דברים שאותי משמחיםתוכן חיובי

תודה, כבר תרמנו

השבוע, זו תהיה הפעם הראשונה שאפרסם תמונה שלא ראיתי בעצמי. למרות זאת, את הסיפור עצמו כן אני שמעתי והוא לגמרי היה שווה פוסט. אזהרה חמורה- הסיפור קצת מפותל ומערב מספר אנשים, ולא לבעלי לב חלש, נמשים סגולים או חוסר חשק פתאומי לקריאה. למרות זאת- מבטיחה ששווה להחזיק ראש!
נשתמש כאן בשמות בדויים, חמש נקודות למזהה את המקור ?

הסיפור החל לפני קצת יותר משלוש שנים. שמעתי אותו מחברה, מכלי ראשון- מדובר בהורים שלה, ביל ופלר. לפני כשלוש שנים הכליות של אביה של החברה, ביל, הפסיקו לתפקד. הוא הזדקק לתרומה על מנת לא להיות תלוי בדיאליזה מספר פעמים בשבוע. אשתו, פלר, עברה בדיקות לתרומה אך נמצאה כלא מתאימה. כדי למצוא תורם מתאים (ולאחר מתן אישור מצידם) הועברו הפרטים של ביל ופלר למרכז הלאומי להשתלות, שבין פעליו גם משדך בין זוגות תורם-נתרם שאינם מתאימים האחד לשני לבין תורמים אחרים.

בארגון נמצאה התאמה- זוג נוסף, ארתור ומולי. ארתור גם הוא היה זקוק בדחיפות לכליה, אך מכיוון שאשתו לא התאימה הגיעו גם הם למרכז. נמצא כי מולי התאימה לביל, ואילו התורם המתאים לארתור היה אדם נוסף- צ'ארלי- שפנה למרכז לתרום ללא שום תמורה. נתן חיים אחרים במתנה.
פלר, עם זאת (אשתו של ביל, אמה של חברה שלי..) התכוננה לתרום את כלייתה הלאה לזוג שלישי- להם נקרא פרד ואנג'לינה. אנג'לינה תרמה את כלייתה לפרד אך הגוף שלו דחה אותה, והוא חיכה מאושפז כשבועיים בבית החולים עד שנמצאה ההתאמה של פלר.

והביצוע יצא לדרך: צ'ארלי תרם את הכליה לארתור. כשבועיים לאחר מכן, נערך ניתוח כפול נוסף- מולי תרמה לביל, ובמקביל אשתו פלר תרמה את הכליה לפרד. שתי הנשים שיחזרו, כי בשנייה שלפני הזרקת חומר ההרדמה בחדר הניתוח הטלפונים בשני בתי החולים היו פתוחים, מחכים לשמוע אם הן בטוחות. הן היו בטוחות.

נסכם הכל: איש אחד תרם לזוג אחד. הזוג תרם לזוג שני. והם, בתורם, לזוג שלישי שכבר עבר השתלה אחת לא מוצלחת. מין פאזל של מעשים טובים והצלות. התמונה המופיעה כאן היא צידנית ההשתלות, תוך מרוץ מבית חולים אחד לשני…

ברוך ה', ההשתלה עברה בשלום, והכליה של ביל תפקדה כראוי. הוא חזר לניהול חיים רגילים ויכול היה להפסיק עם הדיאליזה. אבל מה קרה עם השאר?…
בשבוע שעבר, קיבל ביל הודעה: "עברו 3 שנים מאז הניתוח, מה שלומך?"..
ההודעה נשלחה מהתורמת, מולי. ביל ופלר הנרגשים יצרו עמה קשר, ונפגשו ביום שישי בשבוע שעבר. בפגישה הבינו ממולי וארתור כי עוד בזמן הניתוח התורמת מולי אושפזה לצד הנתרם של פלר, פרד. הם קישרו בין הדברים והבינו שיש זוג אחד שמחבר ביניהם. הזוגות החליפו מספרים ושמרו על קשר. כעת, לאחר תקופת זמן הקליטה של הכליות, וברור כי ההשתלות הצליחו, הם החליטו לבדוק מה שלומם.

הוריה של החברה שלי קיבלו את המספרים של פרד ואנג'לינה, ומתכננים להיפגש גם איתם. אני בטוחה שגם הפגישה הזו תהיה מרגשת ומדהימה. אבל בינתיים, אפשר להתרשם לנו בשקט מהמעגל המטורף הזה של ארבעה תורמים ושלושה נתרמים, קשורים בשרשרת.

0 0 votes
דירוג הכתבה
תגיות

הדר נעימי

בת 24, סטודנטית לפסיכוביולוגיה. מאמינה שחדשות טובות נחוצות לעולם בדיוק כמו חמצן, או מים, או שוקולד.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close