שמים את הצמיחה במקום הראשון

לא פעם אנחנו מסקרים חברות שפועלות יחד ולמען גופים חברתיים כחלק ממגמה שצומחת ומתרחבת בישראל וברחבי העולם כולו. ברמה האישית אני רואה בזה שליחות לא פחות גדולה מהפצת חדשות טובות. הכוח שיש לחברות המסחריות הוא גדול והבחירה של גופים מסחריים לפעול בשיתוף פעולה עם עמותות וארגונים ללא מטרות רווח כדי להעלות מודעות ואו לגייס כספים לפעילות חשובה היא לא פחות מקדושה מבחינתי.

ט"ו בשבט הוא החג שמסמל את הצמיחה ולא הרבה אנשים בימינו יודעים שמדובר בחג הלכתי לכל דבר ועניין. נכון שהחברה החקלאית וארגוני הגנת הסביבה אימצו את חג כמוקד משלהם אבל מדובר בחג שמסמל את ראש השנה לאילנות ולפרחים והצמחים הגדלים בארץ ישראל.

ומעבר לכיף שחווה כל מי שיוצא לטבע ורואה את הפריחה והירוק יש לצמחים ולפרחים כמובן גם סגולות בריאותיות שמשמשות לא מעט חברות קוסמטיקה וטיפוח.

אחת מהחברות הללו היא חברת הדרמו-קוסמטיקה קמדיס הישראלית שהוקמה בשנת 2003 בליווי צוות מומחים לרפואה סינית ומומחים בעלי שם עולמי בתחום רפואת העור, במטרה לפתח פתרונות יעילים לבעיות עור כרוניות. המוצרים מבוססים על שילוב של תמציות צמחים הידועים ביעילותם מהרפואה הסינית יחד עם מרכיבים נוספים יעילים.

במהלך חודש פברואר, יזמה החברה פעילות משותפת של חברי העמותה ועובדי "קמדיס" שהגיעו ליום היכרות אישית עם חברי "בית הגלגלים, והיכרות עם פעילויות העמותה והכנה משותפת של מארזי ט"ו בשבט, הכוללים את פרחי החרצית הצהובה, יחד עם מוצרי קמדיס, המבוססים על תמציות של צמחי מרפא, ביניהם גם החרצית.

לדברי שירי איתן, מנהלת השיווק של חברת קמדיס, "קמדיס מזה מספר שנים, תורמת לבית הגלגלים תרומה כספית, הפעם החברה החליטה להירתם מעבר, ולהכיר את חברי העמותה יותר מקרוב ולעשות קמפיין ברשתות החברתיות למען העמותה ולהעלאת המודעות למוגבלות פיזית."

עבור רוני קרמר המייסדת והמנכ"לית של החברה זו "סגירת מעגל בין היוזמה של אימא שלי שייסדה את בית הגלגלים לפני 40 שנה במטרה לקדם שילוב של צעירים בעלי מוגבלויות בחברה, ובין קמדיס שאני הקמתי במטרה להקל על אלה שסובלים מבעיות עור".

רוני-קרמר-מנכלית-קמדיס-בפעילות-עם-עמותת-בית-הגלגלים

והיא מוסיפה "בחרנו בט"ו בשבט כנקודת הזמן האידיאלית לפעילות זו  בגלל הקשר המיוחד של קמדיס לטבע ולחקר הצמחים. אני רוצה להאמין שיחד ניצור שינוי גדול ביחס למוגבלות הפיזית, ונתווה דרך חדשה".

לרגל ט"ו בשבט-  בפעילות מיוחדת לחיבור בין חברי העמותה ועובדי 'קמדיס', כחלק מפעילות כוללת להעלאת המודעות למוגבלות פיזית. וכמובן גם בסוף פבר' , סוף חודש הפעילות , ייתרמו לעמותה 10% ממכירות סדרת הטופיק של קמדיס"

הפעילות של עובדי החברה ובמיוחד בשיתוף עם החברים בבית הגלגלים יצרה רגשות משותפים הדדיים ותרמה להעלאת המורל גם בצוות וגם לבקרב מי שהשתתפו מטעם העמותה. עצם המפגש וההכרות שלנו בקמדיס עם חברי בית הגלגלים, כבר יצרה שינוי הדדי. המארזים שהכנו יחד נשלחו למובילי דעה, כדי לאפשר לרבים נוספים ללמוד על החיבור, ולפרק ולו בקצת את חומת הבורות בנוגע לאנשים עם מוגבלות כשאנחנו כעסק חושבים על צמיחה אנחנו חושבים גם על ההשפעה מעבר רק לתרומה הישירה של המוצרים לאנשים שסובלים מבעיות עור. אם אנחנו יכולים להצמיח יחד עם החברה גם את המודעות לקבלת האחר אנחנו כחברה צומחים יחד- ואנחנו שמים את הצמיחה הזו במקום הראשון".

עמותת "בית הגלגלים" מהווה בית שני למאות צעירים עם מוגבלות פיזית ובני משפחותיהם, במטרה לקדם את שילובם בחברה. לעמותה שישה בתים מונגשים ברחבי הארץ ומאות מתנדבים מסורים המלווים את החניכים לחיים עצמאיים.

למה בחרתם את החרצית? "החרצית – Chrysanthemum Indicum Flower – קיבלה את שמה מהמילים זהב ופרח יחד." מסבירה שירי "בעת העתיקה השתמשו בחרצית להקלה על מיגרנות, לחץ דם גבוה. כיום החרצית נחשבת כצמח אנטי חיידקי ואנטי דלקתי, וידועה בסגולותיה  בהקלה על בעיות עור שונות. היא ידועה כנוגדת חמצון, כמגנה על העור מפני קרינת UVB ומפני מחלות שונות. במוצרי קמדיס החרצית – היא חלק מסינרגיה של תמציות צמחים ותפקידה הוא אנטי דלקתי, אנטי חיידקי ואנטי אוקסידנטי.

במוצרי קמדיס, תמצית החרצית היא לא בדיוק אותה חרצית המצויה בישראל, שכן מקורה בסין, והיא ידועה ברפואה הסינית המסורתית בסגולותיה. בחרנו בה בגלל שהיא מסמלת פריחה וצמיחה והאסוציאציה של הצבע שלה למרות שהיא גדלה בחורף היא של שמש ואור וזה מה שגם אנחנו וגם עמותת בית הגלגלים רוצה להביא כל גוף בנפרד ועוד יותר ביחד.

  להזמנת המארז באון ליין בלינק

0 0 vote
Article Rating

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
בדוק גם
Close
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close