קבלו בשמחה את "דומצ'אק" – הפסטיבל הראשון בישראל למוסיקה צוענית ויין

החיבור בין שירה לבל, סומלייה צעירה ובעלת נשמה צוענית, ובין שלומי מור, מפיק מוסיקלי שחי ונושם מוסיקה צוענית, הוליד את הפסטיבל, שיתקיים בסוף מרס ביקב לטם בגליל ויהיו בו הופעות חיות, מוסיקה משובחת ואפילו תחרות החמוציאדה הישראלית השניה

יש אירועים, שכדאי להזמין עבורם כרטיסים מראש. אחד מהם הוא, ללא ספק, "דומצ'אק", הפסטיבל הראשון בישראל למוסיקה צוענית ויין, שיתקיים ב-29.3.19 ביקב לטם בגליל. מעבר ליין האורגני המשובח של היקב, שזכה לאחרונה במדליית הזהב הכפול היוקרתית, יהיו גם הופעות חיות של להקות והרכבים, שמביאים את השמחה והקצב הצועניים, כמו: להקת סומסום, גוטה גוטה, ארקדש, נעה דרזנר פלמנקו טריו ועוד, ואפילו הרקדה בלקנית ייחודית של דונב.

הפסטיבל יימשך 12 שעות, מ-11:00 בבוקר, ובמהלכו ינגנו הדיג'יי מעיין אלפר והדיג'יי איתן חסיד סטים מושקעים במיוחד של מוסיקה צוענית מקפיצה. ברחבי היקב יהיו דוכני אמנות, אוכל גלילי משובח, מתחם ילדים מושקע ותתקיים גם תחרות החמוציאדה הישראלית השניה.

שירה לבל, הסומלייה של מלון אלמא בזכרון יעקב

"הפסטיבל הוא הגשמת חלום עבורי", אומרת שירה לבל (35), מנחת האירוע ושותפה להפקתו, המשמשת רוב ימות השנה כסומלייה של מלון אלמא בזכרון יעקב וכמדריכת יקבים. "המילה צועני הולכת עימי שנים רבות. כמו היין, גם העם הצועני התגלגל לו מאדמה לאדמה, מתקופה לתקופה, סיגל לו שורשים קדומים ויצר תרבות שלמה מסביבו. בפסטיבל תהיה ההתמזגות המושלמת של האני השמח והחוגג שלנו, המבושם, בשילוש הקדוש – יין, מוסיקה, צועניות, שהרי כולנו סוג של צוענים, שמחפשים הזדמנויות לרקוד בשכרון שבילי חיינו".
את שלומי מור, שאחראי לצד המוסיקלי של הפסטיבל, פגשה לבל ביקב לטם. ודי מהר גילו את האהבה המשותפת למוסיקה הצוענית ואת החלום לעשות פסטיבל כזה. מכאן, הדרך ליצירת הפסטיבל ביקב הייתה קצרה. יונתן קורן, בעלי היקב, הציע לשלב באירוע גם את תחרות החמוצים הארצית, שנחלה הצלחה גדולה בשנה שעברה.
– מה הקשר?
"היכולת לשלב כמה דברים יחד בהנאה היא בהחלט ערך שהצוענים מביאים איתם. כל המרבה שמחה הרי זה משובח. בתחרות יהיה גם שופט מפולין, שהוזמן במיוחד".
– ומה פירוש השם דומצ'אק?
"זה מעין שם קוד בינלאומי מוכר בין מוסיקאים, שמציין את הקצב הרצוי להם בשיר מסוים. הוא מאוד מקובל בז'אנר הצועני וזו מילה ששלומי מור משתמש בה המון".

שלומי מור, המפיק המוסיקלי של פסטיבל דומצ'אק

ביום הפסטיבל, יציינו בישראל את המעבר לשעון הקיץ. לבל: "הזזת השעון מאפשרת לנו שעה נוספת של אור להשתחרר ולחגוג ביחד. נקפוץ ונרקוד כמו צוענים, שעוצרים את הכרכרה במהלך המסע בדרך ליעד הבא, רק שלצוענים אין באמת יעד. הדרך היא היעד! ואם כבר אין יעד, אז מוטב שיהיה בקבוק יין טוב לדרך".
המכירה המוקדמת לפסטיבל, במחיר של 130 שקל לכרטיס, תסתיים ביום שני הקרוב ולאחריו יעלה המחיר ל-150 שקל. בקופות ביום האירוע, יעלה הכרטיס 170 שקל. כרטיס ילדים (מגיל 5) – 75 שקל. ילדים עד גיל 5 – חינם. לרכישת כרטיסים
עוד פרטים בדף האירוע בפייסבוק:

תגיות

לתמיכה בפעילות האתר

₪6,102 גויסו מתוך ₪50,000

–אנא השאירו מספר טלפון באזור "תגובה" על מנת שנוכל לחזור אליכם לתמיכה לא מקוונת–

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

סה"כ תרומה: ₪5.00

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית. במהלך 2018 כתבה באופן שוטף חדשות טובות במדור באתר Mako. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

כתבות קשורות

Close
WhatsApp chat