זרעים של תקווה

כשאתם שקועים על כולכם בשגרה ולפעמים מתבאסים מה אתם עושים? מה יכול לגרום לכם להרים את הראש קצת למעלה ולחייך? שתי נערות בנות 15 החליטו לעשות מעשה שיענה בדיוק על השאלה הזו ולזרוע תקווה בלבבות של העוברים ושבים שגם יעבירו את זה הלאה.

"בסוף היום, ראיתי אותו שם מחוץ לסניף של רמי לוי, לבוש במדים של הסניף, והפנים שלו עצובות כל כך. ניגשתי אליו ואמרתי שאני מקווה שהמשך היום שלו יהיה מצוין. ברגע אחד השתנו הפנים שלו והוא כל כך שמח" זה מה שאמרה לי הבת שלי, ליהי בת ה 15, כשהיא הסבירה לי למה היא יצרה עם חברותיה את הפרויקט "זרעים של תקווה".

ליהי לוי

כך כתב בשבוע שעבר עופר לוי מעמק חפר בפוסט בפייסבוק ששיתף "…חשבתי לעצמי שאם הייתה לי דרך לשמח אנשים ברגעים קטנים כאלו זה היה נהדר" ענתה לו ביתו. זרעים של תקווה הוא השם שנתנו שתי חברות בנות 15 לפעילות שיזמו שבמהלכה עיצבו כרטיסיות מעוצבות עם משפטי השראה מעצימים שהן חילקו לעוברים ולשבים בתל אביב וביקשו מהם להעביר הלאה.

"הזרעים מוכנים,
עכשיו נותר להפיץ אותם לכל עבר,
ואולי בקרוב כל הארץ תפרח".

כך כתבו הבנות בעמוד האינסטגרם שפתחו עבור היוזמה ושממנו הן מעוניינות שאנשים יוכלו להוריד את התמונות וישתפו אותן הלאה או ידפיסו את המשפטים וירגישו בעצמם טוב יותר.

זו תקופה וגם היא תעבור
מספיק לשקוע באדמה- הגיע זמנך לפרוח

איך הגיבו האנשים כשחילקתן להן את הכרטיסיות? "אנשים מאוד שמחו והתרגשו והתגובות היו בדיוק מה שרצינו שהן יהיו כשחשבנו על הרעיון. ולחלק מהאנשים כבר היה רעיון בראש למי הם יעבירו את הכרטיס הלאה". מספרת ליהי.

המשפטים כולם הם פרי יצירתן של הבנות שגם עיצבו את הכרטיסיות וצילמו אותן בסגנון עכשווי כדי שיתאימו לאינסטגרם. להרבה הורים לילדים יש חוויות מאירות עיניים כשילד פתאום אומר להם משפט שהם שכחו או ששם להם את הפוקוס על מה שחשוב באמת ובאותו הרגע הם לא מרגישים עייפים או עצובים- ופה שתי נערות זרות לגמרי החליטו להשקיע מעצמן כדי לעשות טוב לאנשים בחוץ- וזה אם לא התעודדתם מספיק מהגלויות עצמן הבשורה המעודדת באמת מבחינתי.

ומה אתם יכולים לעשות כדי לשפר לעצמכם את היום? אתם מוזמנים להיכנס לעמוד האינסטגרם של הבנות seeds.of.hope.il# לבחור לעצמכם את המשפט שעושה לכם טוב ולהעביר אותו הלאה…

0 0 vote
Article Rating

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close