טיפ בגרוש

רוצה לשפר את מצב הרוח?

סמנתה קלייטון, מאמנת כושר ויו"ר הוועדה המייעצת לכושר בהרבלייף מציעה 8 משפרי מצב רוח מיידיים שיגרמו לך ליהנות מיותר מצבי אושר בחיים.

היום יום מביא איתו עומסים רבים וסטרס שעלול לפגוע בסופו של דבר באושר שלנו . את המציאות אולי לא נוכל לשנות אבל אם ניקח אחריות על האושר שלנו, נוכל לשפר את מצב הרוח באופן משמעותי, בפעולות קלות ..  

אלו שמונת משפרי מצב הרוח המסייעים להתמודדות עם מצבי מתח באופן יעיל יותר:

נשימות עמוקות מהבטן. לתרגל נשימה מודעת: לשאוף אוויר דרך האף, להניח לאוויר להצטבר בתוך הבטן ולנשוף את האוויר דרך הפה. בין אם נמצאים בעבודה או ביום עמוס, 10-5 נשימות מודעות ירגיעו אותך ויספקו הפסקה מרעננת.

לקבוע הפסקה למתיחות: במקום לצאת להפסקת קפה, מדי פעם אפשר לנסות מתיחות. תנועות פשוטות לאורך היום ירעננו  את המחשבה ויקלו על מתח בשרירים. כדאי להתחיל לבצע סיבובי צוואר פשוטים ולמתוח את הזרועות במצב ישיבה נוחה בכיסא המשרדי שלך, בבית או בכל מקום אחר.

הדרך אל האושר צילום יחצ

להקדיש זמן להתארגנות בכל מקום בו אנחנו נמצאים: שיפור מצב הרוח מתחיל בהפחתת מתח. ולכן מאוד מומלץ להקפיד לפנות זמן בלוח הזמנים שלנו להתארגנות בכל מקום בו אנו נמצאים. כמה דקות שקטות בכל יום שיוקדשו להתארגנות יוכלו לשפר את מצב הרוח שלך פלאים.

לנסות תרגילי קואורדינצייה: בריאות טובה משלבת את הגוף והמוח שלך. ביצוע תרגילים הכוללים עבודה של פלג הגוף העליון והתחתון בו-זמנית, כמו מכרעים (לאנג’ים) עם לחיצת כתפיים, ישפרו את האימון ואת הקואורדינציה. בכל אימון כדי לנסות לבצע כמה תנועות שיאתגרו את הקואורדינציה שלך..

לחייך: הגוף שלנו משחרר אנדורפינים במצבים שונים, למשל בכל פעם שאנחנו מתרגשים במיוחד. צחוק עשוי להגביר את שחרור האנדורפינים (Manninen et al., 2017). בכל יום, עדיף כמה שיותר מוקדם חשוב לחייך באופן מודע. החיוך ישפר את מצב הרוח שלך ויספק אימון גם לשרירי הפנים. בנוסף, בדרך זו ניתן גם לשפר את מצב הרוח של אנשים אחרים, כי ככל הנראה הם יחייכו אליך בחזרה.

הדרך אל האושר צילום יחצ

לצאת לטיול: הליכה בקצב מהיר, גם אם לכמה דקות, תעשה לך רק טוב. גם אם יש לך רק כמה דקות, כדאי לנסות לנצל אותן לטובת הליכה מהירה. ייתכן שכך ניתן להפחית את המתח על ידי עשיית משהו שונה (ולצאת החוצה אם זה מתאפשר). אם זה אפשרי כדאי לנסות ללכת לפחות 30 דקות במהלך היום.

לטפל בעור: מוצרי טיפוח איכותיים יוכלו לשפר את המראה שלך. כשאנחנו מקדישים זמן להופעה שלנו, אנחנו תורמים גם לשיפור של הביטחון העצמי. כדאי להקפיד לפנק את עצמיך עם טיפול פנים ביתי של שתי דקות הכולל הסרת תאים מתים עם פילינג וקרם לחות בעיסוי אל תוך העור. עיסוי פנים עם המוצרים האהובים עליך הוא האימון הקל ביותר שניתן לבצע ויש לו השפעות על מצב הרוח מעבר רק לשיפור הגופני.

לנסות אימון אינטרוולים. אימון אינטרוולים מהיר ישחרר אנדורפינים לזרם הדם ויעלה את רמות האנרגיה שלך. אפשר לנסות את התוכנית הפשוטה הזו:

קפיצות עם הרחקות ידיים לצדדים (30 שניות)

סקוואטים (30 שניות)

שכיבות סמיכה (30 שניות)

כפיפות בטן (30 שניות)

לזכור שמצב הרוח ניתן לשינוי בכל רגע ולא תמיד נדרש מאמץ גדול כדי להצליח לשפר אותו.

4 1 vote
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x