אנשיםהשראה

חל"ד חברתית במיוחד- שיעור במיתוג אישי

כל אישה תוכל לומר ש"חופשת לידה" היא ממש לא חופשה ולנשים מסוימות זו אולי התקופה הקשה ביותר בחיים- ולכן ראינו לנכון לספר על אישה יוצאת דופן שבמהלך חופשת הלידה שלה מתנדבת ומפתחת את עצמה ואחרים בתהליך שכל אחת.ד יכול.ה להרוויח ממנו המון.

באוקטובר האחרון, אחרי חודשים ארוכים של עבודה מהבית בשל הקורונה, טל עזרא- שמר מנהלת ההתנדבויות באינטל ישראל ילדה את ביתה השלישית ויצאה לחופש לידה. אבל ממש מהרגע הראשון שלה, היא לא מפסיקה לתרום מעצמה בהתנדבות מלאה, לסייע לאחרים למתג את עצמם ולקדם את עצמם בנושא תעסוקה.

2021 צילום יהודה עזרא

"אחרי חודשים ארוכים בבית של נתינה אינסופית בעבודה ביצירת התנדבויות וירטואליות, פרויקטים לאומיים, שותפויות משמעותיות וכד', הבנתי שלא אוכל לעמוד מנגד למצב החברתי שנוצר." היא מספרת "חשבתי איך אני יכולה להמשיך להתפתח וגם לפתח אחרים. הזיק נולד בטיול עגלה עם אפרת קדוש חברה שלי, אחרי שקראתי על מיתוג אישי והבנתי שבגלל שאני עוסקת לא מעט בנושא המיתוג בעבודה ושמיתוג אישי הוא כלי תעסוקתי חשוב, ידעתי שזו הדרך שלי לעזור בתקופה כל כך מורכבת לאחרים ואחרות בנושא תעסוקה."

מה עשית? התחלתי מליצור לעצמי רשימה של נשים שהן מעוררות השראה בעיני ושיש להן מיתוג מסקרן, את הראשונות שבהן הכרתי באופן אישי והן חיברו אותי לבאה ברשימה וכך הלאה כל אחת חיברה אותי לאחרת. כל אחת נתנה זווית אחרת על מיתוג אישי- למה חשוב מיתוג אישי, מה זה בכלל?, איך תבדלי את עצמך, מה הפחדים שלנו בנושא ואיך נתגבר עלייהם, וגם איך ממנפים מיתוג אישי. וכך פרסמתי עד כה 14 ראיונות בפייסבוק ובלינקדאין אישי שלי.

הראיוi הראשון עם רויטל ביתן בלינק

ומה זה עשה? "מסתבר שזה נגע בא.נשים – לפי התגובות שקיבלתי והחברויות החדשות שקיבלתי ברשתות החברתיות זה השפיע. חלק כתבו לי שבעקבות הפוסטים הן הבינו כמה מיתוג אישי זה חשוב והלכו לקורס בנושא, חלק פשוט כתבו לי שלא אפסיק לכתוב, ואז הגיעה בקשה חדשה, מעמותת שיעור אחר, לבוא להרצות על הנושא, ומיד עניתי- בשמחה- ארזתי את כל הראיונות שעשיתי להרצאה של חצי שעה אותה העברתי לעמותת שיעור אחר שכללה 20 נשים והיא הייתה גם הזדמנות שלי למתג את עצמי. הפידבק שקבלתי ממיכאל בן שטרית מנכ"ל עמותת שיעור אחר הבהיר לי שאני חייבת להמשיך עם זה:

"בעיניי, לכל הרצאה יש שני אלמנטים משמעותיים: התוכן והמרצה.

כשהתוכן טוב מאוד והמרצה טובה מאוד מתקבלת הרצאה נפלאה!

זו ההרצאה של טל עזרא שמר!!!

טל מדויקת, מצחיקה, נוגעת ללב, מרתקת ויותר מהכל – בעלת יכולת נפלאה להרגיש את הקהל ולגעת בעולמם האישי והמקצועי.

כמרצה שכבר עבר את רף 1000 ההרצאות, אני ממליץ מאוד על הרצאתה של טל !"

