ללא קטגוריה

“אם אנו חייבים לשמיים את תבונתנו איך נוכל להשתוות אליהם? מה יודעים אנו על מהותם ועל מצבם? כל מה שאנו רואים בהם גורם לנו להשתומם.” ~ מישל דה מונטן

בוקר הזה, ובכלל לאחרונה, נדמה לי שהעיסוק הגובר והולך בענייני מהות תופס חלקים גדולים יותר ויותר בשגרת היום של כולנו. כבר מספר שנים שגם אנחנו בישראל וגם א.נשים ברחבי העולם מתחילים לשאול שאלות. אין ספק שמגפת הקורונה האיצה מאוד תהליכים אנושיים אבל כשרוצים להגיע לעיקר חייבים לדבר על מהות.

בשבת לפני שבועיים ביקרתי יחד עם הגור שלי בן ה-6 ועם אריק בן ה5.5 ולודה אמא שלו במרכז מהותי לפעילות מרתקת בת שעה ורבע, שהעביר מדריך מקסים בשם קורן.

מרכז מהותי הממוקם ברחוב שאול המלך 21 מקבוצת אריסון, הוא מרכז פעילות חווייתי, העוסק בהתפתחות אישית והיכרות עם העצמי, באמצעות שימוש בכלים ייחודיים, אינטראקטיביים ומהנים. חזון המרכז הוא העמקת המודעות העצמית וקידום האני הפנימי, באמצעות דרך חיים חיונית, המובילה לשלום פנימי וסביבתי, ומדגישה את הייחוד של כל אחד ואחת מאתנו.  

“מהותי” הינו חלק מארגון מהות החיים, אשר נוסד בשנת 2001 על-ידי שרי אריסון, כחלק מקבוצת אריסון לתועלת הציבור וללא מטרות רווח.  

הפעילות המקסימה שאותה חווינו היא פעילות זמן מהותי – חוויה משפחתית ומרתקת להורים וילדים במרכז הפעילות ובה מסע בין תחנות המשלבות טכנולוגיות מעולמם של הילדים: השאלה הראשונה ששאל המדריך את הילדים בתחילת המפגש הייתה “מי יודע מה זו מהות”? אחד הילדים ענה “משמעות” תשובה טובה בהחלט לכל הדעות ואני הוספתי שמהות זה גם עיקר- הדבר החשוב ביותר. בשלב הבא עלינו למעלה, הנחנו את החפצים האישיים ונעמדנו מסביב לבאר כדורים צבעוניים ולידה, הכרנו את המשתתפים.

בתום סבב ההיכרות, המדריך ביקש מכל ילד/ה לקחת כדור אחרי שקיבל/ה החלטה על הצבע הרצוי. לאחר מכן, נתבקשנו לבחור האם להמשיך לשלב הבא בהפתעה או בעדכון מראש ולפנות בהתאם לתשובה לפי החיצים. במקרה של הקבוצה שלנו, כולנו בחרנו כל אחד לחוד ללכת לחץ ההפתעה. ונכנסנו לחדר שבמרכזו מסך טלוויזיה ענקי. המדריך הפעיל סרט מקסים ומרגש שעוסק בייחודיו של כל אחד ואחת מאיתנו, בדמיון ובהבדלים. הסרט המאויר והצבעוני היה קסום ומרגש וחוויתי את גור מרותק אליו ממש. בתום ההקרנה קיבלנו לוח וטוש והמדריך הקריא שאלה שבה נתבקשנו לבחור מה אנחנו מעדיפים בכל פעם ולסמן על הלוח את הבחירה שלנו.

באר הכדורים מרכז מהותי

בסיום כל השאלות והבחירות ביקש המדריך שנמתח קו בין כל הנקודות שבחרנו ונסובב אליו את הדף. תוך כדי מענה לשאלות שמתי לב שגור בודק את התשובות שלי ורוצה להשוות לשלו. ודיברנו קצת על זה שאנחנו משפחה אבל לא חושבים ומרגישים ואוהבים תמיד את אותם הדברים. הוא הפנים את זה והמשיך ובסיום כשהצגנו את התוצאות שמנו לב שאף לוח לא היה זהה ללוח אחר. מה שחידד עוד יותר את תחושת המיוחדות וההבנה שהשוני בנינו לא בהכרח שלילי.

אריק, מאחור משמאל אני וגור בחדר הטכולוגי במרכז מהותי

כעת עברנו לחדר הטכנולוגי המוקף כולו במסכים שעליהם השתקפויות שונות. ישבנו כל משפחה מול מסכי טאבלט. ובהדרכה של קורן המדריך ענינו על שאלות על גבי מסך הטאבלט ובחרנו בין תמונות, מילים שהתאימו לתשובה שלנו על גבי לוח. שאלות העוסקות בהגדרה העצמית שלנו, ההעדפות שלנו מבחינה ערכית, כשרונות, במה אנחנו גאים, הכשרונות שלנו וכד’. את הלוח הסופי קיבלנו בסיום הפעילות למזכרת עם מגנט.

גם כאן שמנו לב שלכל אחד מאיתנו נוצר לוח שנה ובהמשך דיברנו על הבחירות שבחרו הילדים ובחרנו אנחנו ופירשנו יחד את משמעויות התמונות. בגלל מגבלות זמן הפעילות החלטנו להמשיך את ההסברים בעצמנו אח”כ ועברנו לחדר האחרון. בו ישבנו מול קיר קינקט גדול ממדים ולצלילי מוסיקה כל מי שרצה עבר ליד הלוח ויכל לראות כיצד הוא משתקף באמצעות אורות וצבעים.

קיר קינקט מרכז מהותי

לודה אמרה לי אחר כך “היה מרתק לצלול לנבחי נשמתו של בני בן ה-5, לגלות מה לעניין אותו, מה מניעה אותו, מה משמח אותו, בעצם לגלות את המהות שלו ברגע זה. היה גם מרתק לגלות ולהחבר למהות שלי. לגלות איך אנחנו דומים ואיך שונים. חזרתי להתבונן בלוחות המהות שלקחנו הביתה עוד הרבה פעמים. פעילות שנשארת איתך”

גם אני וגור מאוד נהנינו והתרגשנו וכמובן תלינו את הלוחות על המקרר והמשכנו את השיחה על הלוחות כבר כמה פעמים בהזדמנויות שונות.
 החלטנו להגיע לפעילויות נוספות שמועברות במרכז בהמשך, להתרגש, לשתף וללמוד האחד על השני בחוויה מקורית ומעניינת.

ממליצים בחום רב!

הפעילויות זמן מהותי והרפתקה באי מתאימות לילדי כיתות א’-ו’.  

יום המשפחה – שבת 25/2 10:30 זמן מהותי, 12:05 הרפתקה באי

רח’ שאול המלך 21 (רחבת הקאמרי) תל-אביב

עלויות: מחיר לילד 35 ₪, מחיר למבוגר 15 ₪ על כל הפעילויות

לשריון פעילות הכנסו לאתר: https://www.mahuti.co.il/weekend

בתמונה הראשית בחרתי לשלב צילום שצילמה בכישרון רב גילה מימוני חיים ומתארת קדם זריחה במצפה רמון – גלישת עננים. בחרתי בתמונה כי ממש כמו הרקעים במרכז מהותי היא עוררה בי תחושת רוגע והקשבה. ומרגיש לי שכולנו זקוקים לתחושות האלה בימים האלה.

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x