ללא קטגוריהתובנת בוקר

"הטבע עסוק בטובתך בכל רגע. אין לו מטרה אחרת. אל נא תתנגד לו." ~ הנרי דייוויד תורו

התמונה שבחרתי – היא בעצם ההשראה למשפט היום. כולה עוסקת בטבע- והיא הזכירה לי סיפור שספרו לי כשהייתי ילדה- על דוד המלך ששאל את אלוהים למה הוא יצר דברים מיותרים ? ואלוהים ענה לו כמו מה למשל? ואז דוד ענה לו צרעה למשל… עכביש למשל ….ואלוהים ענה לו שיגיע הזמן והוא יקבל את התשובה לשאלתו.

עם חלוף הזמן דויד ברח מפני שאול והסתתר במערה בשפלת יהודה, עכביש טווה את הרשת שלו בפתח המערה וכששאול הגיע וראה את המערה מכוסה בקורים הסיק שאין בה איש. דויד שהבין את התועלת שהביא לו העכביש הודה לו. בהמשך המשיך דויד למחנה שאול במדבר ושר הצבא שלו אבנר בן נר שישן הניח את רגליו הכבדות על דויד ומנע ממנו לצאת. הגיעה צרעה ועקצה את רגלו וכך נחלץ דויד מהסכנה- והבין שקיבל את התשובה לשאלתו ושלכל דבר בטבע ובבריאה יש משמעות- גם אם היא לא נראית לעין.

בלי להיכנס לפילוסופיה של הבריאה יומיים אחרי יום כיפור, על הפלאיות של הטבע אני לא חולקת. וכשאני נתקלת במחזה או מראה שאין לי הסבר עבורו אני מסתפקת בעובדה שהוא לא מובן לי ופלאי- וזה מספיק לי. ונכון שלא כל מה שקיים בטבע הוא בהכרח טוב- אבל לכל דבר יש סיבה גם אם היא לא ידועה לנו בשלב הזה.

אז מה אני בעצם רוצה לומר? שהטבע לא חולה בקורונה. אפשר לצאת החוצה ולשאוף אוויר, להסתכל על הפרחים /העצים והציפורים שעפות ולהשאיר את מה שלא מובן – כזה – התשובות עוד יגיעו.

את התמונה המופלאה צילם אמיר חודורוב שצילם בשדות בישובי גדרות במצלמת ניקון עם עדשת מאקרו את הפלא הטבעי הזה

3 2 votes
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
בדוק גם
Close
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close