ארועיםתרבות

מעיל הפלאים

אמנם אמצע יולי וחם מאוד, אבל זו אולי רק אחת מהסיבות הטובות לצפות בקרוב דווקא בהצגת הבובות והחפצים "מעיל הפלאים" שמעבר להיותה הצגה עם מסר ,זו הצגה שמביאה לנו הרבה כבוד מעבר לים.

בתחילת הקיץ זכתה ההצגה 'מעיל הפלאים' מבית היוצר של תיאטרון הקרון במקום הראשון בקטגורית ההצגה הטובה ביותר – בפסטיבל גוליבר גלאטי רומניה!

ההצגה מספרת את סיפורו של חייט קטן המקבל ביום הולדתו פתק מסתורי ובו נכתב "נא לתפור מעיל עד חצות. המידות אינן משנות העיקר שיתאים בדיוק". בעקבות המשימה,  יחד עם בובה קטנה בדמותו, הם יוצאים למסע מופלא בתוך המתפרה. החייט משלים את משימתו בדיוק בחצות אבל למי באמת נועד מעיל הפלאים? זהו מסע קסום ומרגש של חייט בעקבות מעיל הפלאים. "מדובר בתאטרון חפצים עשיר ויצירתי, המשלב מעט טקסט, משחק ומוזיקה מקורית". מספר לי אורנן ברייר שאחראי גם לעיבוד גם לעיצוב ,מוזיקה וכן על ההפעלה. 

אורנן זוכה בפרס עם ההצגה מעיל הפלאים צילום פרטי

לדבריו "בחלק מפסטיבלי הבובות בעולם (בעיקר במזרח אירופה) מתקיימת מתכונת של תחרות במהלך הפסטיבל. הפסטיבל ברומניה הוא אחד מהם. זו הפעם השלישית בה אני זוכה עם ההצגה 'מעיל הפלאים' בפרס ראשון בפסטיבל בחו"ל בנוסף לפרס ההצגה הטובה בישראל" אך הוא מבהיר כי "כל פרס מרגש תמיד, הן ליוצרי ההצגה ולכולנו בקרון. הטקס נערך ביום האחרון של הפסטיבל ועד לרגע האחרון לא יודעים מי יזכה. לכן בטקס כזה נוכחים בדרך כלל השחקנים, יוצרי ההצגה ושאר המשתתפים בפסטיבל. במקרה הזה אני גם היוצר וגם השחקן"

האם ההצגה הזוכה מקבלת גם פרסם כספי? "בפסטיבל הזה ההצגות מקבלות שכר מלא והפרסים הם בעיקר בשביל כבוד. אך לא פעם השמועה עושה לה כנפיים ופסטיבלים בינלאומיים נוספים מתעניינים ומזמינים את ההצגה בעקבות הזכייה, זה מקדם כמובן את ההצגה וגם את התאטרון שעומד מאחוריה".

הצגות תאטרון הקרון זכו וזוכות במהלך השנים לעשרות פרסים במסגרת פסטיבלים בחו"ל. הקרון בנה לו שם מדהים ברחבי העולם כבית לבובנאים ויוצרים הוא מוזמן כמעט לכל פסטיבל חו"ל בנושא וכמובן הצגותיו זוכות להכרה ופרסים בתדירות גבוהה.

עיצוב תלבושות ובדים:  יולי מינצי
עיצוב בובות: שרון סילבר-מרת
עיצוב תאורה:  שחר מרום מנגנונים: שאול מוגרבי ברגר מדריכה במסע הפלאים: מרית בן ישראל".

זו השנה ה-28 מפיק תאטרון הקרון את הפסטיבל הבינלאומי לתאטרון בובות ,בהשתתפות יוצרים, בובנאים, מוסיקאים ומעצבים מכל העולם. השנה יתקיים "פסטיבל הקרון" בין ה-18-22.8.2019 בניהולו של יזהר פלורסהיים ובניהולו האמנותי של שחר מרום. אל הפסטיבל מוזמנים מנהלי פסטיבלים ואורחים רבים מרחבי העולם.  

ההצגה מעיל הפלאים תועלה במסגרת פסטיבל הקרון הבינ'ל ה-28 שיפתח ב-18 באוגוסט בירושלים. לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים החל מאמצע יולי *3569 ובאתר

0 0 votes
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close