הרצאה בעמותת שיעור אחר צילום 2021 צילום עינב ברעם, חברת העמותה

ומה יצא לך מזה? "דרך התהליך הזה חידדתי גם לעצמי את המיתוג האישי שלי הבנתי דרך חברים וקולגות מה הערך המוסף שלי עבורם, הכרתי נשים מעוררות השראה ויצרתי חברויות חדשות. בתקופה הזו שאני כמעט לא נפגשת עם אף אחד זה מילא לי את החלל החברתי שלי בדרך שיכלתי לשלב אימהות עם משמעות לילדים ומשמעות לאחרים.  לא מזמן הרצאתי לנוער ואמרתי להם שאני מתנדבת ומנדבת סדרתית וגם שאני הוונדרוומן של אינטל?, לא כי אני עפה על עצמי, אלא כי אני מאמינה שהשליחות שלי היא לעשות את העולם טוב יותר כל יום עוד קצת, וש "כוח העל שלי" הוא שותפויות שיש בהם win-win לארגון, למתנדבים ולחברה."

והיא מוסיפה: "מרגש אותי לדעת שנתתי השראה לנשים לתרום חזרה עוד ועוד מעצמן לאחרות. אין כמו אחוות Sisterhood (אחיות) ואין כמו לתרום לא.נשים בעמותות, כי הם החוסן החברתי שלנו. עושה לי טוב לדעת שהצלחתי להזיז גלגלים בראש של א.נשים"

אז את עפה על עצמך"אני עפה באופן כללי. זו חופשת הלידה הכי עוצמתית שהייתה לי והכי מלאה בסיפוק אישי הרבה בזכות התמיכה המשפחתית שאני מקבלת מהאיש שלי, מההורים שלי ומהילדים הגדולים שלי- העובדה שאני יכולה לסייע לאחרים גם במהלך חופשת לידה יוצרת אצלי כמויות של אנרגיה חיובית ומוטיבציה וזה שזה גם יוצר את אותה התחושה באחרים גורם לי גאווה. בכללי אני חושבת שכל אחד צריך לעוף על עצמו- לא בקטע של יוהרה אלא במובן של ערך עצמי וסיפוק אישי. אחד מהדברים הכי חשובים שאני מבינה בעצמי וגם נתקלת בו בתגובות לפוסטים ובהרצאות הוא הפחד של נשים בעיקר שלא "לעוף על עצמן" שזה כאילו לא בסדר. ובעצם כל העניין של מיתוג אישי זה להכיר בחוזקות שלך ולשדר אותן מסביבך. תדעו מה אתן שוות ושתפו!! כל אחת היא מיוחדת במינה"

לא סתם מרבית הנשים שראיינת הן נשים ולא סתם מרבית התגובות שלך הן מנשים?

"ברור. קודם כל גם אני אישה וכשאני מדברת עם נשים זה מן הסתם פונה קודם כל לנשים – אבל לא רק. יש גם לא מעט גברים שמשתתפים וזקוקים לידע. העניין הוא שגיליתי שבקורונה, הנפגעות העיקריות הן נשים, כשהבנתי  ש-70% מהמובטלים הן מובטלות זה נגע בי ולכן הרגשתי צורך בעיקר לדבר אל נשים."

מה תעשי כשתסתיים חופשת הלידה– "קודם כל חשוב לי להדגיש שאני לגמרי בחופשת לידה ואני עושה הכל בתיאום עם הצרכים של ליה הקטנטנה ושל שאר בני ובנות הבית. אני מכירה גם חופשות לידה אחרות שבהן הייתי עייפה ברמות ולא היה לי כח לזוז – במקרה הזה אולי בגלל שבקורונה הייתי כבר כ"כ הרבה בבית והתרגלתי במובן מסוים לעשיה מהבית זה יותר קל לי ומשאיר אותי למעלה- התנדבות זה הלב של החיים שלי וכשהמשפחה שלי מקבלת אותי מאושרת זה עושה הבדל עצום. לגבי מה אני אעשה אחרי החל"ד, יש עוד זמן אז אני ב100% בעשייה שלי…ובלי קשר אני אחזור לעבודה המדהימה שלי כמנהלת התנדבות באינטל וכנהוג בחברה אני גם אמשיך להתנדב."

אבל טל לא מתכוונת לעצור פה היעד הבא שלה הוא המשך יזמות חברתית הפעם בכיוון של פעילות של נוער למען הקהילה. "הרגשתי שבתקופה הזו תלמידי חטיבות הביניים נפגעו במידה הרבה ביותר, הרגשתי הרבה עצבות, שעמום, תחושת ריקנות ואני לא יכולתי לעמוד מנגד. אם יש עצה אחת שהייתי רוצה לתת לנוער ולא.נשים בכלל היא זו: "תני מעצמך ברוחב לב הנתינה היא הדדית ככה כולם.ן צומחים.ות ומרוויחים.ות"❤


4 1 vote
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close