רצים בשדרות ולא בגלל צבע אדום!

בעוד בסוף השבוע האחרון שוב נשמעו אזעקות צבע אדום בעוטף עזה ובשדרות וראינו את הריצות המבוהלות של התושבים לממד"ים, בשדרות לא מוכנים לוותר וביום חמישי הקרוב יקיימו את מירוץ הלילה של העיר אליו נרשמו כבר מעל 1000 רצים.

השנה לראשונה ייקחו חלק במירוץ בנוסף ל-250 החיילים , סטודנטים לקבוצות הריצה גם 42 ילדים עם צרכים מיוחדים מסוגים שונים ואחיהם ובנוסף יצטרפו אליהם גם כ30 מבוגרים שיכללו הורים וצוות מקצועי.

סוניה שרביט מנהלת החינוך המיוחד בעיריית שדרות

לדברי *סוניה שרביט מנהלת החינוך המיוחד עיריית שדרות, שגם תצטרף לריצה בעצמה: "המירוץ תמיד היה נגיש ומאפשר השתתפות של ילדים ואנשים עם צרכים מיוחדים, אבל ההיענות לא היתה מספקת מבחינתי, ולכן השנה החלטתי לגבש קבוצת ריצה של ילדים והוריהם עם הצוותים החינוכיים והטיפוליים להשתתפות במירוץ, ההחלטה קמה לאחר עבודה משותפת עם קבוצת הורים שאחד הנושאים שעלו בה הינה המעורבות בקהילה והשתתפות בפעילויות בעיר באופן מותאם"

איזה מקצה יהיה לילדים עם הצרכים המיוחדים?
"החלטנו לרוץ במסלול 300 מטר כי ישנם בקבוצה ילדי גנים ומטרתנו לרוץ כקבוצה ולהדגיש שאנחנו חלק מהקהילה. בנוסף חלק ממוסדות החינוך מתרגלים ריצה קצרה ויש להם הכנה של רצף הפעילות באותו יום בעיקר לילדים בעלי לקות תקשורת asd (כלומר הכנת סדר המירוץ על ידי כרטיסיות ותרגול הסדר במוסדות החינוכיים)"

השילוב של הילדים חשוב גם לילדים עצמם והמשפחות ולא פחות לתושבים כולם. " לנו להיות חלק מהקהילה ולהשתלב בעיר ככל ילד ותושב. הלימוד לקבלת השונה וסובלנות בראש סדר החינוך בעיר ועל כן השתתפות שלנו בכל פעילות המתקיימות בעיר חשובה לנו ולתושבים".

ומה צפוי להיות במירוץ עצמו?

אלמנטים מוארים, מופעי מוסיקה, יריד חקלאים ופעילויות לילדים – כל אלה ועוד ימתינו ליותר מאלף משתתפי מרוץ הלילה של שדרות ושער הנגב. למרות המתיחות הביטחונית בדרום, נרשמו לאירוע שיתקיים ויוזנק ממרכז עזריאלי בעיר ובו תהיה גם נקודת הסיום.

ההתכנסות תחל כבר בשעה 17:00, עם חלוקת ערכות לרצים שנרשמו מראש. בשעה 18:30 יצא לדרך "מקצה אפרוחים" עממי באורך 300 מטרים, ולאחר מכן יתקיימו מקצים תחרותיים של 2 ק"מ, 5 ק"מ ו-10 ק"מ. בסוף כל מקצה יערך טקס, כלל המשתתפים יזכו במדליות והמנצחים יקבלו גביעים יוקרתיים.

בתום המסלולים השונים יהינו המשתתפים מהפנינג שיכלול יריד חקלאים ואמנים ("שדרות מרקט"), טרמפולינות וכדורי פיזיו, מופע של להקת הקאוורים "Little Marleys" ומסיבת מוסיקה לילית.

תומר פדר ודוברות עיריית שדרות.

"התחלנו את המסורת בשנה שעברה, עם מרוץ שסחף אליו מאות רצים מכל רחבי הארץ אשר זכו דרכו להכיר את העיר היפה שלנו דרך הרגליים", אמר ראש עיריית שדרות, אלון דוידי. "במסגרת שיתופי הפעולה שלנו עם מועצת שער הנגב התחברנו גם במרוץ הזה, ואני משוכנע שלתושבי שדרות והעוטף יהיה חלק מרכזי בו. אני מזמין את כולם להירשם, צפוי להיות מרוץ מואר ומוסיקלי".

"שיתוף הפעולה של שער הנגב עם שדרות הוא חיוני לפיתוח האזור כולו – מהכלכלה ועד אירועי התרבות", הוסיף ראש מועצת שער הנגב, אופיר ליבשטיין. "מרוץ הלילה שלנו הוא אירוע פתוח, שמשלב ספורט ובריאות עם הפנינג למשפחות. אני מזמין את כל האזור לקחת חלק באירוע המיוחד הזה, ובחברות שלנו עם העיר שדרות".

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

כתבות קשורות

Close
WhatsApp chat