אנשיםהשראהמהקהילהמעשים טוביםתוכן חיובי

הרצון לתת לא מסתיים אף פעם…

במציאות רגילה להתנדב זה לא מובן מאליו אבל במציאות מורכבת ומאתגרת כמו זו שאנחנו נתונים בה בישראל מאז ה-7-10-23 עוד הרבה יותר.

המציאות הביטחונית, הכלכלית וכמובן החום הכבד שכולנו חשופים אליו מקשים מאוד על פעילות מחוץ לבית ולמזגן וזו בדיוק הסיבה שבחרנו לרכז הפעם כמה דוגמאות של מי שכל אלה לא מצליחים להניע אותם מהעשייה ההתנדבותית.

בין היתר מסיבה זו, בחרנו לשאת על נס את, מלכה כרמל, אישה מקסימה בת 65 מבת ים שהיא מתנדבת וותיקה בסניף ‘חסדי נעמי בבת ים.’ ומגיעה בכל יום שלישי, ללא יוצא מן הכלל, גם כשהטמפרטורות מטפסות ל-33 מעלות ואף יותר, היא ניצבת שם, החל מהשעה 07:00 בבוקר מוכנה לארוז פירות וירקות למשפחות נזקקות וניצולי שואה בהם תומכת העמותה לאורך השנה.

יפה אוחיון, מלכה (מלי) כרמל, יפעת לוי, רעיה קורנבלום, מלי כלפון, מירי יהודה, מנהלת הסניף , יוסף נאור, מנהל העבודה בסניף אורנה שם טוב צילום יחצ חסדי נעמי

בכל יום שלישי מגיעים לסניף מתנדבים שמספרם משתנה משבוע לשבוע ולא קבוע. למעט מלכה כרמל שמגיעה בכל שבוע בלי לוותר, ויחד בקבוצה של כ- 15 איש. בטווח גילאים 55-85 שיחד אורזים ומחלקים מעל 200 אריזות של פירות וירקות למשפחות באזור חולון בת ים ותל אביב.

איך התחיל הרומן שלך עם העמותה?

“אני אמא לשלושה ילדים, וסבתא פעילה לשבעה נכדים. וזה ממלא אותי”, היא מעידה. בשעות הפנאי, אני נהנית מהליכות יומיות לאורך חוף הים של בת ים ולפני שנתיים עברתי בסביבה, ראיתי את המקום ושאלתי מה זה כאן? אמרו לי שעוזרים לניצולי שואה ומשפחות נזקקות ומאז אני פה כל יום שלישי יום העבודה שמתחיל מוקדם בסביבות 07 בבוקר מקבלים שפע של ירקות מכל מיני מינים. ומכינים חבילות לאנשים שמתחילים להגיע בסביבות השעה 09 חלק בדרכם לעבודה, חלק עם ילדים.” והיא מוסיפה: ” ההתנדבות באה מהלב, אנשים לא רק אני, באים לעבוד, להזיע”

“ההתנדבות, העשייה ותחושת הבייחד, נתנו לי כוח להתמודד עם החיים המורכבים” מלכה, אלמנה מבעלה שנפטר לפני 11 שנים בעת שירותו הצבאי, “בעלי היה אחראי על כל חלקי החילוף של הטנקים בכל הארץ. הלחץ והאחריות.. אני חושבת שזה קרע אותו”. היא משתפת בכאב. למרות האובדן הקשה, מלכה בחרה בחיים מלאי עשייה. והיא משתפת למרות שהשנה יום הזיכרון היה יום קשה מתמיד, לא נכנסתי למועקה של היום הזה כי הייתי עסוקה, הגענו לכאן לארוז, יצאתי לבית העלמין וחזרתי בחזרה.” והיא מסכמת: “מחכה ממש לימי שלישי, אנחנו המתנדבים נותנים אנרגיה אחד לשני, ובסופו של דבר, ימי ההתנדבות נותנים לי יותר משמעות וסיפוק”.

“מלכה היא לב הזהב של הסניף שלנו”, אומרת מירי יהודה, מנהלת סניף חסדי נעמי בבת ים. “היא מגיעה בכל מזג אוויר, תמיד עם חיוך על הפנים ונכונות לעזור. ההתמדה והמסירות שלה מעוררות השראה לא רק בקרב המתנדבים, אלא גם בקרב המשפחות שמגיעות אלינו. כמלכה היא דוגמה חיה לכך שבכל גיל ובכל מצב, אפשר לתת ולהעניק לאחרים”.

אם גם לך יש רצון להתנדב בחסדי נעמי ניתן להירשם דרך האתר בלינק: www.naomi.org.il
0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x