ללא קטגוריהמעשים טובים

מעשים טובים עושים כל השנה אבל…

באולפן שישי האחרון בהקשר ליום האישה אמרה רינה מצליח שהיא לא אוהבת לציין ימים כמו יום האישה או כמו יום המעשים הטובים כי הם מקדמים ערכים כאלה שמבחינתה צריכים להתקיים כל השנה. גם כאישה, וגם כמי שמסקרת חדשות טובות וגם מעשים טובים באופן שוטף אני מאוד מזדהה. אבל- ויש אבל, בשונה מיום האישה שכאישה אני מרגישה שהוא דווקא מנציח את החוסר במקרה של יום המעשים הטובים התוצאה היא הפוכה.

ואני לא לבד- אם ניקח כדוגמא את חברת KLA  -חברה גלובלית מובילה בעולם בתחומה, שמפתחת ומייצרת פתרונות למדידה ובקרה של תהליכי ייצור שבבים. לחברה יש נוכחות ייצור וייצוא משמעותית בישראל כבר 35 שנה בשני מוקדים עיקריים במגדל העמק וביבנה ובעלת היקף פעילות הולך וגדל שמסתכם במיליארדי ש"ח בשנה.

שירה זלמנוביץ, מנהלת רווחה ואחריות חברתית ב- KLA ישראל

שירה זלמנוביץ, מנהלת רווחה ואחריות חברתית ב- KLA ישראל מסבירה כי " ל- KLA יש מדיניות מבוססת של אחריות חברתית ולכן היא פועלת כל השנה למען הקהילה. יום המעשים הטובים הוא בבחינת יום שיא בו ניתן לרתום את כל העובדים לבצע מגוון פעילויות התנדבות ביחד. ליום כזה יש גם ערך רב מבחינת החברה עצמה ולא רק ברמה הכוללת– הוא מגבש את העובדים, תורם לתחושת השייכות שלהם לארגון ויש לו אפקט מדבק – לרתום עוד אנשים ולהמשיך לעשות טוב כל השנה. התרבות הארגונית שלנו היא תרבות של התנדבות ותרומה לקהילה כך שההשתתפות ביום המעשים הטובים היא חלק מתוכנית עבודה שנתית."

בשנה שעברה הכינו בחברה תכנית מקיפה ליום המעשים הטובים שכללה הרבה מאד מוקדים ותחומים אולם בשל מציאות הקורונה הם לא יכלו לצאת לפועל. "השנה בנינו מראש תכנית תואמת קורונה שכוללת פעילויות מרחוק וקומץ פעילויות פיזיות, בהתאם להנחיות."

פעילות יצירת קריקטורה עם חברי עמותת "עמך"

מה עשיתם? "בחודשיים האחרונים עבדנו על התוכנית ביתר שאת כאשר חלק גדול מהרעיונות מבוסס על פעילות המעורבות החברתית השנתית שלנו. לדוגמא, אנחנו מאמצים ניצולי שואה מעמותת עמך בכל ימות השנה, מזמינים אותם להרמות כוסית לקראת החגים, מכינים להם משלוחי מנות ועוד,  וביום המעשים הטובים נמשיך את המסורת, ועובדים שלנו יתקשרו אליהם, ישוחחו עימם ויאחלו להם חג שמח. דוגמא נוספת: האתר במגדל העמק נמצא בקשר רציף עם שירותי הרווחה בעירייה ובאמצעותם עם משפחות נזקקות. בסמוך לחג הפסח עובדים יבשלו ארוחות חמות ויעבירו אותם למשפחות הנזקקות. היוזמה לאסוף מסגרות של משקפיים ומוצרי אלקטרוניקה משומשים הגיעה מאחת העובדות. בנוסף, אנחנו נמצאים בקשר עם עמותת 'הרוח הטובה' אשר תמיד מעשירה אותנו ברעיונות ונותנת כיוונים חדשים לעשייה."

ביום המעשים הטובים עובדי החברה יבחרו פעילות אחת מבין הפעילויות הבאות, וחלקם וודאי יבחרו יותר מפעילות אחת:

  • ניקוי חופים יערות בקבוצות של עד 20 איש (חוף פלמחים ועוד).
  • עובדים יבשלו ארוחות חמות למשפחות נזקקות ויביאו להן את הארוחה.
  • איסוף של מסגרות משקפיים ישנות עבור מעוטי יכולת שזקוקים למשקפיים.
  • איסוף מוצרי אלקטרוניקה: מוצרים תקולים ברי תיקון ומוצרים תקינים יועברו לנזקקים ומוצרים תקולים לגמרי יועברו למחזור
  • עובדים יעבירו שיעורים פרטיים בזום לתלמידים בכל הגילאים.
  • עובדים יתקשרו לניצולי שואה, ישוחחו עימם ויברכו אותם לקראת הפסח (מניסיון העבר יש עובדים שהמשיכו את הקשר מיוזמתם).

אילו פעילויות אתם עושים במשך השנה ללא קשר ליום המעשים הטובים?

"ראשית כל מוקד של החברה נמצא בקשר חם והדוק עם הקהילה בה הוא ממוקם, כך שהנטייה הראשונה שלנו היא להחזיר לקהילה באזור המקומי. אחד הפרויקטים המשמעותיים שלנו בתחום החינוך, מהתקופה האחרונה, נסוב סביב תיכוניסטיות בכיתות ט' ו-י' במטרה לעודד אותן לבחור במגמות לימוד ראליות. לצערנו, בגלל מגבלות הקורונה הפעילות התקיימה כולה בזום אך למרות זאת היא הייתה משמעותית ומוצלחת. קיימנו ארבעה מפגשים במהלכם כ- 70 תלמידות נפגשו עם נשות מפתח בארגון, ביניהן: מנהלות ייצור, פיתוח, רכש ועוד. במסגרת המפגשים עוררנו שיח סביב תפקידים בארגון והראנו לנערות לאן אפשר וכדאי לשאוף. זו דוגמא לפעילות שבהחלט נרצה להמשיך אותה וגם להרחיב אותה ולהזמין את התלמידות למוקדים שלנו כשזה יתאפשר." 

KLA תורמת מחשבים ניידים לילדים ממשפחות נזקקות בשנת הקורונה

דוגמא נוספת היא ליווי צמוד כבר מספר שנים במועדונית יהונתן במגדל העמק ומועדונית מרגנית בקרית גת, גם דרך תמיכה כספית שהחברה מעבירה למועדוניות ובעיקר, דרך פעילויות שונות כמו: אירועי שיא במועדוניות, מסיבות חג, הזמנת הילדים לקייטנות ואירועים של ילדי העובדים שלנו.  ובנוסף סטודנטים שמקבלים מלגה מ- KLA מחויבים בתמורה להתנדב במועדונית."

בKLA מאוד מתרגשים ומחכים למחר וצופים שכל 1400 העובדים בשני מוקדי החברה ידבקו בעשייה החיובית וימשיכו לפעול גם במשך השנה באופן גדול יותר.

5 1 vote
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x