מי זו אסתר?

אזני המן צילום רונן מנגן

אין מי שלא אוהב את חג הפורים- החג הכי צבעוני ושמח מלא במתוקים ובעשייה חברתית שלא מזמן גם סיקרנו אותה במסגרת משלוחי מנות טובים במיוחד ויוזמה מקסימה של השאלת תחפושות. אבל שאלתם את עצמיכם פעם למה בכלל אוכלים אזני המן? זה לא נראה לכם מוזר שדווקא את מי שהיהודים מצווים להכחיד את שמו ולכן כל פעם שמוזכר במגילה מרעישים ברעשן אנחנו כל כך אוהבים לאכול?

מסתבר שיש מי שהגיעו לאותה המסקנה המתבקשת. ואחרי כמה חודשים, שבהם חקרו את המקור האמיתי לעוגיות המשולשות הממולאות בשוקולד ופרג שכל כך מזוהות עם חג הפורים מסתבר שכמו בהרבה דברים המקור האמיתי שלהם בכלל מגיע מאירופה (הכיסון עם פרג מגרמניה ופולין וצורת המשולש מרוסיה..) עם השנים וקיבוץ הגלויות, הפכו הכיסונים המשולשים ממולאי הפרג או מילויים שונים ומגוונים שכוללים כיום גם מילוי מלוח או אפילו מילוי בשרי והם כולם מהווים את המאכל היהודי המאפיין ביותר של פורים.

נועה בכר אהרוני מנכלית רולדין צילום_מאיה חבקין

"חיפשנו מטרה טובה חברתית כדי שנוכל להשפיע יותר כחברה גדולה" מספרת לי נועה בכר-אהרוני מנכ"לית רולדין בשלוש השנים האחרונות, "חקרתי קצת בעצמי את המקור שעומד מאחורי המאכלים לפורים וחשבנו שמי שבאמת ראויה לכבוד ולא זוכה לו מספיק היא דווקא אסתר – למרות שיש מגילה על שמה לא הרבה אנשים באמת יודעים עד כמה גדולה הייתה ההקרבה שלה ובמיוחד בימים שבהם אנחנו כולנו מתחילים להבין שנשים הן הרבה יותר מפנים יפות או גוף הן עוצמתיות וראויות להערכה ולכבוד.

מאכל חג חדש לפורים

לבבות אסתר צילום טל ציפורי

" הרצון לתרום וההבנה שבכר-אהרוני הגיעה אליה הביאו את רולדין לייצר בנוסף לקולקציית אזני המן מרשימה,את "לבבות אסתר"- עוגית לב מבצק פריך במילוי מרציפן וריבת תות בגודל 7* ס"מ שנמכרת בכל סניפי רולדין ב-10 שקלים ליחידה שמועברים לעמותת רוח נשית-
המסייעת לנשים נפגעות אלימות להגיע לעצמאות כלכלית. את לבבות אסתר" ניתן לרכוש לטובת המטרה החשובה וגם כי הן כנראה טעימות למדי החל מהיום (ראשון 10-3-19) בכל אחד מ80 הסניפים של רשת רולדין ברחבי הארץ.

"כחלק מהקמפיין שלנו עשינו משאל רחוב ושאלנו את אנשים אם הם יודעים מי זו אסתר- הממצאים לא מפתיעים, ומגלים ששהנשאלים לא ידעו מספיק מי היא הייתה ומה היה חלקה בהצלה של העם היהודי" מספרת בכר-אהרוני. והיא מוסיפה "אנחנו ממש לא רוצים שלבבות אסתר יהיו משהו רק שלנו, אנחנו מזמינים את כולם לאפות לבבות אסתר בבית, וגם כמובן מאפיות וקונדיטוריות נוספות להצטרף – עם התרומה או בלי יש פה מסר של עצמה נשית יהודית שחשוב לנו להעביר וכמה שיותר יעשו את זה יותר טוב"

כששאלתי אותה מה הייתה התגובה של עמותת רוח נשית ליוזמה היא מספרת:"כשהתקשרתי לדבר עם עמותת רוח נשית וסיפרתי להן על היוזמה שלנו והרצון שלנו לתרום להן באמצעותה הן פשוט בכו לי בטלפון" "אני באמת חושבת שמדובר במעשה שצריך אולי היה להיעשות כבר מזמן אבל נעשה עכשיו ומעביר מסר של עוצמה ותמיכה בנשים בהווה"

איציק זוהר


וכיאה לעשייה מעצימה וחיובית גם במקרה הזה נרתמים לא מעט ידוענים וידועניות לפרסם את היוזמה החיובית – בין מי שכבר העלו תמונה אפשר למצוא את איציק זוהר, בוני גינצבורג, מיכל ינאי, פאולה רוזנברג,לירז צרכי, אורית בן אדרת, שלי גפני ועוד היד נטויה.

תגיות

לתמיכה בפעילות האתר

₪6,102 גויסו מתוך ₪50,000

–אנא השאירו מספר טלפון באזור "תגובה" על מנת שנוכל לחזור אליכם לתמיכה לא מקוונת–

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

סה"כ תרומה: ₪5.00

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית. במהלך 2018 כתבה באופן שוטף חדשות טובות במדור באתר Mako. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

כתבות קשורות

Close
WhatsApp chat