תובנות מחייכותתוכן חיובי

הפיתרון לקושי וכאב בעת מאמץ גופני בספורט- חיוך!

אם יש מישהו אחד בעולם שלקחתי ממנו את ההשראה הגדולה ביותר להתמודד עם קשיי מאמץ גופני בספורט ובכלל, הלוא הוא רון גוטמן. רון הוא מייסד של אחד האתרים הגדולים והחשובים ביותר בארה"ב בתחום הבריאות.

הוא ישראלי לשעבר ומרצה מפורסם בטד העולמי. רון מספר על המרכיב הסודי שלו להקלה בעת ריצות מרתון- לספור את הנשיפות בחיוך ברגעי הקושי. לאחר שצפיתי בהרצאתו ועקבתי אחר פועלו, החלטתי לחקור בעצמי את כוחות הפלא של החיוך. לאחר 15 שנים שלא רצתי, כאשר הייתי במשקל 108 קילו, בגובה 178 ס"מ, החלטתי להירשם לקבוצת ריצה וחדר כושר.

המטרה הייתה לבחון האם באמת חיוך מקל על הקושי והכאב בעת מאמץ גופני? 
החלטתי גם לבחון ולאתגר את עצמי ב80 ד'ק  רצופות באגרוף תאילנדי, על אף שפרשתי מאומנות הלחימה הזו לפני 15 שנה. ואם לא די בכך, אז פתחתי גם קבוצת הליכה חברתית ובה בדקתי שוב, האם שיטת ספורטתרפיה בחיוך פנימי, המיושמת בדרך ח"יה(חיוך+ יציבה+ הרפיה ושחרור הגוף)  באמת עובדת? 

עשיתי ניסויים רבים על עצמי ועל לפחות 70 אנשים נוספים; בחדרי הכושר, בריצה בהליכונים, בהליכה בעליות קשות ובדחיפה והנפה על משקלים. בלי להלאות אתכם כאן בפרטים טכניים  ובתיאור המלא של הניסויים שעשיתי, כי קצרה היריעה מלהכיל את כל מה שיש לי להגיד, אך להלן הממצאים:

המוח שלנו מקבל אותות ושדרים מהבעת הפנים שלנו, מהיציבה שלנו, משפת הגוף הכללית שלנו, מהמילים שיוצאות לנו מהפה ומעוד חיישני גוף וגירויים פנימיים וסביבתיים שונים ומשונים. כאשר אנחנו מיישמים את שיטת ספורטתרפיה בחיוך פנימי, אנחנו מקבלים הקלה משמעותית, כמו גם תמריץ מעורר ועוצמתי.

דהיינו; כאשר אנחנו נראים כלפי חוץ, גם אם באופן מאולץ ומתוכנן כמו בהצגה, שהכל אצלנו בשליטה מלאה ונעים לנו, המוח מעבד את המידע הזה וגורם לנו באמת להרגיש הקלה משמעותית.  כאשר נחליט ללא קשר למה שאנחנו באמת מרגישים, להיות זקופים, משוחררים גופנית  ולחייך בחיוך מלא, נרגיש הקלה משוערת של כמעט 50 אחוז בממוצע. כאשר אחת הדרכים לשמור על חיוך היא לחשוף לפחות 10-12 שיניים בלסתנו העליונה.  וזאת בכדי לוודא שהחיוך שלנו הוא באמת מלא(או בשמו האחר, חיוך דושן- על שם החוקר הנודע של הבעות הפנים, גיום דושן). אז בפעם הבאה שנידבק בדלקת קרום החשק, זה בדיוק מה שנעשה…

נתראה בחיוך הבא:)

0 0 votes
דירוג הכתבה

יוסי עמנואל ד"ר חיוך

יוסי עמנואל, 43 מחיפה ד"ר חיוך מרצה ואמן ריפוי חסימות רגשיות ומכאובים בשיטת ספורתרפיה בחיוך. בעל 2 ספרים רבי מכר: "לפרוץ את מעגל הכעס והתסכול", מ"ייאוש ודכדוך לדוקטור חיוך"
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x