תרבות

 “אה! מי ייתן והייתי עשיר כדי לעזור לאדם עני כמוני.” ~ טריסטאן ברנאר

לכבוד חג הפורים תיאטרון הספרייה עלה עם עיבוד חדש צבעוני ומוסיקלי לספר הקלאסי של מארק טווין: בן המלך והעני שכתב אורי אוריין וביים אלדר גרויסמן גוהר לגילאי 5 ומעלה ולכל המשפחה.

טום הוא ילד עני שחולם להיות מלך, ולעומתו אדוארד הוא נסיך אנגליה המשתוקק לשחק ברחובות ולהיות כשאר הילדים.

יום אחד נפגשים השניים ומחליטים לעשות מעשה… להתחלף בבגדים ובתפקידים!

טום זוכה לראשונה בחייו לאכול ארוחת מלכים ולחיות חיי עושר בארמון הגדול, בעוד שאדוארד זוכה לשחק בבוץ, לשחות בנהר ולטייל בעיר כאחד האדם.

מהר מאוד מגלים השניים שלצד ההנאות, יש גם חובות ושהאושר האמיתי לא נמצא אצל אחרים אלא אצלנו בפנים.

בסופו של מסע סוחף, מרגש ומסעיר לומדים השניים שיעור חשוב : לא משנה אם אתה חובש כובע מרופט או כתר מפואר – מתחת לבגדים כולנו אותו הדבר!

בן המלך והעני- תיאטרון הספרייה- צילום שמחה ברבירו

גור (5.5) ואני צפינו בהצגה מרותקים במשך כשעה התרגשנו, פחדנו, צחקנו ונהנינו. גור ידע לומר בסיום בדרך הביתה שמתחת לבגדים כולם בני אדם ויכולים להיות חברים. אחד מהדברים שאהבתי בהצגה באופן מיוחד הוא הפניה הישירה לקהל והשיתוף שלו ב”מאחורי הקלעים” של ההצגה תוך כדי ההצגה עצמה. לפעמים ילדים לא מצליחים להבין דווקא כשהתפאורה משתנה בחושך ובמקרה הזה השחקנים הפעילו את הקהל וביקשו מהילדים לדמיין שעוברים למקום אחר…והנחו את הילדים בכל פעם שהיה “חילוף” מה שהיה בעיני לא פחות ממדהים. בנוסף- השחקנים עצמם גלמו מספר דמויות והחלפת התלבושות נעשתה כחלק מההצגה ולא רק שזה לא הפריע למהלך ההצגה זה היה החלק הכי טוב בהצגה בעיני- במיוחד בפורים כשהילדים מתחפשים ומבינים ככה שהתחפושת היא רק תחפושת ואפשר להחליף אותה ולהפוך להיות מישהו אחר אבל מתחת לתחפושת יש בני אדם שדומים אחד לשני.


ממליצה בחום!!


ההצגה משלבת לחנים לשירים מקוריים וניהול מוזיקלי של ליאור רונן
על התפאורה אחראי זאב לוי כהן
על התלבושות טל וייס
ועל התאורה: אמיר קסטרו


בהשתתפות:

אדוארד טיודור, רוקו ועוד דמויות אברי ארבל / עדן גולדמן / גיא רוזן

טום רנטי, פוקו ועוד דמויות אופק זרקו / רועי רם / רביב מדר

זאזא ועוד דמויות זוהר בדש / תומר יפרח

לייזה, קרלה ועוד דמויות דיקלה הדר / קורל קרואני

תיאטרון הספרייה נוסד באוקטובר 1984 במסגרת עמותת בית צבי, במטרה לשמש במה מקצועית ראשונה לבוגרי בית הספר לאמנויות הבמה “בית צבי” (אך לא רק להם).
לצד הבמה המקצועית שמספק התיאטרון לשחקנים וליוצרים צעירים, הוא משמש במה גם לשחקנים ויוצרים וותיקים המחפשים אתגרים וחומרים חדשים ושונים להתפתח ולעסוק בהם.
עד היום הוצגו במסגרת תיאטרון הספרייה מעל 250 הפקות שונות!
משנת 2006 זכה התיאטרון להכרה כתיאטרון רפרטוארי קטן ממשרד התרבות ובהתאם לתמיכה ציבורית (כעמותה נפרדת מ”בית צבי”). התיאטרון כמו ביה”ס נהנה גם מתמיכת עיריית רמת-גן.

מחיר כרטיס: 65-80 ₪ 
15-21.3
רכישת כרטיסים 03-5799290 או באתר: עמוד המופע
אולם אהוד מנור, חיבת ציון 16, רמת גן.

1 1 vote
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x