הבית להוריםללא קטגוריהתוכן חיובי

מי הם “הדרדסים הכחולים”???

מרגע הבקיעה לאוויר העולם , זוכים אנו ההורים למורה לחיים פרי בטננו .
הגודל חברי היקרים אינו קובע. ואינו משקף את המידעים והפוטנציאל האצור ‘ באיש הקטן’ ( והכוונה היא לשני המינים כמובן) ! בשונה מהתפישה שאנו המבוגרים , בעלי החזקה על זכות החינוך וההוראה , כיצד על ‘העולל’ להתנהל בעולם , אני מזמינה אתכם לעשות מהפך בצורת החשיבה , בגישה ההורית ולהקדיש זמן ופניות להתבונן מזווית חדשה על “הדרדסי/ת” שהצטרפ/ה למשפחה.

תפקידו של ‘הזאטוט’ להניע בתוכנו את הגלגלים …לחשוף בפנינו את החוזקות והחולשות (בפרט באותם רגעים , בהם הם מוציאים מאיתנו את ” הענק הירוק”… ) שבנו וכך בהשראתו והכוונתו , הוא מאפשר לכול אחד ואחת מאיתנו הזדמנות קסומה להתפתח ולהשתנות …

עד כמה רחוק ” נהלך” תלוי רק באופן בו נאפשר לעצמנו ללמוד ונתגייס לתהליך הסוחף…
עם השנים , חלקנו מפאת הגיל “מתנוונים” , כי בשם הניסיון , יש בנו נטיה מצמצמת , שאנו ממרום גילנו “יודעים הכול” …כאן מגיע ‘ האיש הקטן’ לערער על תופעת הזחיחות והשאננות , על היציבות המדומה , על התחושה הנפוחה , ביכולתם “לפוצץ את הבועה” ולהוציא אותנו לדרך חדשה.

הוא מזמן ומייצר לנו סביבה מעשירה , מאתגרת דינמית ולא צפויה אך מהזווית החדשה – מלהיבה , סביבת למידה מהשורש …” מאימא אדמה” , אם נבוא מענווה , גמישות חשיבתית , סקרנות וציפייה , נגלה עולם מופלא שמאפשר לנו לפגוש בתוכנו פוטנציאל אין סופי של יצירתיות , קשת רגשות תוססים , החושפים אותנו למרחבים חדשים של חדשנות וביטויי לשון .

אמונות מבית אבא ניצבות למבחן , כול מה שאמצנו בדרך מקבל הזדמנות חוזרת לבחינה, תהייה – שאלות מועלות , ספקות מתעוררים ולנו הבמה להתגבש ולהינות מחדוות הבחירה!

גדולתו של ‘האיש הקטן’ שהוא ישות אינדיבידואלית , “דם חדש” נטול דעות קדומות והשפעות חיצוניות , שילוב שיא של מידעים ועולמות ולנו נותר “רק” לאפשר לו לחשוף אותם בסביבה מכילה , מעודדת , סקרנית , עוטפת ומעצימה , באמצעותה נזכה אנו להשתחרר ממאפייני הקיבעון והתנשאות הגיל הבולמת ונתחבר בטבעיות לאנרגיה חדשה של גילויים , ” תמימות” , חקרנות , סקרנות ו….

מצע לתנועה, קלילות , שחרור תקיעויות , הצפת זיכרונות מילדותכם , שהדחקנו שבהם אצורים לא מעט מידעים, תשובות והכוונות ועוד גדולה היריעה לקסם ההדרכה שמביאים עימם ‘הדרדסים הכחולים’ בעת היוולדם לעולמנו ב❤

אנה תוביל אותנו הדרך …ועד כמה משמעותי ועמוק יהיה תוכן המסע , תלוי בגודל הענווה ובתלמיד השקדן שהינך !?!!

יש!!!

יש למה לצפות !!!

פשוט תרכיבו משקפים אחרות !!

התירו את ” תסביכי” הגיל – יודעי כול כביכול והתמסרו למסע על סך חלקיו.
עם החולשות (לכאורה) תתידדו ותסבו כמדרגות לעבודה פנימית , משנעת ומצמיחה .
את החוזקות תמנפו ותחלקו עם הסביבה להפרייה הדדית …כהשראה.

מבטיחה לכם שבגישה החדשה , תיהנו מחיים מפעימים , שיאפשרו לכם להשכים עם חיוך על הפנים וניצוץ משנע ומטעין למימוש והגשמה ברבדים שהייתם עלולים להחמיץ בשל ‘חטא הגאווה’ .הפשטות , הפתיחות והתרחבות הלב הם מפתחות הקסם לחיים של, חירות , התעלות הרוח והתגלות האור הגנוז…
הביטו מחדש על “הדרדסים הכחולים” וגלו עולם ומלואו של קסם צרוף (אתגר – בפרט ברגעים שהם שואבים אותנו לתהומות רגשיים – שם טמון עבורנו ‘האוצר הגדול’ , ממקור ראשון ?) !!

אני גיליתי ואתם?!?
אוהבת ❤

0 0 votes
דירוג הכתבה

ליאור כנפו

אישה פורצת דרך , מקדמת , מנהיגה , אם ל4 ילדים מופלאים ובת זוג לאסף מטפלת ומקדמת רגשית מעל 25 שנות ניסיון . למדה מעל 18 שיטות טיפול ואימון . אך המורה המשמעותי ביותר בחייה שלימד והכשיר אותה לגלות את עצמה ואת שליחותה , הוא דורי בנה הרביעי שאובחן על הרצף . בהשראתו הקימה לצד אסף את מגדלור בחווה - מרחב טיפול ייחודי המלווה משפחות ומלמד אותם להפוך אוטיזם מלקות להזדמנות ✨
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x