המלצות: ספריםתוכן חיובי

בינת הלב- ספר חדש עם כלים מעשיים ממשנתה של ימימה אביטל

אנשים מתמודדים עם קשים ביום יום. אך כאשר יש מכנה משותף גבוהה תשומת הלב הציבורית מתחלקת לרוב לשניים: מי שנסחפים אחרי ההיסטריה הדאגה והפחדים ומי שמחפשים את הפרספקטיבה המועילה, הדרך להתעודד ולפתח חסינות. היות והדרך השנייה הרבה פחות נפוצה מהראשונה אך הרבה יותר יעילה אנשים רבים נוטים לחפש הדרכה וליווי למציאת הדרך להתמודד עם הקושי בצורה טובה יותר.

דוגמה לדרך כזו היא דרכה של המורה הרוחנית ימימה אביטל ז”ל שהייתה מורה רוחנית קבלית ששילבה במשנתה הבנות ככלים מעולם הפסיכולוגיה וסודות מתורת הנסתר. שרבים מהסובבים אותנו בארץ לקחו חלק בשיעוריה ומנסים להמשיך ללכת בדרכה. לכן במיוחד בימים שלפנינו תשמחו בוודאי לדעת כי לראשונה יוצא לאור ספר מבית משנתה שמאפשר כלים ונגישות לדרך התפתחות החשיבה ההכרתית שפיתחה.

מימין עודד ונחמה דויד

נחמה דוד- תלמידה ומורה ותיקה לחשיבה הכרתית/ימימה, מטפלת אישית וזוגית יוצרת ואומנית. ועודד דוד- מוזיקאי ורב ,מחבר ספרים בקבלה ומחשבת ישראל מורה לחשיבה הכרתית/ימימה , מטפל אישי וזוגי. כמורים וותיקים בלימודי ימימה קיבלו את הסכמתו של בנה וחיברו את הספר “בינת הלב” כדי לאפשר לכל אדם לקבל בצורה פשוטה ומובנת כלים להכרת הטוב הנמצא בו, לשינוי ושיפור משמעותי בזוגיות ובהורות, לקשר עם משפחתו וסביבתו ויציאה ממצבים של מתח, ריב ועומס נפשי רגשי.

איך כתבתם את הספר?

“במשך שנים רבות, הקלדנו חלקים (טקסטים) רבים שמסרה בעל פה ימימה אביטל עליה השלום” מספר עודד “בחרנו מתוך החלקים 13 מושגי יסוד וחיברנו לכל אחד מהם סיפור פשוט מחיי היומיום. הוספנו סידרת משפטים נבחרים בשפת ימימה וביאורים שמטילים אור על המושג הנלמד מכמה כיוונים.” 

נחמה מוסיפה “את הספר התחלנו לכתוב לפני כשנתיים אך את החומר המקורי (החלקים) הדפסנו במשך 20 שנה וסידרנו לפי סדר מסוים שממנו יצרנו מס’ חוברות לימוד לפי רמות לימוד שונות ונושאים. הרעיון עלה לפני כשנתיים ואחרי שקיבלנו את ההסכמה של ישי בנה של ימימה שיש לנו איתו קשר חם ומכובד”.

למי הספר מיועד בעצם? “זה ספר שכל אחד ישמח שיהיה לו בבית בזמן שהוא צריך עצה או הכוונה טובה, בזמן מתח או כל עומס אחר בחייו. ניתן לקרוא את הספר בקריאה רצופה קלילה ולדלות ממנו בשעת הצורך תובנות לחוויות היומיום. כמו כן גם מטפלים הורים ומורים בבתי ספר יכולים להיעזר בו.” הם מסבירים.

בימים אלה שבהם העולם כולו ובוודאי גם אנחנו בארץ שרויים במתח הספר יכול לסייע מאוד במספר דרכים – נחמה מציעה דוגמה-

“תשומת הלב שלנו לעצמנו ולרגשותינו מנקה את הרגש החסר ומעצימה את הביטחון בזרימת החיים:
“מלאכה זו מנקה את הלב מעמידה הפרדה ברורה בין המיותר ובין מה שבאמת נקי” הקשבה שקטה לעצמנו וזיהוי החלק המתוח שעומד בנפרד מהחלק הנינוח מאפשרת חיבור חוזר לעצמנו והחזרת הכוחות הנפשיים לחוזקם הטבעי:

“כשאנו חשים מתח החלק החזק ושלנו מתערבב ויוצר קשר עם החלק המודאג והמפוחד.
חלק זה הינו החלק הילדותי שבנו שרואה דברים בצורה מופרזת והולך לאיבוד בסערת הרגשות.
אנו פוגשים את עצמנו באופן מוחלש מודאג ובלתי ענייני.”

לדברי עודד ונחמה “ניתן לחזק את הקיום שלנו על ידי “הפרדה” שהיא אחד מהמושגים שמציעה ימימה עליה השלום “להעמיד הפרדה בין ההכרה המכירה במחשבה הטובה לבין הכרת העומס כמזיק” בספר בינת הלב אחד הכלים ליצירת הפרדה כזו הוא לזהות את המתחים ולכתוב אותם – העשייה הזו תיצור הבנה ושיוך של המתחים לנפש חיצונית הסוערת. ההבנה הזו תפנה מקום לשקט הפנימי ואפשרות להתבונן במתח ממקום חדש ומרוחק יותר- מופרד. וכך לצמצם את עוצמת המתח שאנחנו חווים”

הספר שמיוצר בימים אלה עתיד להימכר ברשת חנויות סטימצקי – כרגע ניתן לרכוש ולתמוך בהוצאת הספר לאור ברכישה מוקדמת ב-80 ש”ח או דרך האתר  

3 4 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x