כל אחד הוא קול גדול


יום הבחירה קרב ובא ומרגיש כמו פסטיבל עצום… פסטיבל עצום של דעות דרכים פתרונות כולם מנסים להיות יצירתיים וכן יש גם את הצד הפחות נעים.. האשמות ציניות ולעיתים חוסר כבוד.. וזה בדיוק לב העניין זה יום של בחירה. הבחירה היא בידנו איך הכל התנהל לאן אנו רוצים לקחת את המקום הזה שיקר לכולנו המדינה..לאיזה מקום אנו רוצים לקחת את היחד שלנו את הערבות ההדדית שקימת ביננו…

אז מי אנחנו בתוך שלל ההמולה הזו מה המשקל הסגולי שלנו מה התרומה שלנו במכלול ים הדעות והזויות…בוא ננסה להיזכר לרגע בבליל הקמפיינים ושלל הרצונות. לנו יש קול אחד ולעיתים הוא נראה כל כך קטן ולא חשוב כל כך זעיר ..

"הזכות לבחור והזכות להיבחר הן בין חירויות היסוד המרכזיות והחשובות ביותר. הזכות להתמודד בבחירות היא זכות יסוד מדינית, המבטאת את רעיון השוויון, חירות הביטוי וחופש ההתאגדות. מכאן, כי קיומה וההקפדה על שמירתה של זכות זו, הם מן הסימנים המובהקים של חברה דמוקרטית." ( ע”ב 1/88 ניימן נ' יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת, פ”ד מב(4) 177, 185)

קול אחד ועוד אחד ועוד אחד זה מה שיוצר יחד גדול ויחד זה מה שיוצר תנועה עשיה ובניה. אין צורך להיות תמימי דעים ואין צורך להיות דומים דווקא השוני מגוון הדעות הוא שבעצם מביא את היצירתיות את המוטיבציה וזה שמרכיב אותנו כעם כפסיפס מעניין תוך שמירה על הכבוד אחד של השני אנו יכולים להביא תקווה והוויה של יחד עמוק.

הבחירה שלי היא לתת כבוד למגוון הדעות לשקול לעומק את הדברים לערוך דיון לוותר על הציניות ולבחור באחריות שניתנה לכל אחד מאיתנו והיא הזכות לבחור…

תגיות

לתמיכה בפעילות האתר

₪6,102 גויסו מתוך ₪50,000

–אנא השאירו מספר טלפון באזור "תגובה" על מנת שנוכל לחזור אליכם לתמיכה לא מקוונת–

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

סה"כ תרומה: ₪5.00

שולמית רגב

מנכלי"ת חברת תנועה נט - איך הנהיגה שלי? שהוקמה מתוך רצון עמוק למגר את הקטל בדרכים ולשפר את תרבות הנהיגה בישראל. מרצה בעמותת ניצוצות ובצורה עצמאית על נושא של יזמות חברתית למטרות רווח. בוגרת אוניברסיטת ברקלי, קליפורניה במנהל עסקים. פעילה בפורום הנגיעה הקוצ'ינית בישראל שעוסקת בשימור המורשת והעברתה לדור הצעיר בהתנדבות. אמא לתאומים עילי ויונתן.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
Close
WhatsApp chat