ללא קטגוריה

החברה ששומרת על התינוקות של כולנו בהצלחה מגייסת עוד 21 מיליון דולר!

בחודשים האחרונים נעשה שימוש גדול מאוד בטכנולוגיות של צפייה מרחוק באמצעות פלטפורמות דיגיטליות כמו זום , סקייפ, פייסבוק לייב ועוד ונעשו מאמצים גדולים מאוד כדי לאפשר לסבים ולסבתות את הקשר עם הילדים והנכדים – מסתבר שצורך דומה מטעמי ריחוק גאוגרפי הביא ליצירת מערכת חדשנית שבימים אלה מסיימת את מחזור הגיוס השלישי שלה בהצלחה גדולה- וגם כאן כמובן גאווה ישראלית של ממש.

אסף גלזר ותור עברי, שני ישראלים שמגיעים מעולמות הרפואה חיו בניו יורק וכשהפכו להורים רצו לאפשר גישה לחיי הנכדים החדשים להוריהם- הסבים והסבתות- על הדרך הם פיתחו את Nanit -מערכת חדשנית ל'עריסה בטוחה' שעוקבת אחר שנת תינוקות ונותנת את כל אביזרי הבטיחות לתינוק במוצר אחד שמבוססת AI  וראייה ממוחשבת.

מאז הספיקו השניים לחזור ארצה ולהקים את החברה שעובדת מישראל ומניו יורק במקביל. גלזר משמש כיו"ר החברה ומנהל הפיתוח בישראל ועברי מנהל המוצר.

המערכת שהושקה ב2016 ומסייעת למעקב מרחוק אחר שינת התינוק וצילום 24/7 , רלוונטית מתמיד למתן תחושת בטחון להורים עם החזרה לעבודה אחרי משבר הקורונה         

מאז השקתה החברה הצליחה לייצר, בסיס לקוחות איתן בארה"ב ובקנדה באמצעות ענקיות הקמעונאות הגלובליות:   אמזון, טרגט ובסט ביי. כעת נניט נפתחת גם לשוק הבריטי ובקרוב במדינות נוספות. ומאז 2018 ומוכרת באמצעות הקמעונאים המובילים בארה"ב בהם: אמזון, טרגט ובסט ביי. כעת נכנס המוצר לשוק הבריטי.

שרה דורסט מנכ"לית נניט

"החברה הגדילה את הכנסותיה פי 3 מאז סבב הגיוס הקודם ב-2018," אומרת שרה דורסט מנכ"לית נניט, "סבב הגיוס הנוכחי מצביע על האמון בנו והביקוש בשוק למוצר חדשני בעולם בטיחות התינוקות. הורים רואים בנניט פתרון לכל עולם הבטיחות סביב התינוק, ומאפשר להם להישאר מחוברים לתינוקות בכל רגע מכל מקום."

ליבת הפלטפורמה של נניט היא מוניטור חכם השומר על בטיחות התינוק באמצעות מצלמה העוקבת אחר הרגלי הנשימה והשינה של התינוק. נניט מנתחת את שינת התינוק ונותנת להורה מידע מקיף הכולל תקציר של עיקרי השינה, מעקב מדדים בחדר במהלך זמן השינה, עצות לייעול השינה, מעקב וניתוח נשימות התינוק ועוד. המערכת מאפשרת מעקב וידיאו תמידי מרחוק אחר התינוק באמצעות אפליקציה ונתונים ב real time לסמארטפון של ההורה.  כדי לשפר את איכות השינה, המערכת של נניט מאפשרת שליטה מרחוק במערכות תאורה וסאונד בחדר השינה כמו גם יכולת לתקשר עם התינוק לשיפור איכות השינה.

הפלטפורמה של נניט משמשת כמעבדת שינה משוכללת בחדר התינוק, שמעבר לניתוח נתוני השינה של התינוק, נותנת עצות להורים לשיפור השינה באמצעות הלמידה הממוחשבת. המידע שנאסף על שנת התינוק, יחד עם הניסיון של 86 מיליון שעות שינה שכבר נאספו על ידי נניט ומשמשים גם למחקרים באוניברסטאות קורנל, ייל, HSS והטכניון בארץ, בנושא שנת תינוקות. הנתונים החשובים גם מאפשרים למערכת לתת להורה את הייעוץ הטוב ביותר כיצד לשפר את שנת התינוק.

היות והצפייה מרחוק, מתאפשרת גם למשתמשים נוספים באישור ההורים, בתקופת משבר הקורונה הייתה עלייה בשימוש באפשרות זו בעיקר לסבתות וסבים שלא יכלו לראות את נכדיהם.

למרות המציאות הכלכלית הקשה בעולם כולו הודיעה החברה על השלמת גיוס נוסף בהיקף של  21 מיליון דולר בהובלת קרן JVP, המשקיעה הגדולה בחברה, והקרנות האמריקאיות Upfront, RRE, ו-Rho. 

אראל מרגלית, מייסד ויו"ר JVP: "משבר הקורונה העולמי הוכיח לנו עד כמה חשובה הטכנולוגיה כדי לשמור על קשרים משפחתיים. התוצאות של נניט מוכיחות שלמוצר יש ביקוש אדיר שרק ילך ויגדל בשנים הקרובות. האפשרות לשלב במוצר אחד פשוט להרכבה סל שלם של מוצרי בטיחות לעריסת התינוק שכוללים ניטור נשימה של התינוק, מעקב מדדים, עצות ייעול להורים ומעל לכל שקט נפשי שבעבר היה רק פרי הדמיון. אני צופה שתחום ה-Wellness והשינה עתידים להיות אחד מאפיקי ההשקעה הבאים של הטכנולוגיה הישראלית."

איזה כיף לדעת שיש כאלה הצלחות ומי יודע? אולי עכשיו אחרי סבב הגיוס ומסקנות הקורונה יעבדו בחברה לייצר מכשור נוסף שיוכל לסייע לילדים לעקוב גם אחרי ההורים שלהם מרחוק- אם יש משהו שמשבר הקורונה לימד אותנו זה בטח היכולת לדאוג לאהובים שלנו מרחוק בכל גיל.

0 0 votes
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
בדוק גם
Close
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close