אנשיםבריאותהשראהללא קטגוריהמודעות עצמיתסביבהספורטתוכן חיובי

קלט פלט – החשיבות שבעבודה עם הגוף

מכירים את הסדרות האלה בנאשיונל ג’יאוגרפיק, כשרואים את הטורף אורב בדממה לטרפו, מזנק באימה ושאגה מחרידה ומייד מתחיל מרדף בין הטורף לטרף?
ואז מגיע הרגע ההוא המוכר כשהאיילה ניצלת ואפשר לחזור לנשום לרווחה. היא מאטה, ולבסוף עוצרת, תחילה היא מביטה סביבה, ואז לפתע מתנערת ומשתקשקת מכף רגל עד ראש (קצת כמו כלב או דב שמנער את פרוותו ממים אחרי רחצה), ואז ממשיכה הלאה בחייה.
זוהי פעולה מכוונת שמטרתה לפרוק את כל אותו מתח ופחד שהצטבר במהלך המרדף ואז לשחרר החוצה את האנרגיה הזו ולהמשיך.
יש לי חברה נהדרת בשם מאיה, יש המכנים אותה אלה.
מאיה היא מטפלת, תרפיסטית, גוף נפש, אשת שיחה, חוקרת מיניות ועוד ויש לה ערוץ ביוטיוב אליו היא מעלה סרטונים. אחד מהסרטונים שלה נגע בי במיוחד, והוא נקרא: קלט-פלט.

קליטה ופליטה של אנרגיה

חיים שלנו ובטבע בכלל אנחנו כל הזמן נמצאים בקליטה מסויימת של אנרגיה המובאת בצורת ידע, רגשות, חוויות, דינמיקות ואינטראקציות שונות.
הדוגמא של האיילה ואיילה והאריה מראה לנו כיצד אצל בעלי החיים פליטת האנרגיה נעשית דרך הגוף, ובאופן טבעי לחלוטין, כמו קיטור פולט עשן. זהו אינסטינקט טבעי שאין בו שום מודעות או כוונה, הוא פשוט קורה.

בעולם של אינטרנט, רשתות חברתיות, מסכים וערוצים אנחנו חשופים לכמות ידע עצומה שהולכת וגודלת כל הזמן ככל שהטכנולוגיה שלנו מתפתחת.
השגרה האינטנסיבית לעתים דורשת מאיתנו כל-כך הרבה ואין פלא שאנחנו צוברים יותר מדי מתחים, כעס, תסכול ופחדים.
בניגוד לחיות, אין פליטת אנרגיה באותה כמות שהיא נקלטת מכיוון שהגוף פשוט לא עומד בקצב וכך נוצר מצב של חוסר איזון פנימי.
כמטפלת, מאיה שיתפה שיצא לה לראות לא מעט מקרים של מטופלים ואפילו קולגות לעבודה שאכן נמצאים בעבודת מודעות והתפתחות בתוך תהליך רוחני שכולל הרבה מאוד שיחות, שיתופים ומילים – אך אין הרבה דגש על עבודה עם הגוף.
אתם נפגשים פעם בשבוע עם המטפל שלכם, יושבים לקפה עם חבר טוב שיודע להקשיב, אפילו יושבים עם עצמכם וכותבים על דף את הקשיים, המחשבות והרגשות שעוברים בתוככם ועדיין – תקופה ארוכה שהדפוסים אינם משתנים, המצב לא משתפר והמנטרות שאתם אומרים לעצמכם בבוקר ובערב מרגישות מיותרות. מכירים את זה?

הטבע תמיד שואף לאיזון – כיצד הגוף מאזן את הנפש

הגוף הוא הבית שלנו, והוא היה שם הרבה לפני שהמצאנו את השפה ואופן הדיבור. הוא הטבע הראשיתי ביותר שנברא וכיום ידוע לרוב שבינו לבין הנפש יש קשר אדוק ובלתי נפרד. ניתן לראות קשר בין כאבי ברכיים לתחושות אי-שייכות וחוסר יציבות ובין כאבי בטן או ראש למתחים נפשיים.
בדיוק כמו האיילה, הגוף שלנו אוגר בתוכו את המתחים המצטברים וכמהה לפלוט את אותה אנרגיה פשוט מאוד כי הטבע תמיד שואף לאיזון. חידוש הזרימה יאפשר לפנות מקום לאנרגיות חדשות וחיוביות שיעוררו וירפאו אותנו לאט-לאט ויחזירו לנו את האיזון וההרמוניה הפנימיים.

חשבתם פעם למה אנשים כל-כך אוהבים לצאת למסיבות ריקודים, מועדון או דאנס בר או הופעה?
מכירים את השינוי המיידי במצב-רוח כשאחרי יום גרוע יוצאים לרקוד בערב ומרגישים פשוט טוב?
עבודה עם הגוף יכולה להיות ריצה, יוגה, מתיחות בבוקר, כוריאוגרפיה או פריסטייל, חישוק, נשימות ואפילו קפיצות או דילוגים – פשוט כל דבר שמביא את תשומת הלב והפוקוס אל הגוף שלנו, ולא אל המיינד.
בחלק השני של הכתבה אתעמק אפילו עוד יותר באותה “עבודת גוף” שאני מדברת עליה, והיא מתמקדת בעיקר בילדות שלנו, זו שרובנו שכחנו, וכמה היינו קשובים ומחוברים לגוף שלנו בלי לדעת בכלל.

0 0 votes
דירוג הכתבה
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x