ארועיםבריאותסביבהסדנאותתוכן חיוביתזונה

ויגן פסט- הגדול ביותר בעולם!

אוכל מדהים, סדנאות בישול, סדנאות יוגה, הופעות מוזיקה והכל בחינם!! מה, לא תבואו?

לאחר שתל אביב נבחרה לפני כשנתיים לעיר הידידותית ביותר בעולם לטבעונים ע”י המגזין הבריטי אינדיפנדט, זה היה רק עניין של זמן עד שיופק בה האירוע הטבעוני הגדול ביותר בעולם! והנה הוא פה- הויגן פסט שהוא לא רק הגדול ביותר בעולם אלא גם כזה ש טורף מחדש את הקלפים בעולם הפסטיבלים הקולינריים ומגדיר מחדש איך אירוע ירוק וסביבתי צריך להתנהל. היום ומחר 06.06 – 05.06 במתחם שרונה בתל אביב.

ויגן פרנדלי

לא לטבעוניים בלבד

על הפקת הפסטיבל אחראית עמותת ויגן פרנדלי – שנחשבת לעמותה הגדולה ביותר בתחום הטבעונות בארץ ופועלת מזה 7 שנים למען קידום עתיד טבעוני והנגשת אורח החיים הטבעוני.

לדברי עמרי פז, מנהל העמותה “מטרת הפסטיבל היא להציג לאנשים את השפע הענק שקיים בטבעונות, וככזה הוא מזמין טבעונים ולא טבעונים כאחד לגלות את עולם הטבעונות ולאפשר להם לצרוך כמה שיותר מידע בנוגע לטבעונות דרך קיום הרצאות בנושא בריאות וטבעונות, סדנאות בישול טבעוני ושלל דוכנים של יצרני מזון טבעוני ומיטב המסעדות הטבעוניות והידידותיות לטבעונים בארץ.” לאירוע השנה מצפים המארגנים להגעה של כ-50,000 משתתפים.

עומרי פז

“הפסטיבל אמנם על טהרת הטבעונות אבל ממש לא רק” מבחינתו של פז “מדובר בפסטיבל גדול וככזה מעבר לאוכל יהיו בו פעילויות נוספות גם לילדים וגם מוסיקה שמתאימות לכל טווחי הגילאים והפלחים השונים באוכלוסייה. מעבר לזה”, הוא מוסיף “אנו מעודדים לא טבעוניים להגיע ולהיחשף לגן העדן הטבעוני שיצרנו למשך יומיים במתחם שרונה.”

צילום: אמסטרדם פרייז, יחסי ציבור

אז, מה בעצם הולך להיות שם?

היום ומחר 5-6/6/2019 במתחם שרונה בתל אביב הוקמו מעל 100 דוכני אוכל ומוצרים טבעוניים, יתקיימו שלל הופעות מוזיקה, לצד מתחמי פעילויות לילדים, סדנאות בישול, מתחם הוליסטי ומתחם הרצאות ובריאות שיעיפו אתכם באוויר!

ויגן פרנדלי

מה הקשר בין טבעונות לאיכות הסביבה?

תעשיית המזון מן החי היא אחת התעשיות המזהמות ביותר בעולם. לפי דו”ח האום “צלו הארוך של משק החי” נקבע כי גידול בעלי החיים עבור התעשייה משבש את האיזון האקולוגי בעולם. התעשייה פולטת 18% מכלל גזי החממה הנפלטים עקב פעילות אדם (הרבה יותר מכל תעשייה אחרת), כריתת יערות הגשם באמזונס, ניצול של 70% מהקרקע החקלאית בעולם לגידולים עבור בעלי החיים, צריכת מים גבוהה, זיהומם וכו’.

מארגני הפסטיבל החליטו לקחת את האירוע צעד אחד קדימה בנושא איכות הסביבה והפסולת שאירוע כזה מייצר. פז מספר ” פרסמנו במדיה החברתית שלנו שאנחנו מעודדים כל משתתף להגיע עם כלים מהבית על מנת לצמצם ככל האפשר את השימוש בפלסטיק ונייר ואף מעבר לזאת, אנו מספקים כלים רב פעמיים להשכרה עבור פיקדון קטן של 5 שקלים בלבד! לוקחים צלחת ומזלג עבור 5 שקלים, ומי שמחזיר אותם מקבל את 5 השקלים בחזרה כמובן.”

האירוע מתקיים בשיתוף עיריית תל אביב, חברת vega, פריגת, supherb, ליב, soy joy, טבעול, תבואות, isola bio, ויקטורי, ויולייף, אקוסאפ, only, משומשו, השחר העולה וזוגלוס.
את לו”ז הפסטיבל המדויק תוכלו למצוא באתר הפסטיבל – https://www.vegan-fest.co.il/

0 0 votes
דירוג הכתבה

ספיר יצחקוב

בת 26, אוהבת לטייל בארץ ובעולם. חייכנית, אופטימית, מצלמת וכותבת למגירה בעיקר.. טבעונית ומאמינה באנרגיות טובות וקארמה.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x