מתנדבי מד"א בדלית אל כרמל ועוספיא גייסו אלפי מוצרי מזון עבור משפחות נזקקות

ביום ראשון הקרוב ה-11 באוגוסט, בצד הישראלי יצומו מליוני ישראלים את צום תשעה באב המציין את חורבן בית המקדש ובדיוק באותו היום יחגגו מליוני מוסלמים את חג "עִיד אל אָדְחָא" שעבור אחינו הדרוזים דווקא מסיים עשרת ימי צום ותענית.

בעוד היהודים מאמינים שסיפור עקידת יצחק התקיימה בהר המוריה, שבו כעבור שנים לפי המסורת, שכן הר הבית שבקודש הקודשים שבבית המקדש. ובו ניצל יצחק בנו של אברהם אבינו והוחלף באייל, המוסלמים מאמינים שסיפור העקידה התרחש במכה השוכנת בערב הסעודית ובמקום ישמעאל בנו השני של אברהם שהיה אמור להישחט שחט אברהם כבש והמקום הפך למוקד עלייה לרגל שאליו מחויב כל מוסלמי לעלות פעם בחייו. על כן קרוי החג הגדול גם בשמו הנוסף- חג הקרבן.

הכעבה, מבנה קדוש בצורת קובייה במכה בחגיגות חג הקרבן

ובעוד היהודים המאמינים יצומו וינהגו במנהגי תענית, המוסלמים יחגגו באכילת בשר ומני מתיקה מיוחדים
על אף שחג זה חל בזמן חג הקורבן המוסלמי, אותו מציינים בעלייה לרגל למכה, לדרוזים יש משמעות ופרשנות אחרת לגמרי לחג. הדרוזים אינם עולים לרגל למכה כלל, כי אין זו מצווה דתית דרוזית.
לחג זה קודמים עשרה ימים בעלי חשיבות מרובה בדת הדרוזית, ימים בהם הדתיים מתפללים בכל יום וחלקם נוהג אף לצום צום מלא או חלקי, לטהרת הגוף והנפש. ימים אלה נחשבים גם הם לימים קדושים ומבורכים ומתקיימות בהם תפילות אנשי הדת למען שלום, אחווה ומצוות הנתינה.

מצוות הנתינה מסמלת את הערך החשוב ביותר בכל הדתות- ולכן מרגש מאוד לדעת כי במהלך השבוע האחרון עשרות של בוגרים ובני נוער מתנדבי מד"א מהישובים הדרוזים דליית אל כרמל ומעוספייא, למרות הצום שהיו בו הגיעו למרכולים ולסופרים וגייסו תרומות מזון לנזקקים כדי שיוכלו לחוג את החג.
המתנדבים שבדרך כלל עוסקים בהצלת חיים , הצליחו לגייס אלפים רבים של מוצרים, הרכיבו סלי מוצרים עשירים במוצרי מזון, והעבירו אותם למשפחות נזקקות, בסיוע העמותות "מלביש" ו"כן לנתינה".

מתנדבי מד"א בדלית אל כרמל ועוספיא גייסו אלפי מוצרי מזון למשפחות נזקקות – צילום דוברות מדא

"לפני שנים, כשאני הייתי מתנדב נוער במד"א, השתתפתי במבצעי התרמה למען נזקקים, ואני זוכר עד היום את הסיפוק שהרגשתי מעצם הידיעה שאנו ממלאים את המקרר של משפחות נזקקות", סיפר אחראי נקודת ההזנקה של מד"א בדלית אל כרמל, הפראמדיק לביב והבי,"ההתרמה השנה הוכיחה את עצמה, קודם כל בגלל ההירתמות של מתנדבי מד"א בדלית אל כרמל ובעוספיא, שהקדישו זמן רב לגיוס המזון עבור נזקקים. אבל, ההשקעה שלנו מתגמדת לעומת השמחה של כל משפחה שתקבל סל מזון ותוכל לערוך שולחן חג".

וכשאצלנו בוחנים את המשמעות של שנאת חינם והאסון הלאומי שהיא הביאה על העם היהודי כדאי לנו גם לבחור איזו פעילות טובה אפילו בצום ולעשות ביום ראשון משהו טוב למישהו אחר או סתם לאהוב בחינם!

בברכת שבת שלום, וצום קל לצמים ובברכות "כל עאם ואינתום בח'יר" או "כל סאנה ואינתום סאלמין", -שמשמעותם שכל שנה יחזור החג ותהיו בריאים ושלמים!

תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

כתבות קשורות

Close
WhatsApp chat