שתילים של שילוב

ט"ו בשבט אמנם מאחורינו אך פעילות הנטיעות החשובה קיבלה היום צבע מיוחד ומשמעות חדשה

היום בבוקר התקיים מפגש ייחודי במינו בין דיירי הדיור המוגן גולדן היל שבגבעה הצרפתית בירושלים לבין תלמידי בית הספר דקלים שכל תלמידיו הם ילדים על הספקטרום האוטיסטי, שנפגשו במטרה לשתול שתילים ביחד.

עשרות קשישים עזרו לילדים הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי, אך במקביל עוזרים הילדים גם לקשישים ומעניקים להם סיבה לצאת החוצה לפעילות בעלת ערך ומשמעות שלמראה הגיב קהל הצופים במחיאות כפיים ואף בדמעות של התרגשות..

לדברי עו"ד דב קולני, דייר ב"גולדן היל", שיזם את רעיון " בתחילת החודש יצרתי קשר עם הנהלת בית הספר "דקלים" שממוקם בקרבה לדיור המוגן, ופניתי גם לעיריית ירושלים שנענו והתחלתי להתאם בין כל הגורמים.
התלמידים, הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי, היו מאוד נרגשים ושמחים. עבור המשתתפים, מדובר באירוע קצר, אך כזה שנכנס עמוק לתוך הלב.

בתמונה העו"ד דב קולני באירוע הנטיעות שיזם

עו"ד דב קולני, נולד ב-1930 בירושלים, היה חבר בארגון ההגנה ועוסק בתחום המשפטים עוד מימי שירותו בצה"ל. לימים שימש כיועץ המשפטי של משרד התיירות ושירת כקונסול בארצות הברית. דב גם ייסד ארגון בינלאומי שמאגד משפטני תיירות, תעופה ונסיעות מ-45 מדינות.

כדייר בדיור מוגן וכאדם פעיל הסביר דב כי נראות השכונה חשובה לו, ובד בבד גם הגיבוש והקהילתיות של התושבים בתוך השכונה, לדבריו "הילדים והדיירים מאוד שמחו, גם לצאת לאור השמש ולהרגיש את הטבע וגם להיפגש וליהנות מפעילות שכללה מעבר לשתילה עצמה גם מוזיקה וכיבוד."
בסופו של יום, נשתלו 20 שיחים של צמחי התבלין רוזמרין ולבנדר, שעתידים להוסיף צבע לטיילת השכונתית וכך גם כלל ותושבי השכונה יוכלו ליהנות מריחם ופריחתם ומהידיעה שהם נשתלו ממקום של שיתוף ואחווה מיוחדים"

תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

כתבות קשורות

בדוק גם

Close
Close
WhatsApp chat