ארועים

גאלת מכירת אומנות לגיוס סלי חג לפסח גייסה 320 אלף שח!

ערב חגיגי בסימן אמנות עם תערוכת מכירה של אמנים מובילים יערך מחר 21-3-23 ביוזמת עמותת שניר למען גיוס כספים ורכישת סלי חג למשפחות מעוטות יכולת ליצירת שוויות הזדמנויות בחברה הישראלית.

עמותת שניר, בראשותם של  ניר שמול ויואב פלטו שרון ממייסדי העמותה, שמה למטרה לתמוך במשפחות מעוטות יכולת וקידום שוויון ההזדמנויות בחברה ישראלית. ערכו ערב חגיגי בסימן אמנות. למכירה לגיוס כספים שהכנסותיה יסייעו לרכישת סלי חג פסח למשפחות מעוטות יכולת.

האירוע , בקונספט של מכירת יצירות אמנות נבחרות ותרומה כספית לעמותה. אוצרות התערוכה הן לילך שמול ושלומית אורן. אשר, גייסו אמנים בינלאומיים וביניהם זויה צ׳רקסקי, חן שיש, תמר קרוון, דודו גרשטיין , קוקטית ועוד, אשר יכבדו את האירוע בנוכחותם – המכירה של יצירותיהם בערב זה הייתה במחירים מגוונים, ההכנסות יתרמו קודש לעמותה.

נורמה ריי- קוקטית למען עמותת שניר

שירה ברזילי- הידועה בשם הבמה שלה כ “קוקטית” בדיוק סיימה להציג בגלריה 2 במסגרת תערוכה קבוצתית בשם Home Coming בה הציגה עבודה גדולה שנמכרה, מקדמת שיתופי פעולה חדשים עם מותגים בינ”ל שיצאו בקרוב, עובדת על פרויקט גדול חדש בקניון גדול בסין, בו עבודות שלה מונפשות למיצגים, מייצרת יצירות חדשות בסטודיו ולמרות שהיא עסוקה עד מעל לראש הציגה בתערוכה 5 עבודות סה”כ 2 הוצגו פיזית בתערוכה ו3 נוספות במכירת האון ליין. לדבריה כששלומית אורן האוצרת פנתה אלי מאוד שמחתי. כל דבר שהוא תרומה ולמטרה טובה אני קודם כל אומרת כן ורק אז מבררת פרטים. שמחתי מאוד לקחת חלק לאירוע שמשלב גם אומנות וגם תרומה זה לגמרי Win Win מבחינתי.”

אחת מהיצירות שהוצגו בתערוכה נקראת בשם נורמה ריי שלדבריה של קוקטית “רק אחרי שעשיתי אותה הבנתי שבעצם ציירתי את עצמי. כל היצירות שלי מצוירות בצורה מאוד אינטואיטיבית והן ביטוי לכל הסערות שמתחוללות לי בתוך התת מודע. הדמות הנשית סובייקטיבית למתבונן אך בעייני עצמי אני רואה את הפגיעות שלי מול הצורך להישאר אישה חזקה.”

בתמונה הראשית- משולבת התמונה השנייה של קוקטית שהוצגה בתערוכה בשם “With our without you ” רישום בדיו שחור על נייר ומבטא לפיה “ביטוי של קו חופשי ואינטואיטיבי נטול מחשבה ותכנון. הציור מבטא את האופן שבו אני מציירת – לנסות לצייר מחוץ לראש של עצמי. ובכך אני מנטרלת שיפוטיות וביקורת עצמית. כמובן שיש פה קריצה למנטור שלי פיקאסו ממנו אני מושפעת מאוד.” והיא מוסיפה ” הקו נשאר מאוד מינימליסטי, גולמי ולא יומרני. אני מנסה ללכוד את התחושה במינימום קווים, בקצב מאוד מהיר. למעשה” היא מסבירה “הציור חלק מסדרה שנקראת “שבע שניות” – בה אני משתדלת לצייר ציור אחד אחרי השני בקצב מסחרר – ולהתמסר לעכשיו מבלי לתכנן איך אני רוצה שהציור ייצא. אני קוראת לזה – תרגול החופש.”

לדברי ניר שמול: “לצערנו אנו מזהים ופוגשים מדי יום משפחות רבות בישראל הסובלות ממחסור, ויוקר המחיה רק מגדיל את הפערים בחברה. באמצעות אירוע התרמה זה, משפחות רבות לא ירגישו בחוסר בחג פסח המתקרב אלינו בצעדי ענק”.

האירוע התקיים בתאריך ביום חמישי ה- 21.3.23 במשרדי פירמת עורכי הדין AYR – עמר רייטר ז’אן שוכטוביץ ושות׳ בבני ברק. ויכלול מכירת פריטי אומנות, קוקטייל חגיגי ומפנק. אליו הוזמנו אנשי עסקים, סלבס אמנים ועוד.

בתום האירוע דיווחה העמותה כי הודות לאנשי העסקים, בכירי המשק והכלכלה  ומובילי דעת הקהל שהגיעו גויסו עבור הכנת סלי חג לקראת הפסח 320 אלף ₪

ניתן עדיין לרכוש את יצירות האומנות גם און ליין ולהמשיך לתרום לעמותה בלינק- https://www.snir-il.org/artsale

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x