צרכנות חברתית

קופסת הפתעות ללב אוהב

כשמדברים על צרכנות חברתית הרבה פעמים, גם בהרצאות שלי, אני מביאה את העשייה של קבוצת החברות אסתי לאודר. אולי מוותיקות וחלוצות החברות בתחום. כבר למעלה מ- 30 שנה שקבוצת החברות אסתי לאודר מזוהה בחיבור שלה עם פעילות למען הקהילה. הפרויקט המזוהה איתה ביותר הוא חודש המודעות לסרטן השד שמתקיים מידי אוקטובר, מידי שנה גם בעולם וגם בישראל.

ורד בראון מנהלת התקשורת קבוצת החברות אסתי לאודר

הגב’ אוולין לאודר, כלתה של מייסדת החברה, החליטה על הקמת קרן לאיסוף כספים לטובת חקר סרטן השד לפני 30 שנה. הצעד נולד ממקום פילנתרופי אמיתי. בהמשך היא חלתה בעצמה בסרטן השד ואחרי מותה הקשר לחודש המודעות רק התהדק והפך לשמה השני של החברה. “בכל שנה בחודש המודעות לסרטן השד, שאיתו אנחנו הכי מזוהים, אנחנו מאירים בוורוד בניין מרכזי להעלאת המודעות, מחלקים סרטים וורודים, שהראשונה לחבר אותם לחודש המודעות היתה אותה אוולין לאודר עד שהפכו לסמל של החודש והם מחולקים גם בחברות נוספות. בנוסף מתבצעת פעילות של איסוף כספים ותרומה למען המטרה” מספרת לי ורד בראון מנהלת התקשורת בקבוצה הכוללת את מותגי הקוסמטיקה המובילים Estee Lauder, Clinique, MAC, Bobbi Brown, Tom Ford, Jo Malone London, Smashbox,  Glam Glow ועוד.

“פרויקט שני הוא החיבור שלנו עם הליגה למלחמה באיידס- במקרה הזה עם המותג MAC,” מוסיפה בראון “ל MAC יש סדרת שפתונים בשם Viva Glam ש- 100% מסכום המכירות שלה מועבר לקרן למלחמה באיידס בישראל. ובשנים האחרונות הרחבנו את התרומה גם לטובת טיפול בנשים ונערות בסיכון, כי האיידס כבר הפך למחלה שאפשר לחיות איתה. אלה הפרויקטים שהכי מזוהים עם הקבוצה והם יישארו לנצח.” היא מציינת.

חיים סקאל

איך נולד המיזם החדש?

“לפני כחצי שנה אורן רווח, יו”ר הקבוצה שלנו פגש את חיים סקאל, איש עסקים ויו”ר עמותת  לב אוהב”. מדובר בארגון שנוסד בשנת 1997 במטרה לסייע לילדים בסיכון בשכונות מצוקה ברחבי הארץ ועלתה בשיחה האפשרות לעשות משהו משותף.” מספרת בראון. חיפשנו דרך לעשות משהו שהוא יותר מלתרום כסף. רצינו למצוא את הרעיון איך לעטוף את זה בצורה נכונה, להעלות מודעות לעמותה ולהביא את הקהל לתרום יחד איתנו.” היא מספרת וממשיכה:

“ואז עלה הרעיון לחבור לאתר CoverMe שמפעילה בהצלחה ליאת קורץ-עובד ומוציאה כל חודש קופסת הפתעה כבר תקופה ארוכה. והנתונים הם משוגעים. הקופסאות נמכרות למרות שהלקוחות לא יודעות מה ימצאו בקופסת החודש וחשבנו שיש פה הזדמנות לשתף פעולה עם העמותה ביחד עם קופסאות ההפתעה ולתרום את הכסף לעמותה.”

ליאת קורץ-עובד מנכ”לית CoverMe

ומה עשיתם?

הצענו לליאת לחבור אלינו והיא מאוד התלהבה ושמחה על ההזדמנות. זו פעם ראשונה שהיא עושה משהו בתרומה וזה מרגש אותה ואת העובדים וראינו איך זה משפיע לטובה על העובדים. זה הכניס אותם למקום חדש ומאוד מאוד מרגש. הרכבנו יחד תמהיל של מוצרים שמשלב גם מוצרים של מותגים מאוד שווים בקבוצה בגודל מלא, כך שבמחיר הקופסה שעומד על 229 ₪, קודם כל תורמים אבל גם מקבלים מוצרים בשווי של הרבה יותר מכפול.

הייתה פה עבודת חשיבה גם בצד שלנו וגם חיבור עם יצירה של שגית רביבו ועוד 2 מוצרים מעוצבים שכל משפחה תשמח לקבל והתוצאה מאוד מאוד מרגשת.” אומרת בראון.

ואיך התגובות?

“הדבר שאולי הכי משמח לראות מעבר לרשימת מעוניינות ענקית לקופסה זה את השיח ברשתות, שהלקוחות ממש מבטאות את הכיף לתרום” היא אומרת בהתרגשות.

כמובן, ניתן עדיין להזמין את קופסת הפתעות . בקופסה 4 מוצרי ביוטי של המותגים המובילים שנבחרו בקפידה, 3 מוצרים מעוצבים אחרים וגם שיעור איפור במתנה של אחד ממותגי האיפור המקצועיים MAC / בובי בראון.

שווי המוצרים כולם עולה בשוויו על שווי עלות הקופסה שהכנסותיה מועברים כתרומה לעמותת לב אוהב , להמשך פעילות למען ילדים ונוער מאוכלוסיות מוחלשות, במטרה לשפר את סיכויי הצלחתם במערכת החינוך, הצבא, האקדמיה ובתעסוקה.

לינק לרכישה:  https://coverme.co.il/product/esteelauder/

מה מתוכנן להמשך?

“העמותה נכנסה לנו ללב ואנחנו בהחלט נחשוב על דרכים נוספות לשיתופי פעולה. מעבר לזה אנחנו חזק בענייני תרומה לקהילה אז הפרויקט הבא ממש מעבר לפינה”

2.5 2 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x