תוכן חיובי

זמן המיוחדים/ג’ורדי סמייל

נולדתי בראש העין,בגיל 3 אובחנתי ב-CP בגלל התפתחות מאוחרת אך למרות זאת גדלתי והתחנכתי בבית ספר רגיל לגמרי.

נמנע כל חייו מעימותים, עימותים עם הילדים שצחקו עליו, עם המורים שלא האמינו ביכולותיו, עם מקומות לא נגישים ועוד. כיום הוא לא פוחד לומר את שעל ליבו ובחר לחשוף את סיפורו האישי מעורר ההשראה בהרצאה מרתקת, מרגשת ובעיקר אופטימית. הרצאה על  ילד עם מיוחדות (מוגבלות) שרוצה ומתעקש לחיות חיים רגילים, למרות מצבו הפיזי והמלצות הרופאים, למרות תגובות הסביבה, ילד שזכה לאורך השנים במדליות רבות והישגים ספורטיביים בתחומים כמו ג’ודו, טניס, שחיה, פינג פונג, אופניים ותחומים נוספים ומוכיח לכולם שהכל אפשרי למרות הקושי.

ההורים שלי חינכו אותי וציפו ממני לא לוותר והתנהגו אלי כמו ילד רגיל, מה שעזר לי להגיע למקום שאני בו היום, זה שצמחתי מהקושי, מחרם חברתי, משיפוט חברתי לא הוגן.

בימים אלה אני חי בדירה משלי, מגיע יום יום לחדר הכושר, מטייל ונהנה. הרצאתו כוללת גם ביקורת על מידת הנגישות של מקומות ותגובות האנשים שעדיין לא כולם מקבלים את השונה ומוכנים להושיט יד לעזרה. לדבריו: “אני חושב שהגיע הזמן, זמן המיוחדים. תנו לנו מקום למרות שאנחנו אולי שונים פיזית , התנהגותית, רוחנית. אנחנו יכולים ורוצים לעשות את מה שאתם עושים ואף יותר מזה, תאהבו אותנו בדיוק איך שאנחנו, בנוכחות מלאה.

מאז ומתמיד הייתי אדם מוביל, עם מסר, בכל מקום שאליו הגעתי הפוקוס היה עלי והחלטתי שאני מנצל אותו למקומות טובים

עם מסרים של הכל אפשרי, זה תלוי רק ברצון של הבן אדם והשני הוא שאם אתה לא רואה משהו, תגרום לו להיות.  

בקורונה כשהכל הושבת והיה לי הרבה זמן פנוי ואז עלתה המחשבה לצאת מהקופסא. אני מניח שהיה לי הרבה מה לומר וגם צורך לספר את הסיפור שלי והתחלתי להרצות בהתחלה בהתנדבות בפני תלמידים, בהתחלה באופן פיזי ואחר כך בזום. באיזשהו שלב קיבלתי הצעה להרצות בתשלום ומשם הכל התגלגל.

ההרצאות הראשונות שלי היו סיפור החיים שלי, כמו שחשבתי לנכון ומפעם לפעם זה השתפר. אני חושב שהיום, אחריי שלוש שנים, נבנה משהו מאד מגובש, שאני גאה בו.

השאיפה שלי שייצאו מההרצאה ויפסיקו לפחד מהאנשים השונים/מיוחדים וייתנו להם במה והזדמנות. כי יש הרבה דברים שאני רוצה לעשות ולא מתאפשרים, אם בגלל ההנגשה של מקומות ואם בגלל פחד של אנשים.

זמן המיוחדים’: סיפור חייו של ילד עם מיוחדות (מוגבלות) שמנצח את החיים

היום (-21 ביוני, בשעה 19.00 בראש העין) תתקיים ההרצאה החדשה ‘זמן המיוחדים‘, בה מסופר הסיפור האישי מעורר ההשראה והאופטימיות שלי.

1 1 vote
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x