבין על מה הוא מדבר!

העלילה מתארת את רובי גילמן המתוקה והמוזרה בת ה-16 שרוצה כמו כל ילדה בגילה, להשתלב בתיכון “אושנסייד”, אבל מרגישה שאף אחד לא באמת רואה אותה. אמהּ המגוננת מידי אוסרת על רובי באיסור חמור לעולם לא להיכנס לתוך המים.

אך ביום שרובי מפרה את הכלל החמור שהוצב לה כדי להציל ילד שהיא אוהבת מטביעה, היא מגלה שהיא לא מי שהיא חשבה כל הזמן ושהמידע האמיתי על זהותה האמיתית הוסתר ממנה. היא נאלצת להכיר את עצמה ובעקבות כך גם אמה ומשפחתה ויתר חבריה מגלים את רובי האמיתית ובסופו של דבר (ספויילר) כמובן גם מקבלים אותה ממש כמו שהיא.

(from left) Ruby Gillman (Lana Condor) and Grandmamah (Jane Fonda) in DreamWorks Animation’s Ruby Gillman Teenage Kraken, directed by Kirk DiMicco.

הסרט עצמו מלא בקצב, מוסיקה, אורות זוהרים וממש אקשן מתחת למים שכולו מתנהל על ידי דמויות נשיות, אך בהחלט מתאים לכל המשפחה והבן שלי בן ה-6.5 ידע לספר על הסרט אחר כך שלא טוב להסתיר דברים במשפחה ולא טוב להתבייש במי שאנחנו.

ואם אלה המסקנות שלו אז כנראה שהסרט הצליח להעביר את המסר החשוב הזה.

אז אני יכולה בלב שלם להמליץ – וגם להציע למבוגרים יותר לבוא עם אטמים…

הסרט משווק על ידי טוליפ אנטרטיינמנט ישראל

בהפצה עולמית של חברת Universal Pictures©

29/6/2023 בבתי הקולנוע

לינק לטריילר המדובב: https://www.youtube.com/watch?v=pFiemyOZrGY

לינק לטריילר מתורגם:  https://youtu.be/dgjxPe3okdw

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x