ארועיםחדשות טובותמבזקוניםמבזקי חדשות טובות

מגשרים ללכידות החברתית

ב3-7-24 יתקיים באוניברסיטת בר אילן כנס של “תכנית גישורים הארצית” – תכנית של השירות לעבודה קהילתית במשרד הרווחה והביטחון החברתי ובניהול עמותת מוזאיקה. התכנית עוטפת מעל 70 מרכזי גישור ודיאלוג בקהילה – המבוססים על כ- 1000 מגשרים מתנדבים מכל רחבי הארץ.

הכנס שיתקיים בבר אילן, מנוהל בשיתוף התוכנית לניהול ויישוב סכסוכים ומו”מ של אוניברסיטת בר אילן. ויתמקד בעשייה הענפה של תכנית הגישור הקהילתי שהייתה ותהיה סביב המלחמה וסביב הלכידות החברתית בזמן המלחמה.

לדברי נועה שלו , מנהלת תכנית גישורים – תכנית של השירות לעבודה קהילתית במשרד הרווחה והביטחון החברתי בניהול עמותת מוזאיקה “סמוך לתחילת המלחמה פעלה תכנית גישורים להכשרת 150 מגשרים מתנדבים באופן מידי ששובצו בשיתוף משרד הרווחה ופיקוד העורף למלונות מפונים מדרום וצפון הארץ באמצעותם הופעלו עשרות תהליכי גישור שסייעו לקהילות לקבל החלטות ולבנות הסכמות על החיים החדשים במלונות למשל, על הרעש בלובי, אווירת שבת, חלוקת משאבים, תרומות, התארגנות מחודשת וכו'”

איפה עוד באה לידי ביטוי התרומה של המתנדבים?

למשל גישור בקהילות מפונות שחלקן חזרו ליישוב/ ליישוב חדש וחלקן לא, משפחות שנאצלו להתפצל, דיאלוגים חדשים סביב נושאים שמעולם לא נדונו כמו שכול, קבורה, הלוויות וכד’ וכן המון קבלת החלטות שצריכות להיעשות במשפחה ובקהילה והכלים הגישוריים מסייעים לכך מאד” משיבה שלו ומוסיפה “תוסיפי על זה את המתחים החברתיים בישראל שהמרכזים פועלים גם בהקשר אליהם המון: מעגלי שיח, תהליכי דיאלוג ועוד.”

בתקופה שבה אנחנו מצויים עם העלייה במפלס המתח והתפוררות בלכידות החברתית חשוב לשלו להדגיש כי הכנס השנה מזמין את הקהל הרחב ולא רק מגשרים במטרה לחשוף את פעילות המרכזים הקהילתיים ושירותים חדשים שנוספו בעקבות המצב כמו סיוע בגישור למשפחות מילואים ומילואימניקים, גישור בערים מעורבות, גישור בין משפחות.

מה המסר הכי חשוב שלך לקוראים שבגללו חשוב לך שיגיעו לכנס?

רוב הציבור בישראל כלל לא יודע שיש מרכזים קהילתיים של גישור מעולה ומקצועי מאד, בקרבת הבית שלהם שאפשר לגשת אליו ולקבל שירותי גישור מלאים בחינם או במחיר מוזל מאד. ועכשיו יותר מתמיד חשוב לעשות כל מה שניתן לשמר את הלכידות החברתית ואנחנו נכונים לקבל את כל מי שיגיע באהבה”

הגישור הקהילתי בישראל הוא מהמפותחים בעולם, היקף של 70 מרכזים זה דבר אדיר. אנחנו חברה שזקוקה לזה כי יש כל כך הרבה קונפליקטים והכוח שלנו הוא אם אנחנו מצליחים ליישב את זה באופן שנותן מקום לצרכים של כולם.

1 1 vote
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x