המלצותתובנת בוקר

“בדברי ימי העולם יש דבר אחד שאין לקנותו בכסף – כשכושו של זנב הכלב.” ~ ג’וש בילינגס

בשבת האחרונה צפיתי יחד עם גור (5) בהופעת הבכורה להצגה לאסי – הפקה מוסיקלית חדשה לכל המשפחה בתיאטרון המדיטק בחולון. מדובר בעיבוד בימתי לספרו הקלאסי של הסופר הבריטי-אמריקאי אריק נייט (1940). שעובד לסרט קולנוע בשנת 1943 בשם ‘לאסי שובי הביתה’ בהשתתפות אליזבת טיילור ורודי מקדואל, ולסרט “לאסי” שיצא בשנת 2005. וכעת, לראשונה על הבמה, עולה הפקת תיאטרון לילדים על פי הספר.

ההצגה נכתבה על ידי המחזאי איתן מושקובסקי (‘קאיטוש הילד המכשף, ‘דון קישוט’) שגם כתב את השירים עם הבמאי גמא פריד. ליצירת הכוכבת הראשית של ההצגה גויסו הבובנאיות גילי קוזין-אולמר ויאנה מלישב, שיצרו בובת כלב מרהיבה מסוג קולי המסוגלת לחקות התנהגות ותנועות של כלב אמיתי.

גור כל כך רוצה כלב ולמען האמת זה מדהים כי לפני שהוא נולד אימצנו במשך כמה שנים 2 כלבים די גדולים דיאגו ומרס וכשהבנו שעומד להיוולד לנו תינוק ואין לנו מקום בדירה נאלצנו למסור אותם בלב כבד.

בהצגה צפה גור בדילמה הגדולה של האמא של ג’ו שמצא את לאסי כשהייתה גורה והביא אותה הבייתה – היא פוטרה מהעבודה ולא היה לה כסף לחמם את הבית לקראת החורף המתקרב וגם להאכיל את ג’ו וכשהדוכס והכלבן שלו הופיעו אצלה בבית והציעו לקנות ממנה את לאסי במחיר מופקע היא נאלצה להסכים.

בהצגה גור צפה כשהוא מרותק לבמה ונמלא בפחד כאשר לאסי נלקחה מג’ו שלא הסכים לוותר עליה בשום מחיר- אין לתאר את השמחה שאחזה בו לקראת הסיום כשלאסי הופיעה וחזרה הביתה לג’ו והיה לסיפור סוף טוב.

הקשר ההדוק שפיתחו ג’ו ולאסי הוביל ליצירת חברות כמעט בלתי אפשרית בין ג’ו למקס נכדו העשיר והמפונק של הדוכס שמצא את עצמו במסע להצלת הכלבה מכלבן רשע של הדוכס שניסה לכלוא אותה הרחק מהאחוזה והכפר.

גור ואני מאמינה שגם שאר הילדים בקהל כמו גם הדוכס, אמא של ג’ו הבינו כי בסופו של דבר אהבה ונאמנות אי אפשר לקנות בכסף – מסר חשוב ביותר לכל הדעות במיוחד בעולם מטריאלי כמו שאנו חיים בו.

מדהים שדווקא אחרי ההצגה גור לא הביע רצון בכלב חדש והיה מאוד נרגש מהצפייה בהופעה כולה בלי להשתעמם באמצע או לרצות לצפות ביוטיוב.

קצת קרדיטים חשובים: מחזה ופזמונים: איתן מושקובסקי, בימוי, דרמטורגיה ופזמונים: גמא פריד

, מוסיקה: טל בלכרוביץ’, עיצוב תנועה: טל קון, עיצוב תפאורה: ניב מנור, עיצוב תלבושות: זוהר אלמליח, עיצוב בובות: גילי קוזין – אולמר ויאנה מלישב, עיצוב תאורה: אמיר קסטרו ורותם אלרואי, הדרכת שפה וטקסט: מרגלית גז, עוזרת במאי: טל שחר, משתתפים: זוהר בדש, גילי בית הלחמי, נוי בן ברית, אסף דגני, שיר סייג, מאיה פופלינגר, זיו שליט

עלות כרטיס: 75 ₪ 40 ₪ למנויים ישנן הנחות לוועדים ותושבי העיר חולון (צילום התמונה הראשית בני גמזו)

מומלץ בחום!!

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x