צרכנות חברתית

לוח שנה מעורר השראה לקראת השנה החדשה

לקראת התחלת השנה העברית החדשה יחד עם קניית התפוחים הדבש הרימון ושאר מטעמי החג והמתנות כולנו רוכשים גם לוח שנה או מקבלים כזה ממקום העבודה. וזה אף פעם לא מאוחר לבחור לרכוש בלוח שגם יסייע לנו בניהול לוח הזמנים וגם יסייע לאנשים אחרים מלבדנו, או שמשתייכים לקבוצת השתייכות הזקוקה לסיוע- אנחנו קוראים לסוג כזה של רכישה בשם “צרכנות חברתית”.

פרויקט צילום של מתמודדי נפש הוביל להפקת לוח שנה מעורר השראה, המנציח תהליך אמנותי-יצירתי בו דיירים מתמודדים, הגרים בקהילה תומכת למתמודדי נפש בהוסטל שיקומי חולון, מבית עמותת איכות בשיקום, תיעדו את חייהם בהנחייתו של דרור כץ, מורה לצילום ואוצר. התוצאה: לוח ססגוני וצבעוני הנושא בשורת שיקום.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

איך נולד הרעיון המקסים?

“החיים שלנו מורכבים מאין סוף רגעים. רגעים טובים ולעיתים פחות, רגעים שאנחנו למעלה ולפעמים למטה. רגעים עוצמתיים וגם משעממים. רגעים שלא נשכח לעולם וכאלו שלא נזכור עוד דקה. רגעים לבד ורגעים ביחד. אוסף הרגעים הללו יוצר את חווית רצף החיים שלנו. האוסף הזה מרגיש כמו פסיפס, כל חלק הוא ייחודי ומיוחד אך במבט רחוק יותר כל החלקים מתחברים לתמונה אחת הומוגנית.” מסביר דרור כץ מנחה סדנת הצילום. “פסיפס” – פרויקט צילום קרוי בדיוק בגלל המחשבה הזו. ” פנו אלי לפני מספר חודשים מהעמותה ובתום תהליך של שלושה חודשים הצטברו תמונות מקסימות ומנכ”לית העמותה איילה ראלי והצוות, ראו את התמונות שיצרו המתמודדים בסדנה ורצו שיהיה לזה הדהוד כלפי חוץ לקהילה למיגור הסטיגמה.”

מה כלל התהליך שהדיירים עברו עד להוצאת לוח השנה?

“במהלך התהליך, הדיירים צילמו ותיעדו את סביבתם הקרובה ואת נקודות המבט שלהם. התהליך חשף את העובדה שלמרות שכולם נמצאים באותו המקום ובאותו הזמן, כל אחד ואחת מאתנו חווה את המקום ואת המציאות בצורה שונה. התמונות נותנות לנו הצצה לעולמם של הדיירים ומבטאות את דרך ההסתכלות שלהם על העולם. התהליך שעברו הדיירים, הצוות ואני היה משמעותי ומרגש.” הוא מספר.

איך הם הרגישו בהתחלה?

“הם התחילו כחבורה מול מנחה, ולאט לאט הם התפרקו ליחידים ויחידות אינדיבידואליים המביעים את עצמם והתחברו חזרה בפסיפס ויזואלי מקסים וחזק המספר את הסיפור המשותף שלהם.”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

עלות לוח השנה – 40 ₪ והוא נמכר במשרדי עמותת איכות בשיקום בחולון ובמרכזי יה”ל ברחבי הארץ ( ראשל”צ, חדרה, אשדוד וכפר סבא). ניתן לרכוש גם אונליין בלינק

5 1 vote
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x